تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۳:۰۱
کد مطلب : 49169

آنچه در برنامه ۹۰ گذشت؟

هافبک تیم فوتبال فولاد خوزستان به عنوان بهترین بازیکن ماه ایران انتخاب شد.

 برنامه ۹۰ این هفته قسمت‌های مختلفی داشت. در ابتدای برنامه چهار بازیکن به عنوان کاندیدای بهترین بازیکن ماه ایران معرفی شدند. نکته جالب اینجا بود که از تیم‌های استقلال و پرسپولیس هیچ بازیکنی در این فهرست حضور نداشت.
وحید امیری، محسن دلیر، سروش رفیعی و علی زینالی چهار بازیکن منتخب بودند که در پایان سروش رفیعی با ۴۱ درصد آرا به عنوان بهترین بازیکن ماه انتخاب شد. محسن دلیر با ۳۵ درصد، وحید امیری با ۱۹ درصد و علی زینالی با ۵ درصد در ردهای بعدی قرار گرفتند.

در ادامه برنامه حسین عسگری در خصوص استفاده داوران از اسپری محو شونده و سیستم رادیویی توضیح داد. رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال درباره صحنه مشکوک در بازی استقلال و ملوان و خطای محسن فروزان روی جلال رافخایی اعلام کرد که داور به نفع ملوان یک پنالتی اخراج نگرفته است. همچنین خداداد افشاریان کارشناس داوری هم این موضوع را تأیید کرد.

محسن دلیر مهاجم تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز مهمان ویژه برنامه بود. دلیر که خودش جزو ۴ بازیکن برتر ماه قرار داشت اعلام کرد که برای انتخاب بازیکن ماه فوتبال ایران به سروش رفیعی رأی می‌دهد. همچنین مهاجم تیم فوتبال تراکتورسازی ابراز امیدواری کرد که روزی خودش و دیگر هم‌تیمی‌هایش به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شوند.

پس از این، درگیری‌های بازی جنجالی استقلال خورستان و راه‌آهن مورد بررسی قرار گرفت. در شرایطی که راه‌آهنی‌ها معتقد بودند که موسی کولی بالی مدافع استقلال خوزستان به احمدرضا عابدزاده به زبان انگلیسی فحاشی کرده اما روشنایی سرپرست تیم فوتبال استقلال خورستان در اظهار نظری جالب گفت که کولی بالی زبان انگلیسی بلد نیست و وقتی چیزی می‌خواهد شکل آن را برای ما می‌کشد. همین مسئله باعث ایجاد لحظات طنزی شد. فردوسی‌پور خطاب به روشنایی گفت که برای کولی بالی چطور شکل کباب یا دیگر غذا ها را می‌کشید؟

در ادامه روشنایی و بهنام ابوالقاسم‌پور روی خط برنامه ۹۰ آمدند و در مورد حواشی و اتفاقات بازی استقلال خوزستان و راه‌آهن توضیحاتی ارائه دادند. زمانی که خداداد افشاریان به حمایت از داور این بازی جملاتی گفت ابوالقاسم‌پور خطاب به کارشناس داوری برنامه گفت اگر از داور حمایت نکند به او ابلاغ نظارت از طرف فدراسیون داده نمی‌شود که این مسئله باعث شد تا برای لحظاتی بین این دو درگیری لفظی پیش بیاید.

بعد از سرپرستان دوتیم یعقوب پیری و امید گلمکانی مدیران رسانه‌ای استقلال خوزستان و راه‌آهن روی خط برنامه آمدند و در خصوص اتفاقات بازی این دو تیم توضیحاتی ارائه دادند.

اما در اتفاقی جالب علیرضا فغانی داور بین‌المللی فوتبال کشورمان روی خط برنامه ۹۰ آمد و از اینکه خداداد افشاریان و برخی از کارشناسان داوری بدون اطلاعات روز دنیا در این برنامه حاضر می‌شوند انتقاد تندی کرد. فغانی اعتقاد داشت که افشاریان در خیلی از صحنه‌ها اشتباه کارشناسی می‌کند که این موضوع بدآموزی دارد.

خداداد افشاریان در واکنش به صحبت‌های فغانی گفت: من انتظار داشتم اگر ایشان انتقادی داشته به صورت خصوصی بیان می‌کرده نه اینکه مقابل چشم میلیون‌ها بیننده این مسائل مطرح شود.

عادل فردوسی‌پور هم از فغانی خواست به خاطر حضور در جام جهانی به جامعه داوری کشور نگاه از بالا به پایین نداشته باشد که فغانی این موضوع را به شدت رد کرد.

در قسمت پایانی برنامه مسابقات لیگ یک مورد بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام