تاریخ انتشار خبر: ۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۴:۴۶:۵۹
کد مطلب : 56492
یادداشت مدیرمسئول/ پیشنهاد به شهبازی:

آقای فرماندار اگر دغدغه شادی مردم آبادان را دارد این را بخواند! / زبان تهدید برای افشاگری یا فرافکنی ؟

عصر آبادان: نشاط و شادابی مردم در صورتی محقق می شود که اطمینان خاطر ،رضایت قلبی و آرامش روانی بر افراد حاکم شود.بدیهی است که این اطمینان، آرامش و رضایت با برگزاری صرفاً چند شوی فرهنگی ، هنری و ورزشی حاصل نمی شود و رسیدن به آنها ، به عوامل حیاتی تر دیگری وابسته است.

به گزارش عصر آبادان: فرماندار ویژه آبادان اخیراً مصاحبه ای با یکی از رسانه های محلی ترتیب داده که طی آن از عوامل بازدارنده شادی و نشاط اجتماعی مردم آبادان به شدت انتقاد و تهدید به افشاگری در این باره کرد.

وی گفت :عده ای ادعا می کنند که مخالف شادی مردم نیستند اما عملاً در راه برگزاری برنامه های شاد در سطح آبادان ، مشکل ایجاد می کنند.

ناگفته پیداست که منظور شهبازی از این افراد ، چه کسی یا کسانی است و تفریباً همه آنهایی که در جریان تعطیلی کنسرت های اخیر در آبادان هستند می توانند بفهمند که معاون استاندار از دست چه کسی(کسانی) عصبانی است.

البته مردم که از درک بالایی در تحلیل مسایل برخوردارند به خوبی به شرایط آبادان و مشکلاتی که شهروندان با آن مواجه اند آگاهند. به همین سبب یادآوری چند نکته می تواند به آنها کمک کند تا ارزیابی دقیق تری از فعالیت ها و اقدامات چند وقت اخیر و مواضع سینوسی مدیرانی همچون دکتر شهبازی داشته باشند.

با این مقدمه کوتاه به بررسی مسایل می پردازیم که نشاط و شادابی جامعه در صورتی محقق می شود که اطمینان خاطر ،رضایت قلبی و آرامش روانی بر افراد حاکم شود.بدیهی است که این اطمینان، آرامش و رضایت با برگزاری صرفاً چند شوی فرهنگی ، هنری و ورزشی حاصل نمی شود و رسیدن به آنها ، به عوامل حیاتی تر دیگری وابسته است.

در این مجال به جناب فرماندار ویژه پیشنهاد می دهیم که اگر واقعاً عدم وجود نشاط اجتماعی در آبادان آزارش می دهد و به فکر برون رفت از این شرایط است، موارد ذیل را مورد توجه قرار دهد:

 • جناب آقای دکتر !لطفاً  فکری به حال چندگانگی مراکز تصمیم گیر در آبادان بعد از ایجاد منطقه آزاد اروند کنید. اینکه در آینده چه خواهد شد و شرایط آبادان قبل وبعد از ایجاد منطقه آزاد چه تفاوتی خواهند کرد بزرگترین سوال بی جواب مردم این منطقه است.شهروندان از آینده مبهم این شهر و کش وقوس های میان منطقه آزاد و فرمانداری ویژه برای اعمال قدرت نگران اند و این نگرانی می تواند تاثیر بسزایی در کاهش اطمینان خاطر و در نتیجه نشاط و شادابی بخش عمده ای از مردم داشته باشد.شما تاکنون فرصت کافی برای بررسی این مهم داشتید و مردم دوست دارند مواضع شفاف شما را در این خصوص ببینند و بشنوند.

 

 • آقای شهبازی عزیز ! معضل بیکاری از آن دست مسایلی است که خواب آرام را از چشمان خانواده ها و جوانان بی سرو سامان شان گرفته است. واقعاً بسیار بعید است که بتوانید دل پدران و مادران هزاران جوان بی کار را با برگزاری دو یا سه کنسرت که قیمت هر بلیطش ۱۰۰ هزار تومان است، شاد کرده و آنها را در نشاط اجتماعی مورد نظرتان سهیم کنید.به نظر شما تلاش شبانه روزی برای توسعه کارآفرینی و افزایش اشتغال از اجرای برنامه هایی که دیروز و امروز داد آنها را می زنید اثرگذارتر نیست؟

 

 • جناب فرماندار؛ زمستان در راه است وبارندگی به فضل خداوند ، محتمل. به مردم بگویید طی این مدتی که مسئولیت داشته اید چه اقدام موثری صورت دادید تا اگر امسال اندک بارانی بارید، دوباره خانه ها و معابر زیر فاضلاب نروند؟ قبول دارید اعلام یک خبر خوش در باره بهبود وضعیت فاضلاب آبادان، از برپایی چندین شوی ورزشی هزینه بر و کم فایده ، در میان مردم اثرگذارتر است؟

 

 • به افزایش آمار معتادین و گرایش روزافزون جوانان و بخصوص زنان و دختران به مصرف قلیان آن هم در فضاهای عمومی و پارک ها ، حواستان هست؟می دانید امروز اغلب خانواده ها از زمان خروج فرزندان جوان شان تا موقعی که به خانه بر می گردند ، جان به لب می شوند که نکند دوستی ، رفیقی و … ثمره ی زندگی شان را به تباهی بکشاند؟ و سوالی که باید دوباره پرسید اینکه شما می توانید این دل های پریشان از بازار آشفته ی آبادان را به وسیله ی موسیقی آرام می کنید؟

 

 • هوای آلوده.آب شرب غیر قابل مصرف و … مردم به وعده های رئیس جمهور دولت تدبیر درسفرش به خوزستان، امید بسته بودند.به مردم گزارش دهید که برای تامین آب شرب و کاهش ورود ریزگردها چه نتایجی حاصل شده است؟ آیا تردید دارید که اگر وعده ها عملی شده باشند و به مردم خبرش را بدهید، این از هر جُنگ و جشنی برای این ملت، رضایت بخش تر است؟

 

 • بیمارستان سوانح سوختگی ، مسکن مهر ، گازرسانی به مناطق مختلف آبادان ودهها موضوع مهم دیگر وجود دارد که می توانند به ارتقای سطح رفاه عمومی ودر نتیجه افزایش میزان رضایتمندی مردم کمک کنند.

 

این ها را به یاد آوردیم تا کسی آدرس غلط به مردم ندهد. آن چیزی که امروز مردم را شاد می کند خدمت رسانی و کار جهادی است. حرکت در مسیر رشد همه جانبه و رسیدن به رفاه اجتماعی و امنیت اخلاقی است و نباید با خلط موضوعات ، شهروندان را در معرض قضاوت های نادرست قرار داد.

اهمییت برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی،هنری و ورزشی نیز به جای خود ، غیر قابل انکار است اما در شرایط امروز که مشکلات ، آرامش و نشاط را از جامعه آبادان سلب کرده ، برپایی این برنامه ها از درجه اهمییت ساقط است.به همین سبب ناچاریم که بگوییم در شرایطی که آبادان با انبوهی از مشکلات مواجه است، تمرکز مدیری مانند فرماندارویژه بر چنین برنامه هایی با درجه اعتبار و اهمییت پایین و ایجاد التهاب خبری و تهدید به افشاگری در خصوص یک مسابقه ورزشی ، برای مردمی که به برنامه ریزی و نگاه کلان مدیران شهرشان دلخوش کرده اند ، خبر خوبی نخواهد بود.

 

/به قلم : مدیرمسئول/

 1. هومن شجاعی پور می‌گه:

  بخدا حرف دلم بود
  خسته نباشید ممنویم

 2. شهروند می‌گه:

  فقط می تونم بگم که عصر ابادان خیلی واست متاسفم خیلی

 3. شهروند می‌گه:

  فقط می تونم بگم که عصر ابادان خیلی واست متاسفم – پدر ما رو در اوردین همین شماهااا