تاریخ انتشار خبر: ۲ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۷:۱۹
کد مطلب : 123107
دعوای دو پیرِ اقتصاد و وزیری که کوتاه آمد؛

آیا «برادر خوبمِ» نعمت‌زاده به حاشیه‌ها پایان خواهد داد؟

وزیر صنعت این‌بار اتمام حجت تُرکان را جدی گرفت و با بی‌هوا حرف نزدن اجازه‌ی برملا شدن حواشی پشت پرده را نداد.

آیا «برادر خوبمِ» نعمت‌زاده به حاشیه‌ها پایان خواهد داد؟

به نقل از آناج، چندی پیش اکبر تُرکان با «بگم‌ اما نمی‌گمِ» خود در رابطه با اقدامات نعمت‌زاده جنجالی تازه در رسانه‌ها به راه انداخت و از آنجایی که در برنامه زنده “متن و حاشیه” به وزیر روحانی تاخت، صداوسیما نیز در جُرگه‌ی رسانه‌هایی قرار گرفت که سخنان مشاور رئیس جمهور را به مردم بازتاب داد.

برخی از اعمال وزیر صنعت و معدن به قدری منشوری بود که فردی همچون تُرکان که خود کم حاشیه ندارد از بازگو کردن آن‌ها امتناع ورزید و به نعمت‌زاده هشدار داد بی‌هوا حرف نزد تا او هم از کوره در نرود و چیزی‌هایی را بگوید که نباید به زبان آورد!

با گذشت دو روز از نطق‌های جنجالی تُرکان و عدم واکنش سایر مقامات دولت تدبیر و امید به این دعوای مشاور و وزیر، نعمت‌زاده دیروز در جمع خبرنگاران حاضر شد و بدون آنکه چهره‌ای عبوس از خود نشان دهند، موضوع را به شوخی گرفت و دیواری کوتاه‌تر از اصحاب رسانه پیدا نکرد.

وزیر صنعت و معدن صبح دوشنبه عنوان کرد: «از این برادر خوبم گله و شکایتی ندارم چرا که ممکن است شما خبرنگاران او را سؤال پیچ کرده باشید و ایشان در نتیجه سؤالات شما عصبانی شده باشد؛ من از حامیان منطقه آزاد هستم ولی با واردات کالا به سرزمین اصلی از این مناطق موافق نیستم.»

آنطور که به نظر می‌رسد این پیر اقتصاد اولتیماتوم مشاور رئیس جمهور را جدی گرفته و این‌بار بی‌هوا حرف نزده است تا در مقطع بعدی تُرکان خجالت نکشد و هر آنچه می‌داند را درباره‌ی وزیر روحانی و اقداماتش به مردم بگوید.

البته در این وقفه‌ی یک روزه مقامات ارشد دولتی نیز به موضوع ورود پیدا کرده‌اند تا به اختلافات تُرکان و نعمت‌زاده پایان دهند؛ آنچه که مبرهن است ریشه این منازعه‌ها بسیار عمیق می‌باشد و وزیر صنعت با برادر خوب خطاب کردن دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نمی‌تواند آن‌ها را حل و فصل نماید.

شاید دیگر در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شاهد چنین دعواهایی نباشیم و روحانی به کابینه خود در این باره اخطار داده باشد اما قطعا چنین حاشیه‌هایی دامن رئیس جمهور فعلی را در سال ۹۶ خواهد گرفت. این احتمال وجود دارد که یکی از رقیبان روحانی از وی بپرسد، نعمت‌زاده چه کارهایی انجام داده بود که تُرکان از گفتن آن خجالت می‌کشید و رئیس جمهور چرا باید چنین وزیری را به کار بگمارد.

انتهای پیام/م