تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۷:۲۵
کد مطلب : 84227
رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان خبر داد

«آموزش مدیران باشگاه‌ها» مهمترین اولویت اداره ورزش و جوانان آبادان در سال جاری

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان از «آموزش مدیران باشگاه‌های ورزشی» به عنوان مهمترین اولویت این اداره در سال جاری نام برد.

 

پیمان ادیبی اظهار کرد: امسال در کنار تمام برنامه‌ها، مسابقات، میزبانی‌ها و اعزام ورزشکاران به مسابقات، موضوع آموزش مدیران باشگاه‌ها، روسای هیئت‌ها و مربیان در دستور کار این اداره قرار دارد.

وی افزود: این آموزش‌ها در بخش‌های مختلفی همچون حقوق ورزشی ویژه مدیران و مربیان و علم تمرین برای مربیان ارائه می‌شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان با بیان اینکه امسال برای نخستین بار موضوع برگزاری دوره‌های مربیگری درجه دو ملی را به انجام می‌رسانیم، از استمرار میزبانی مسابقات و آموزش به شکل جدی به عنوان دو آیتم مهم و قابل  پرداخت در سال جاری خواند و تصریح کرد: قصد درجه بندی باشگاه‌های ورزشی در سطح شهر را داریم.

ادیبی با اشاره به اینکه در زمان حاضر ۳۸ باشگاه خصوصی فعال در سطح شهر آبادان وجود دارد، یادآور شد: در زمان حاضر تمام باشگاه‌های ما فاقد درجه هستند و از این‌رو قصد داریم تا بر اساس شاخص‌های تعیین شده نسبت به درجه بندی آنها اقدام کنیم.

وی از درجه مربیگری، رشته‌ها، مکان، وسائل، رعایت استانداردها همچون مساحت و مربیان به‌کار گرفته شده، رعایت مسائل بهداشت، رعایت قوانین و مقررات ابلاغی، امکانات جانبی و امکانات خاصی که در اختیار ورزشکاران مربوطه گذاشته می‌شود به عنوان برخی از شاخص‌های پیش بینی شده باید درجه بندی باشگاه‌ها نام برد.

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان گفت: با توجه به اینکه باشگاه‌ها فاقد درجه هستند لذا برای آغاز به‌کار به تمام آنها درجه سه را داده‌ایم تا پس از انجام مراحل بازرسی درجه هر باشگاه تعیین و به آن اعطا می‌شود.

ادیبی با بیان اینکه درجه قابل اعطا به باشگاه‌ها بین یک تا سه است، افزود: این درجه بندی در هزینه‌های دریافتی باشگاه‌ها تاثیر دارد.

وی در پایان بیان کرد: در زمان حاضر ۱۷ هزار ورزشکار ساماندهی شده در آبادان وجود دارد که از این تعداد حدود ۵ هزار نفر، آنها در این باشگاه‌ها مشغول فعالیت هستند.

 منبع: فارس