تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۰۹:۰۶:۰۶
کد مطلب : 52607

آمار تعداد خودروهای با سرعت غیرمجاز

معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری سرعت ۹.۳ درصد از خودروهای عبور کرده از مقابل دوربین‌های کنترل سرعت را بالاتر از حد مجاز اعلام کرد.

به گزارش عصر آبادان  به نقل از ایسنا، کشاورزیان در کمیته بررسی و هماهنگی طرح زمستانی پلیس راهور و جمع بندی اقدامات پلیس در شش ماهه امسال با بیان اینکه ۹.۳ درصد از خودروهای عبوری از مقابل دوربین‌های کنترل سرعت بالاتر از حد مجاز سرعت داشته‌اند، افزود: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۲.۵ درصد از خودروهای عبوری سرعت بیش از حد مجاز داشته‌اند، کاهش داشته است.
وی با اشاره به مذاکراتی که برای افزایش تعداد دوربین‌ها انجام شده، گفت: بناست تعداد دوربین‌ها از ۴۰۰ به ۱۲۰۰ دستگاه برسد و تا دو سال آینده نیز این دوربین‌ها ۱۸۰۰ دستگاه خواهد شد.

به گفته معاون وزیر راه، مسکن و شهرسازی ۹هزار میلیارد تومان برای خرید دوربین‌ها، نگهداری و ارسال پیامک تخلفات هزینه شده است.

کشاورزیان با بیان اینکه هزینه کردها نیازمند تصویب شورای اقتصاد است افزود: گرچه نمی‌توان آمار تصادفات را به صفر رساند اما تلاش می‌کنیم با اصلاح شانه خاکی، اصلاح بزرگراه‌ها و … تصادفات ناشی از معابر را به حداقل برسانیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست نماینده اورژانس کشور با بیان اینکه در شش ماهه امسال اورژانس یک میلیون و ۲۴۰ هزار ماموریت داشته است، خاطر نشان کرد: از این میان ۳۰۲ هزار مورد مربوط به حوادث ترافیکی بوده است که در پی آن ۲۳۷ هزار مجروح به مراکز درمانی منتقل شده‌آند.

نماینده اورژانس کشور با اشاره به توسعه ناوگان اورژانس هوایی افزود: شمار پایگاه‌های اورژانس هوایی را از چهار به ۱۴ ایستگاه رساندیم و در طول شش ماهه امسال ۳۳۰ بیمار که اغلب آنان مصدومان حوادث ترافیکی بودند به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

وی همچنین از افزایش پایگاه‌های اورژانس به ۴۰ پایگاه در طول این مدت خبر داد.

انتهای پیام/ن