تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۵:۲۵
کد مطلب : 77913
امام جمعه آبادان:

آنهایی که قبلاً شورای رهبری را مطرح می کردند امروز در رأس فتنه اند / مرحوم سید احمد خمینی الگویی بارز از ولایت پذیری بود

عصر آبادان: امام جمعه آبادان گفت:حاج سید احمد خمینی(ره) یک الگو است.حرف وباور ایشان این بود که جمهوری اسلامی به وحدت برسد.و تاکید داشتند که حرف حضرت آقا ، منش و بینش مقام معظم رهبری فصل الخطاب جامعه باشد.

به گزارش عصر آبادان حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته به مناسبت سالگرد وفات حاج سیداحمدآقاخمینی فرزند امام (ره) پرداخت و اظهار داشت: آن کسانی که این فرزند صالح امام(ره) را قبول دارند به این نکته توجه کنند که ایشان همواره می گفتند من با امام(ره) عهد بستم که در خط آن بزرگوار بمانم و حرکت کرده و هرگز برخلاف میل رهبری حرکت نکنم.

وی افزود: ایشان یک الگو است.حرف وباور ایشان این بود که جمهوری اسلامی به وحدت برسد.و تاکید داشتند که حرف حضرت آقا ، منش و بینش مقام معظم رهبری فصل الخطاب جامعه باشد. سید احمد (ره) اطاعت از کلام مقام معظم رهبری را اطاعت از کلام امام بزرگوار و بنیانگذار این نظام می دانستند.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: ولایت پذیری حاج سیداحمدآقاخمینی(ره) به مقام معظم رهبری بعد از رحلت امام (ره) مایه عبرت و الگوست.ایشان اعتقاد داشتند که ولایت محور وحدت و انصراف از آن عامل سقوط است.

ابراهیمی پور در بخش دیگری از سخنانش به موضوع انتخاب جانشین حضرت امام(ره) اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بعضی ها برای جانشینی امام امت(ره) نظرشان این بود که انتخاب رهبری شورایی باشد اما بعد از آنکه شورای رهبری رأی نیاورد به سراغ مقام معظم رهبری رفتند.

وی گفت: همان افرادی که شورای فقاهتی رهبری را مطرح می کردند، الآن هم هستند و همین حرف ها را تکرار می کنند.اینها جزو کسانی هستند که نامشان در رأس فتنه هست. شما هم می دانید و نیاز نیست نام ببرم. این افراد در حالی هر چند وقت شورای فقاهتی رهبری را مطرح کنند که می دانند امام (ره) هم مخالف این موضوع بود.