تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۲:۱۶:۳۵
کد مطلب : 85645
بررسی تحولات اخیر در شهرداری /

معاونت مالی یا موقعیت استراتژیک؟ /شطرنج را شیرازی می برد یا مخالفانش؟

عصر آبادان: اتفاقات در حال وقوع میان شهردار و مخالفانش، از آینده ملتهب و پر تنش میان شیرازی و مخالفانش حکایت دارد.

به گزارش عصر آبادان ، محمودرضا شیرازی شهردار آبادان اخیراً در یک مصاحبه خبری از کاندیداتوری خود در مجلس شورای اسلامی پرده برداشت تا شایعات چند ماهه گذشته پیرامون این قضیه رنگ واقعیت بگیرد.

بنابراین ، مدت زمان چندانی تا خداحافظی شیرازی از شهرداری آبادان باقی نمانده است و او باید طبق قانون استعفای خود را تاپایان خردادماه تقدیم شورای شهر کند.

بدون تردید استعفای شهردار آبادان ، فضای کاملاً متفاوتی را پیش روی شهرداری و شورای شهر آبادان قرار خواهد داد.به همین دلیل آنها برای جبران فقدان شیرازی ، از مدت ها پیش برنامه هایی برای آینده این سازمان طراحی کرده اند.

گفته می شود یکی از این برنامه ها ، انتخاب عبدالرضا دیدار معاونت مالی-اداری به عنوان سرپرست شهرداری بود. دیدار که دو -سه سالی بازنشسته شده بود ، با پیگیری های شیرازی توانسته بود مجوز ادامه فعالیت بگیرد و به عنوان معاون شهردار کار خود را دنبال کند.

جالب اما در این مقطع از زمان که شیرازی قصد برکناری از شهرداری و اعلام کاندیداتوری دارد ، عبدالرضا دیدار مورد نظر اعضای مخالف شهردار آبادان قرار می گیرد تا پس از استعفای شهردار ، به عنوان سرپرست انتخاب شود.

اظهارات اعضای مخالف شهردار در شورای شهر آبادان اما از به هم خوردن برنامه های آنان توسط شهردار حکایت داشت.جایی که زویدات هر گونه تغییرات در بدنه شهرداری را مورد انتقاد قرار داد و خواستار توقف این موضوع شد.از طرفی رئیس شورای شهر با وجو اینکه گفته بود شورای شهر  حق دخالت در عزل و نصب های شهرداری را ندارد اما تلویحاً از اتفاقات در حال وقوع (برکناری دیدار) ابراز نگرانی کرده بود.

بعد از این حرف و حدیث ها ، از قضا حکم ادامه به کار دیدارِ بازنشسته، تمدید نمی شود و او که قرار بود به سرپرستی شهرداری آبادان برسد اکنون باید با همان سمت قبلی خود یعنی معاونت مالی-اداری نیز خداحافظی کند.

حتی مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید معاونت مالی و اداری شهرداری آبادان ظهر دوشنبه با حضور جمعی از مسئولین شهرداری صورت گرفت و محمود رضا شیرازی طی حکمی خانم آل علی  را به عنوان معاونت مالی – اداری شهرداری آبادان منصوب کرد و از دیدار خواست به عنوان مشاور ارشد شهردار آبادان در کنار او بماند.

اتفاقات در حال وقوع میان شهردار و مخالفانش، از آینده ملتهب و پر تنش میان شیرازی و مخالفانش حکایت دارد.عرصه ای که به مانند یک بازی شطرنج ، آرام – آرام حساس تر و جدی تر می شود. از یک سو برخی مخالفان که احتمالاً در پازل رقبای انتخاباتی شیرازی بازی می کنند چشم به شرایط بعد از استعفای وی دوخته اند تا با کسب اطلاعات لازم از عملکرد مالی-اداری شیرازی و ارائه به سطح جامعه ، چالشی بر سر راه وی برای انتخابات مجلس ایجاد کنند و از طرف دیگر ، شهردار نیز به فکر چینش یک آرایش انتخاباتی باثبات و ایمن ، برای ورود به بهارستان است.

به نظر می رسد تا اینجای کار ، شیرازی برنده بازی بوده و شرایط بهتری را برای خود رقم زده است.اما یادمان نرود که او برای اینکه بتواند از ابزار مدیریتی خود یهره ببرد حداکثر یک ماه دیگر زمان دارد و شاید ، شاید بعد از آن ، مهره های مخالفان ، معادلات را تغییر دهند.

بازی هنوز تمام نشده و احتمال هر پیشامد غیر منتظره ای وجود دارد. امیدواریم در این بین ، منافع مردم آبادان ، بیش از این مورد بی توجهی قرار نگیرد.

سعی خواهیم کرد در هفته های آتی ، رقابت های پیدا و پنهان مرتبط با این زورآزمایی سیاسی-اجتماعی را بررسی کرده و در خروجی این وب سایت خبری قرار دهیم.

برای ارتباط با ما و ارائه تحلیل های خود در این زمینه ، می توانید از بخش ارتباط با مدیر سایت  اقدام نمایید.