تاریخ انتشار خبر: ۶ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۸:۳۵
کد مطلب : 70320
پس از پیروزی تیم ملی فوتبال کشورشان

آیا عراقی‌ها پرچم ایران را آتش زدند؟

وی افزود: مردم عراق حتی پرچم داعش را هم آتش نمی زنند، چراکه روی آن، کلمه «لا اله الا الله» نوشته شده است.

 طی روزهای گذشته و پس از پیروزی تیم ملی عراق بر ایران، تصاویری از به آتش کشیدن پرچم ایران در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

در توضیح این عکس ها که در شبکه های اجتماعی از جمله وایبر انتشار گسترده ای یافته، آمده است: آتش زدن پرچم ایران توسط مردم عراق پس از پیروزی در مقابل تیم ملی فوتبال ایران.

این درحالی است که براساس اطلاعات بدست آمده، این تصاویر مربوط به ۴ سال پیش است و افرادی که در حال سوزاندن پرچم ایران هستند، تروریست ها در سوریه هستند نه مردم عراق.

براساس این گزارش، پس از انتشار وسیع این تصاویر در شبکه های اجتماعی، پیام ها و عکس های تحقیر کننده ای از عراق توسط برخی از ایرانیان در واکنش به سوزاندن پرچم کشورمان منتشر شده است.

حیدر الخویی از پژوهشگران عراقی مرکز “چتم هاوس” در انگلیس در واکنش به انتشار این تصاویر، در صفحه توییتر خود نوشت: این عکس ها می تواند مونتاژ و ادیت شده باشد، در واقع امکان ندارد که مردم عراق دست به چنین کاری بزنند.

وی افزود: مردم عراق حتی پرچم داعش را هم آتش نمی زنند، چراکه روی آن، کلمه «لا اله الا الله» نوشته شده است.

به باور کارشناسان و تحلیلگران، انتشار گسترده این تصاویر در شبکه های اجتماعی با هدف ایجاد اختلاف میان ملت ایران و عراق است که همواره روابط نزدیک و خوبی با یکدیگر داشته اند.

منبع: انتخاب