تاریخ انتشار خبر: ۹ , تیر, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۸:۰۵
کد مطلب : 34494
دفاع تمام قد استاندار خوزستان از شرکت فولاد:

آنقدر که به فولاد خوزستان پیله کرده ایم از پتروشیمی ها غافلیم/کشت و صنعت های استان به اندازه ای که عوارض دارند منفعت نداشته اند

استاندار خوزستان گفت:تولید همیشه عوارضی دارد کشت و صنعت های ما در استان به اندازه ای که عوارض داشتند منفعت نداشتند ولی فولاد خوزستان منفعت زیادی داشته است.

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از  رهیاب نیوز،  عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان  امروز در جلسه شورای برنامه ریزی استان که در محل استانداری برگزار شد  اظهار داشت:ممنونیم از اقای شریفی رئیس شرکت فولاد خوزستان از خطه یزد که با آرامش خود ما را یاد اقای خاتمی انداختید.

وی گفت:شرکت فولاد ۱۵ سال پیش را دیده ام امروز هم آن را دیدم نوع کارهایی که شده  با گذشته قابل مقایسه نیست روزی دنبال این بودیم که این شرکت پول گاز و برق و … را بپردازد ولی امروز ۱۲۰۰میلیارد تومان فقط پرداختی های این شرکت برای آب و گاز و شهرداری و…. است که قابل تقدیر می باشد.

عبدالحسن مقتدایی خاطر نشان ساخت:تولید همیشه عوارضی دارد کشت و صنعت های ما در استان به اندازه ای که عوارض داشتند منفعت نداشتند ولی فولاد خوزستان منفعت زیادی داشته است.

 وی ادامه داد: باید به آن سمتی حرکت کنیم که دربعضی استان ها مثل اصفهان شاهدش هستیم یعنی فولاد کارش را می کند و با محیط زیست هم همکاری خوبی دارد و به مردم خدمات رسانی می کند.

 استاندار خوزستان گفت:وقتی اقای هاشمی اجازه استفاده از یک درصد از سود فولاد را به اصفهان داد ما هم برای خوزستان این مجوز را گرفتیم بعد در زمان خاتمی تمدید شد فقط با اقای مظاهری آن روز دعوایی کردیم و حتی تلفن را قطع کرد ولی۱۲ سال یک درصد  از سود فولاد خرج استان شد اما آنها می دانستند پولها را کجا خرج کنند اما ما همیشه این پولها را خرج جاری و امور روزانه می کنیم.

وی گفت:انقدری که به فولاد و اطرافش پیله کرده ایم از پتروشیمی ها غافلیم آنها هم از عوارض زیست محیطی مبرا نیستند و کارهایشان تبعاتی برای دریا دارد که نباید نادیده گرفته شود.

مقتدایی گفت:این ۲۳ میلیارد هزینه ای که برای تیم فولاد خوزستان خرج شده است با نگاه به کارهای زیربنایی که انجام داده اند عددی نیست حالا ما هم در بازدید از باشگاه فولاد یک تیکه فوتبالی آمدیم بلوتوثش کردید همه جا آبروی ما را بردند.