تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۵:۰۸
کد مطلب : 100740
به رغم توافق هسته ای؛

آمریکا: تحریم‌هایی که در توافق وین نیستند، تقویت خواهند شد

معاون وزارت خزانه داری ایالات متحده در امور تروریسم و جرایم مالی، روز پنجشنبه وعده داد که به رغم توافق هسته‌ای اخیر با ایران و تعلیق بخشی از تحریم‌ها، برخی تحریم‌ها به منظور اعمال فشار علیه تهران تقویت خواهند شد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از جام نیوز، آدام زوبین، معاون وزارت خزانه داری ایالات متحده در امور تروریسم و جرایم مالی همزمان با دور آخر تلاش‌ سناتورهای جمهوری خواه برای رد توافق هسته ای وین در آخرین روز از مهلت قانونی ۶۰ روزه بررسی آن در صحن علنی کنگره، این مطلب را در نشست کمیته بانکی سنا عنوان کرد.

به گزارش نشریه هیل، وی در سخنانی خطاب به اعضای کمیته بانکی گفت به رغم اجرای توافق و لغو بخشی از تحریم‌ها و آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران در ماه‌های آینده، برخی فشارهای مالی علیه تهران تشدید خواهد شد.

به گفته آدام زوبین “حتی الان، همانطوری که خود را برای تعلیق تحریم‌های ثانویه هسته‌ای در ازای پایبندی ایران به عمل به تعهداتش در توافق آماده می‌کنیم، همزمان تحریم‌هایی که در چارچوب این توافق نیستند را تقویت خواهیم کرد.”

آدام زوبین

به گزارش صدای آمریکا، این مقام ارشد وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه تاکید کرد که واشنگتن این مهم را با همکاری متحدان خود در اروپا، اسرائیل و حوزه خلیج فارس پیگیری خواهد کرد.

وی در بخشی از سخنان خود گفت اگر هر کدام از بانک‌های ایران که براساس توافق ۲۳ تیر ماه از فهرست تحریم‌ها خارج شوند، از حزب‌الله لبنان و نیروی قدس سپاه پاسداران ایران حمایت کنند، مجددا تحت تحریم قرار خواهند گرفت.

این در حالی است که روز پنجشنبه، تلاش سوم سناتورهای جمهوریخواه برای انجام رأی‌گیری در رد توافق جامع هسته‌ای با ایران در آخرین روز از مهلت قانونی ۶۰ روزه کنگره نیز ناکام ماند. شاید به همین خاطر بود که اعضای کمیته بیش از آن که به توافق هسته ای وین اشاره کنند، به مسائل مربوط به تحریم‌های ایران پرداختند.