تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۶:۵۰
کد مطلب : 58555
یادداشت/

آمدم ای شاه پناهم بده

کربلا، ای ارض‌البلا، چون عاشورا در تو خلق شد کربلا نشات گرفت و اربعین است حاصل عشقبازی شیعیان علی (ع) با خاکی که آغشته به خون آل علی (ع) است.

خبرگزاری فارس: آمدم ای شاه پناهم بده

به گزارش عصرآبادان، آهسته آهسته به اربعین سید و سالار شهیدان نزدیک می‌شویم، ۴۰ روز از واقعه طف می‌گذرد ولی دل‌ها هنوز چله حسین (ع) را بر دوش خود دارند و داغ ظهر عاشورا هنوز سینه شیعه را می‌سوزاند.

همانا دل‌های شیعیان علی (ع) آرام نمی‌گیرد مگر با بدرقه مظلوم کربلا، و این بدرقه نه بدان آسانی است که بتوان با این قلم‌های نحیف و این واژه‌های ضعیف آن را وصف کرد.

بدرقه‌ای که فرسنگ‌ها و فرسخ‌ها را به عشق حسین (ع) با پای پیاده پیموده و به خاک طف پا می‌نهند تا نجوا دهند که یا ابا عبدالله، همانا مصیب تو و اهل بیت (ع) تو تا ابد در گوش و جان ماست و نهضت تو همانا در قلب‌های ما حکمفرماست که راه حسین (ع) نه آن است که راه سست‌بنیادان و یاد او نه آن است که یاد شیطان‌صفتان را به پیش دارد.

اربعین امسال نیز، از شور خالی نبود و شعور نیز کم نداشت، شوری که هیچ جاده‌ای یارای جای دادن عشاق حسین(ع) را نداشت، و شعوری که هیچ مرزی باعث نشد که یاران زمان حسین(ع) فرامرزی پیشه نکنند و راه نینوا را در پیش نگیرند.

به‌راستی که کربلا، شاخه همخون جدا مانده ماست، به‌راستی که کربلا نه تنها شهری‌ست بلکه یک مکتب است، مکتبی به وسعت اسلام، اسلامی که به وسعت دنیا و آخرت بوده و شیعه این را به خوبی می‌داند که این مکتب پایان‌ناپذیر است.

کربلا، ای عرض‌البلا، چون تویی، عاشورا هست، چون عاشورا در تو خلق شد کربلا نشات گرفت و اربعین است حاصل عشقبازی شیعیان علی(ع)، با خاکی که آغشته به خون آل علی(ع) است.

اربعین، ما در راهیم، آغوش باز کن که ما را زیارت مولایمان حسین(ع) بس، بغل بگشا که ما را سلامی به عباس(ع) بس…

اربعین، تو نه واقعه‌ای و نه نسبت به مناسبت، تو تجدید میثاقی با امام عدل، با حضرت خوبی‌ها، با جناب فداکاری‌ها و با سیدالشهدا(ع)، تو تکرار مکرری، تو تحریر احراری و تو مقلب‌القلوبی، پس آغوش بگشا که خیل عاشقانت را یارای آغوش تو نیست، ما را تکه تالابی برای آسایش، و تکه نانی برای رفع جوع، اما زیارت ضریح طلاگون خود را از عشاق بی‌پر و بال خود دریغ نکن که همانا ما تشنگان و پابرهنگان حریم حرم یار هستیم.

بسم الرب‌الحسین(ع)، و السلام‌ علی الحسین(ع) و علی اصحاب‌ الحسین(ع)، سلام بر عاشورا، سلام بر کربلا و سلام بر اربعینی که هیبت و صلابت شیعه را به رخ می‌کشاند و باعث فخر و مجد یاران حسین(ع) می‌شود.

منبع: فارس