تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , آبان, ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۱:۱۷
کد مطلب : 102985
خطیب جمعه آبادان:

آنهایی که”مرگ بر آمریکا” را کج فهمی می دانند ، خودشان نمی فهمند/سابقه آمریکا در قبال ایران مملو از خیانت هاست

عصر آبادان: امام جمعه آبادان گفت: تجربه های دولت های ما بعد از سقوط دولت مصدق تا به حال به خوبی نشان می دهد که چه جنایت ها و اقدامات خرابکارانه و ضد ایرانی برای نفوذ و تسلط بر این کشور ترتیب داده اند.

haj-agha-ebrahimipoooor

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اظهار داشت:مرگ بر آمریکا شعاری علمی،سیاسی و راهبردی است ودر سایه همین شعار مهم ، جمهوری اسلامی ایران توانسته به امنیت پایدار،رشد و پیشرفت دست یابد.

وی افزود: این شعار به ملت های دیگر پیام می دهد که اگر دست آمریکا را از کشور خود قطع کنند می توانند به دستاوردهای ایران و خوداتکایی برسند.

خطیب جمعه آبادان خاطرنشان کرد: آمریکا در چند سال اخیر به بهانه های واهی ودهان پرکن مانند مبارزه با سلاح اتمی ، ناامنی و تروریسم به کشورهایی مانند عراق،افغانستان و سوریه ورود کرده و دست به کشتار مردم و غیرنظامیان زده و در واقع امنیت این کشورها را به مخاطره انداخته است.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی یادآور شد: در همین قائله سوریه با شعار مبارزه با تروریسم وارد خاک این کشور شدند اما عملاً امروز می بینیم که در تلاش برای کندکردن جبهه ائتلافی علیه داعش و تکفیری ، هستند.

وی گفت: اگر آمریکا از منطقه پایش را بیرون بگذارد امنیت بازخواهد گشت.شعار مرگ بر آمریکا مفهومش همین است.یعنی کوتاه شدن دست آمریکا از منطقه و کشورهای مسلمان است.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: برخی امروز حرف هایی می زنند که نشان می دهد دلیل شعار مرگ بر آمریکا را نفهمیده اند.از آتش زدن پرچم آمریکا ناراحت اند و آن را کج فهمی می دانند.در حالی که این افراد خودشان دچار فهم غلطی شده اند و به سوابق سراسر دشمنی و پر کینه آمریکا نسبت به ملت ایران رجوع نمی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی افزود: تجربه های دولت های ما بعد از سقوط دولت مصدق تا به حال به خوبی نشان می دهد که چه جنایت ها و اقدامات خرابکارانه و ضد ایرانی برای نفوذ و تسلط بر این کشور ترتیب داده اند.این افراد با توجه به تجربه ها یاد شده باید بفهمند که دوستی و رابطه با آمریکا موجب پایان خصومت این دولت علیه جمهوری اسلامی ایران نخواهد شد.

وی اظهار داشت: تعبیر حضرت آقا همین است که دولتمردان آمریکا اگر همین الان هم از عهده ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی بر بیایند لحظه ای درنگ نمی کنند و اگر امروز چنین کاری نمی کنند چون نمی توانند.

امام جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار مسئولان وکارگزاران وزارت امور خارجه کشورمان با رهبر معظم انقلاب و فرمایشان معظم له اشاره و خاظرنشان کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران متعلق به کل نظام است و مربوط به یک حزب،جریان و گروه نیست.اصول اساسی نظام باید مد نظر باشند و حیثیت انقلاب و اقتدار نظام در دستور کار دستگاه دیپلماسی ما قرار گیرد.مسئولان وزارت امور خارجه باید خود را سربازان این نظام بدانند و مصالح کلی کشور و نظام را دنبال کنند.

 

خطیب جمعه آبادان همچنین به مناسبت چهلمین روز از وقوع حادثه منا پرداخت و افزود: اتفاقات بعد حادثع منا ، شائبه عمدی بودن آن را تقویت بخشید.ایستادن و بی تفاوت و نظاره گر بودن ماموران سعودی در حالی که حجاج در حال جان دادن بودند و جلوگیری از ورود نیروهای هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای کمک به آنها ، بودار و شبهه انگیز است.

وی تصریح کرد: اینکه بعد از حادثه اجازه ندادند و نمی دهند تحقیق و بررسی درستی صورت گیرد در حالی که صدها دوربین آن لحظات را ثبت کرده اند نیز احتمال عمد بودن واقعه کشتار حجاج را بالا برده است.از سوی دیگر تلاش و اصرار سعودی ها برای دفن دسته جمعی جان باختگان نیز اوج بی مسئولیتی مسئولان این کشور را نشان می داد.آنها برخورد مناسبی نیز با حجاج نشان ندادند و بعد از واقعه به هیچ وجه همکاری نمی کردند و پاسخگو نبودند.

این استاد حوزه ودانشگاه در ادامه گفت: بعد از نهیب علی گونه ی مقام معظم رهبری بود که رویه آنها تغییر کرد و جلوی دفن دسته جمعی سایر جان باختگان را گرفتند.اما این نگرانی همچنان برای امت اسلام وجود دارد که تکرار این فاجعه دور از ذهن نیست چون سعودی ها نشان دادند شایسته مدیریت کنگره حج را ندارند و مهم تر از اینها در قبال جان حجاج ، مسئولیت پذیر نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی افزود: هنوز سرنوشت دوتن از حاجیان آبادانی و از بهترین چهره های قرآنی کشور و آبادان هنوز مشخص نیست و از مسئولان می خواهیم به تلاش خود برای روشن شدن وضعیت این عزیزان و پایان دادن به نگرانی های خانواده های شان ، ادامه دهند.

امام جمعه آبادان در پایان به حرکت عظیم اربعین حسینی اشاره کرد و یادآور شد: شهر آبادان به عنوان شهرستان معین برای کمک به حرکت اربعین حسینی امسال تعیین شده و وظایفی بر عهده دارد.یکی از مهم ترین وظایف ما میزبانی آبرومندانه از زائرین حرم امام حسین علیه السلام است که از مرز شلمچه راهی این سفر خواهد شد.لذا از خیرین ، مومنین و موکب داران این انتظار می رود که در این مهم سنگ تمام بگذارند.مسئولان هم برنامه ریزی خوبی کرده و امیدواریم مردم عزیز هم همراهی لازم را داشته باشند.

 

 

 

  1. احمد می‌گه:

    دروود بر حاج آقا…. مرگ بر آمریکا تا ابد