تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۱۸:۵۶
کد مطلب : 32462

آمار یارانه‌بگیران بیش‌از جمعیت کشور

مشاور عالی سازمان ثبت‌احوال کشور در امور ایثارگران گفت: در طرح هدفمندی یارانه‌ها، آمار یارانه‌بگیران بیشتر از جمعیت کشور بود و که این امر به دلیل جعل اسناد هویتی رخ داد.

محمدرضا بیدکی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از ساختمان اداره ثبت‌احوال کجور با بیان اینکه سازمان ثبت‌احوال کشور در حوزه ایثارگری به عنوان دستگاه برتر کشور شناخته شد، افزود: باید در مسیری حرکت کنیم که فرهنگ ایثار و شهادت را همواره زنده نگه داریم.
وی با اشاره به اینکه ثبت‌احوال کشور ۱۳ شهید دارد که از این تعداد دو شهید در حین کار در محل کارشان و در دفاع از اسناد هویتی ثبت‌احوال مورد سوء قصد قرار گرفتند و به شهادت رسیدند، اظهار داشت: در بحث امنیت، مرزهای جغرافیایی و حفاظت از اسناد هویتی بسیار مهم است و اگر امروز در مسیر دفاع از اسناد هویتی دفاع نباشیم، ممکن است به نظام ضربه‌هایی وارد شود که گاهی مواقع قابل جبران نباشد.
بیدکی بر لزوم توجه بیشتر در دفاع از اسناد هویتی تاکید کرد و گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که کسی نتواند با هویت جعلی در داخل و یا در خارج کشور با نام و هویت جعلی اقدامات خرابکارانه‌ای انجام دهد و به نام کشورمان تمام شود و بنابراین باید در حفظ و حراست و دفاع از اسناد هویتی بسیار دقت و توجه خاصی داشته باشیم.
مشاور عالی سازمان ثبت‌احوال کشور با بیان اینکه کلید ورود به دولت الکترونیک در دستان سازمان ثبت احوال کشور است، تصریح کرد: در بحث هدفمندی یارانه‌ها، آمار یارانه‌بگیران بیشتر از جمعیت کشور بود و این به دلیل جعل اسناد هویتی بود که صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در استان مازندران باید حفظ اسناد هویتی مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد تا در آینده دچار مشکلات احتمالی نشود.
منبع: فارس