تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۷:۴۰:۴۹
کد مطلب : 73200

آیا معصومه ابتکار برکنار می‌شود؟

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: خانم ابتکار اگر توانایی ریاست سازمان حفاظت از محیط‌زیست را ندارد باید استعفا دهد‌ و فردی که توانایی دارد روی کار بیاید.

 الهام طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ریزگردها در استان خوزستان و عدم سفر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به این استان اظهار داشت: عدم حضور خانم ابتکار در استان خوزستان که مستقیما به وظیفه وی باز می‌گردد نشان‌دهنده ضعف یک مسئول است.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه خانم ابتکار اگر توانایی این مسئولیت را ندارد باید استعفا دهد‌ و فردی که توانایی دارد روی کار بیاید، یادآور شد: مسئولیت اصلی این شرایط بر عهده خانم ابتکار است و آقای قاضی‌زاده هاشمی مسئولیت ثانویه دارد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد مسئله ریزگردها به خارج از کشور ارجاع داده می‌شد، گفت: اما در اظهارنظرهای کارشناسانه دیدیم که علت اصلی در داخل خاک کشور است و عدم رسیدگی به آن نشان‌دهنده بی‌درایتی مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست است که نشان می‌دهد نسبت به مسئولیت خود شناخت دقیقی ندارند.

طبیب‌زاده با تأکید بر اینکه مسئله ریزگردها مربوط به امروز نیست، یادآور شد: خانم ابتکار باید از قبل برای این مسئله چاره‌اندیشی می‌کرد و به جای اینکه وقتش را صرف واردات بنزین کند به این حوزه که مستقیما به او مربوط می‌شود می‌پرداخت و اگر اکنون بخواهد کاری کند نوشدارو پس از مرگ سهراب است.

وی تصریح کرد: ما پیشنهاد تعویض وی را به آقای رئیس‌جمهور داریم. فردی که توانایی در مسئولیت خود ندارد باید تعویض شود.

انتهای پیام/ط

 1. پیام یک خوزستانی به سید شریف حسینی و دیگر نمایندگان خوزستان می‌گه:

  پیام یک خوزستانی به آقای سید شریف حسینی و دیگر نمایندگان خوزستان

  من خودم سه شنبه بین جاده اهواز تا رامهرمز شاهد بودم باد شدید و طوفان تمام گردوخاک از منطقه سه راهی غیزانیه که ۴۰ کیلومتری اهواز است را به سمت اهواز میفرستاد.اصلا گردوخاک ربطی به عراق و عربستان نداره.

  اصلا گردوخاک ربطی به دولت و خانم ابتکار و استاندار ندارد.
  باور کنید بعضی واقعا دروغگو و بی وجدان هستن.

  برای شماها متاسفم که وجدانتان را زیر پا گذاشتی و به دروغ به مردم آدرس غلط می دهی.

  گردوخاک یک پدیده زیست محیطی است که بر اثر کاهش بارندگی در دشت خوزستان بوجود آمده و به علت خشکسالی چند سال اخیر بیشتر شده.

  شما اگر نماینده اهواز و خوزستان هستی اگه مرد بودید حق مردم این استان از نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع فولاد و نیشکر و آب آشامیدنی سالم را در این چند سال میگرفتید گرد و خاک پیشکش!!!

  باد شدید ۶۰ کیلومتر در ساعت و گرد و خاک خدا را گردن خانم ابتکار می اندازی تا به منافع شخصی خودت برسی!!!
  واقعا خجالت بکشید که اسمتون نماینده و تحلیل گر گذاشته اید.

  حتمن زلزله بم و طوفان و سیل هم کار خانم ابتکار است؟؟

  حتمن طوفان شن طبس در سال ۱۳۵۹ هم کار خانم ابتکار بوده؟؟؟
  حتمن وقتی گرد و خاک تمام شد اونم کار شما بوده!!

  برید استغفار کنید که به یک زن فعال در محیط زیست و زحمتکش اهانت میکنید و شان الله و خداوند را غیر مستقیم زیر سوال میبرید.

  مردم خوزستان جواب ضعف شما نمایندگان استان خوزستان و اهواز در این ۸ سال را اسفند ۹۴ در انتخابات مجلس خواهند داد.

  • نحن مختاریون می‌گه:

   مشکلات خوزستان بخاطر انتقال اب کارون به اصفهان هستش و همچنین خشک کردن تالاب های خوزستان. جنابی که خودتو خوزستانی مینامی صد در صد خوزستانی نیستی و مطمئن باش ما خوزستانیا خوب میدونیم به کی رای بدیم و همچنین ابتکار باید برکنار بشه…

 2. اهوازی می‌گه:

  نمایندگان خوزستان یاد بگیرند نماینده تهران مشکلات خوزستان را طرح میکند واقعا شیرزن است