تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , فروردین, ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۵:۲۰
کد مطلب : 111418
آغاز مرحله فینال لیگ برتر بسکتبال

آوردگاه نخست فینال به کام پتروشیمی همراه بود

نخستین دیدار از مرحله فینال لیگ برتر بسکتبال با پیروزی پتروشیمی بندر امام همراه شد.

خبرگزاری فارس: آوردگاه نخست فینال به کام پتروشیمی همراه بود

 نخستین دیدار از مرحله فینال لیگ برتر بسکتبال عصر امروز در سالن اندیشه شهرک بعثت پیگیری شد.

در این دیدار پتروشیمی بندر امام با ترکیب ادگار سوسا، بهنام یخچالی، حامد حدادی، سعید داورپناه و آرمان زنگنه پا به میدان گذاشت، پالایش نفت آبادان نیز مهراد آتشی، زلاتکو جوانویچ، محمد حسن‌زاده، محمد جمشیدی و پوپویچ را به عنوان پنج بازیکن آغاز کننده به زمین مسابقه فرستاد.

در دقایق ابتدایی کوارتر نخست، پتروشیمی بندر امام با ۱۰ امتیاز اختلاف از میهمان آبادانی خود عقب افتاد اما مردان شاهین‌طبع امتیازات از دست رفته را جبران کردند و این کوارتر ۲۰ بر ۱۵ به سود پتروشیمی رقم خورد.

در کوارتر دوم بازی بسیار پایاپای دنبال شد و نفتی‌ها ۱۵ بر ۱۴ نتیجه این وقت یک چهارم را به سود خود رقم زدند تا نیمه نخست در مجموع با حساب ۳۴ بر ۳۰ به سود پتروشیمی بندر امام به پایان برسد.

در نیمه دوم و کوارتر سوم نیز هر دو تیم دست از جنگندگی برنداشتند و مصافی بسیار نزدیک را از خود به نمایش گذاشتند، در این کوارتر پیروزی با حساب ۲۰ بر ۱۸ از آن پتروشیمی شد تا شاهین‌طبع و شاگردانش در مجموع ۵۴ بر ۴۸ از میهمان خود پیش بیافتند.

در کوارتر چهارم و پایانی مسابقه نیز در حالی که تا دقایق پایانی پتروشیمی با ۱۰ امتیاز از پالایش نفت آبادان پیش افتاده بود اما در لحظات آخر محمد جمشیدی و محمد حسن‌زاده با نمایش خیره‌کننده خود نتیجه را به تساوی کشاندند تا نفس در سینه ۲ هزار تماشاگر حاضر در سالن حبس شود.

اما این پایان کار نبود و مردان مهران شاهین‌طبع با تعصب و جنگندگی و تجربه بیشتری که از خود به معرض نمایش گذاشتند در نهایت با نتیجه ۷۷ بر ۷۱ به پیروزی رسیدند تا به نخستین برد از چهار برد مورد نیاز برای بالای سر بردن جام قهرمانی دست پیدا کنند.

دومین دیدار فینال فردا از ساعت ۱۵ در همین سالن برگزار می‌شود که این مسابقه به صورت زنده از شبکه خوزستان و شبکه سوم سیما پخش خواهد شد./فارس