تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۸:۱۱:۱۳
کد مطلب : 93967

آمازون حامی داعش شد + عکس

بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک آمریکا با فروش نشریه تبلیغاتی داعش از این گروه تکفیری حمایت کرد.

ـ ابنا ـ پایگاه خبری بی بی سی در خبری از همکاری سایت آمازون بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی با گروه تروریستی داعش خبر داد و نوشت: نسخه های کاغذی نشریه انگلیسی زبان این گروه تروریستی با نام «دابق» در این سایت به فروش می رسد. این پایگاه خبری در ادامه افزود: در سایت آمازون بریتانیا نسخه های کاغذی چهار شماره نخست این نشریه تبلیغاتی به مبلغ ۶.۴۹ پوند به فروش می رسد.

این رسانه ادامه داد: با وجود رایگان بودن دانلود نسخه های دیجیتالی این نشریه، اما آمازون هنوز در این خصوص اظهارنظر نکرده است. به نوشته این رسانه انگلیسی، نشریه «دابق» به موضوعاتی از جمله الهیات اسلامی، رخدادهای روز و اخبار این گروه تکفیری می‌پردازد.

پیش از این بارها رسانه‌ها درباره ابهام های سیاست غرب دربرابر این گروه تروریستی مطالبی را بیان کرده بودند اما تبلیغات و درآمدزایی برای اعضای داعش آن هم در یکی از بزرگترین شرکت‌های تجارت الکترونیک آمریکایی، چهره دیگری از حمایت غرب از این تروریستها را آشکار ساخت.

ائتلاف آمریکایی با وجود ادعای مبارزه با گروه تروریستی داعش، بارها در عمل نشان داده اند نه تنها در این زمینه تلاشی نمی‌کنند، بلکه فضا را برای ادامه فعالیت این گروه تروریستی تکفیری فراهم کرده اند، همانند اقدامی که سایت آمازون برای فروش نشریه تبلیغاتی داعش در پیش گرفته است.

داعش با توجه به فضایی که از سوی حامیانش برای آنها فراهم شده، توانسته خود را به پیشرفته ترین فناوری‌ها در حوزه رسانه نیز تجهیز کند.

کارشناسان رسانه با تحلیل ویدئوهای منتشره از سوی این گروه تروریستی تاکید کردند که آنها از فناوری‌های یشرفته و اپراتورهای حرفه‌ای استفاده می‌کنند؛ ضمن آنکه داعش در بحث رسانه بسیار سخاوتمندانه رفتار می‌کند و پول خوبی به افراد حرفه‌ای که با این گروه همکاری می‌کنند، می‌پردازد.

انتهای پیام