تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۰:۱۱:۰۰
کد مطلب : 95030
وقتی بازار آبادان نیروی مذهبی را تحمل نمی کند

آینده یک شغل حساس دستخوش سوء مدیریت در بازار آبادان / یزدانی: مسئولان شهری به داد این صنف برسند

عصر آبادان: نماینده برکنار شده ی اتحادیه کافی نت داران آبادان از وضعیت موجود در این اتحادیه ابراز نگرانی کرد و خواستار توجه بیشتر مسئولان به این شغل حساس شد.

به گزارش عصر آبادان ؛طی نامه ای از طرف نصرالله شهریاری رئیس اتحادیه عکاسان و صنوف همگن ، آقای محمد یزدانی نماینده اتحادیه در بخش کافی نت داران از سمت خود برکنار شد.

محمد یزدانی که از نیروهای مذهبی شهرستان آبادان می باشد، سابقه ای ۲۰ ساله فعالیت در کارهای مذهبی ، فرهنگی ، هیاتی و قرآنی در کارنامه خود دارد وی در سال ۷۳ موفق به دریافت مدرک مربیگری قرآن سطح یک در اولین دوره هماهنگی آموزشی کشوری قرآن کریم شده و توانسته است طی سالهای متوالی تا کنون خدمات شایان و قابل توجهی در حوزه های مختلف فرهنگی ، مذهبی و قرآنی ( آموزش قرآن کریم به بیش از ۱۲۰۰۰ نفر در سطح شهرستان و استان ) به شهروندان آبادانی ارائه نماید . یزدانی در حال حاضر مسئول فرهنگی اتاق اصناف شهرستان آبادان ، مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی شهرستان آبادان ، عضو کارگروه انجمن های مردمی شهرستان آبادان در فرمانداری ویژه و مسئول اداری و مالی هیات محبین آل یاسین بوده و ایفای وظیفه می نماید .

یزدانی که یکی از مدیران نمونه و مطرح کافی نت در شهرستان آبادان و در واقع یکی از بنیانگذاران این حرفه حساس و مهم در آبادان بوده متاسفانه طی نامه ای از طرف ریاست اتحادیه عکاسان و صنوف همگن ، از سمت خود برکنار شد.

این در حالی است که در طول دوران چند ساله که در سمت نماینده اتحادیه عکاسان و مسئول کمیسیون فنی ( در بخش کافی نت داران ) بوده ، توانسته اقدامات شایسته و ارزنده ای به اتحادیه و کافی نت داران محترم شهرستان آبادان ارائه نماید .

محمد یزدانی دلیل برکناری خود را به نقل از ریاست اتحادیه دخالت در امور مدیریت و بی احترامی عنوان کرده است. وی در این باره گفت و گویی با عصرآبادان ترتیب داد که در ادامه آورده ایم:

یزدانی گفت: اگر دفاع از حق و حقوق اعضا و کافی نت داران ، دخالت در امور مدیریتی و بی احترامی است!!! ؛ پس حرف ایشان و دلیل برکناری بنده درست بوده است.

وی افزود: همان گونه که یکی از وظایف هر نماینده ای خادمی ، خدمت و دفاع از حق و حقوق شهروندان ، مردم و یا اعضا می باشد ، نه یدک کشیدن نام ، پست و جایگاه ، بنده هم به عنوان نماینده کافی نت داران به دنبال دفاع از حقوق آنها ، جلو گیری از ورود افراد نالایق و غیر متخصص به این صنف ، جلو گیری از سوء استفاده افراد سود جو از طریق این شغل در مسائل اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و فراهم کردن محیط ایمن و سالم در فضای مجازی و محل کافی نت ها ، برای شهروندان آبادانی بوده ، هستم و خواهم بود و تا جایی که توان داشته باشم از کوچکترین تلاشی در جهت احقاق حق کافی نت داران و خدمت به مردم شایسته در شهرستان آبادان دریغ نخواهم کرد .

نماینده سابق اتحادیه کافی نت داران در ادامه تصریح کرد: از دست دادن سمت که سهل است حاضرم برای رسیدن به این اهداف بزرگ و آرمانی و خدمت به شهروندان شهید پرور آبادان زندگی ، جان و مال خود را اهدا نمایم چرا که مردم ولی نعمت ما هستند.

یزدانی همچنین به بیان جایگاه و اهمیت کافی نت و مدیران کافی نت ها پرداخات و خاطرنشان کرد : با توجه به پیشترفت تکنولوژی و تبدیل شدن دولت به دولت الکترونیکی در دهه های ۸۰ و ۹۰ و ارائه خدمات از سمت ادارات به صورت اینترنتی ، کافی نت ها جایگاه ویژه ای در جامعه و در بین شهروندان پیدا کرده و جزء لاینفک زندگی مردم شده است ( مراجعه روزانه بیش از ۷۵۰۰ نفر شهروند در کافی نت ها و انجام کارهای آنها از طرف کافی نت داران خود گواه این امر است ) در واقع کافی نت داران به نوعی نمایندگان دولت و کارمندانی برای ارگان ها و سازمانهای دولتی (به صورت غیر مستقیم ) در بخش امور اداری ایفای نقش نموده و در جهت تسهیل در امور اداری و رفاهی مردم تلاش و کوشش می نمایند .

وی یادآور شد: از نظر صنفی ، کافی نت جزء مشاغل خیلی حساس طبقه بندی شده است و ورود به این حرفه بدون دریافت مجوز های لازمه غیر قانونی تلقی می شود . اطلاعاتی که در کافی نت ها ثبت و ارسال می گردد ، اطلاعات بسیار محرمانه و خصوصی شهروندان بوده و در واقع آنها امین مردم شده اند ( گاها دیده شده است که بسیاری از شهروندان از طریق کافی نت ها مبالغ بالایی را از طریق در اختیار گذاشتن اطلاعات حساب بانکی ، کارت عابر بانک خود به متصدیان کافی نت به دیگران انتقال داده اند که این امر خود گواه اعتماد مردم به این قشر امین و صادق است ) و در قبال این اعتماد مردم به کافی نت داران ، متصدیان کافی نت سعی نموده اند که با کمال صداقت ، درستی و امانتداری به امور شهروندان و مشکلات آنها در برخی مسائل اداری و غیر اداری رسیدگی نموده و کمک ، یار و یاور دولت در رسیدگی به امور شهروندان باشند .

یزدانی در ادامه اظهار داشت: آنها طی سالهای گذشته تا کنون توانسته اند خدمات بسیار ارزنده و دشواری را به شهروندان ارائه نمایند خدماتی همچون ثبت یارانه ها ، ثبت سهام عدالت شهروندان آبادانی ، ثبت اظهارنامه های مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی و دیگر خدمات ارزنده به همراه کیفیت و قیمت مناسب و ارزان که شاید به جرآت می توان گفت که کمتر ارگانی قادر به انجام و ارائه آن خدمات خواهد بود . ولی کافی نت داران در آبادان توانسته اند این خدمات را با کمترین هزینه و با بهترین کیفیت به شهروندان ارائه نمایند .

وی گفت: کافی نت داران آبادان از اقشار کم درآمد و قانع بوده که واقعا از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار هستند آنها انسان هایی شریف و امانت دار بوده و همیشه سعی کرده اند که با کمال صداقت و درستی علی رغم وجود مشکلات و سختیهای فراوان ، به امور شهروندان رسیدگی و مشکلات مردم را با کمترین هزینه حل نمایند .

نماینده برکنار شده ی اتحادیه کافی نت داران همچنین از آینده شغل کافی نت داری در آبادان اظهار نگرانی و خاطر نشان کرد : متاسفانه به دلیل عدم مدیریت ، عدم نظارت و عدم حمایت های لازم از طرف اتحادیه مربوطه ، این شغل در آبادان دچار برخی از مشکلات و حوادث شده است . گاهاً به دلیل عدم نظارت های کافی برخی از افراد نالایق بدون دریافت مجوزهای لازم از طرف ارگان ها و دستگاه های مربوطه و قبل از دریافت جواز کسب ، به این شغل ورود کرده و پس از انجام فعالیت های نادرست و اشتباه از این صنف خارج شده اند که این امر باعث خدشه وارد کردن به این شغل ارزنده شده است چرا که این امر تلاش دیگر عزیزان را که از طریق قانونی وارد این حرفه شده اند و با تلاش و صداقت خود ، اعتماد مردم را به این شغل شریف جلب نموده اند از بین برده است.

یزدانی تصریح کرد: خدمات اینترنتی و خدمات الکترونیکی (فن آوری اطلاعات ) هیچ ارتباطی با رسته عکاسی از نظر ساختار و تخصص نداشته و همین امر باعث شده است که ریاست اتحادیه به دلیل عدم آگاهی کافی و لازم در این زمنیه ، مدیریت درستی نداشته باشند . نبود فضای لازم و مناسب ، وسایل کمک آموزشی در اتحادیه مربوطه و عدم برگزاری جلسات مستمر آموزشی لازم در جهت رشد و پیشرفت اعضا از دیگر معضلاتی است که این شغل را با مشکلات فراوان روبرو کرده است .

وی در پایان گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه این شغل بسیار حساس به نیابت از طرف دیگر همکاران از مسئولین شهری تقاضا دارم که جهت جلوگیری از آسیب های بیشتر و ورود برخی از افراد ناشایست در این شغل اقدامات لازم در بهبود اوضاع کافی نت داران را انجام دهند تا ارزش و جایگاه این شغل ارزنده حفظ و اشتغال در این بخش دچار مشکل و نقصان نگردد.

 1. حسن می‌گه:

  ۱۰ تا کافی نت داریم ۲۰۰ تا کامنت اومده؛ اصلا برادر یزدانی و دوستانش نیستن اینها که کامنت میذارن.

 2. همکار می‌گه:

  عزل نیروهای مخلص که چیز عجیب و جدیدی نیست. چون مهم منفعته اشخاصه.
  اما، تمام مشکلاتی که توی شغل ما بوجود اومده بخاطر عدم استقلال این رسته هست. تا وقتی که رسته کافی نت داران زیر نظر اتحادیه ای باشه که تنها تشابه کاریش با کافینت داری استفاده از کامپوتره و پرینتره این مشکلات وجود داره. معتقدم کافی نت داری هم از لحاظ سابقه و هم از نظر وسعت کار، به جایی رسیده که یک اتحادیه مستقل، حق انکار ناپذیرش هست.
  امید به خدا

 3. همکار می‌گه:

  آقای شهریاری ، بردار عزیز ما جناب آقای یزدانی کسی بود که حامی ما کافی نت دارارن و شخصی بود که از حقوق اعضای کافی نت داران دفاع می کرد شخصی بود که با تمام تلاش و سعی خود از زمان و وقت خود گذشته و به مشکلات مجموعه کافی نت داران رسیدگی نموده اند شما به این رسیدگی و میگین دخالت پس نماینده اتحادیه یعنی چی؟

 4. همکار می‌گه:

  اتحادیه عکاسان محترم: اگر فکر میکنید کسی دیگری شایسته این سمت هست سخت در اشتباه هستید . این آقا شخصی محترم و مهربان و دلسوز ترین فرد در این شهر است و خواهد بود من قبلا شاهد خوبی ها و تلاشهای ایشون بودم . .

 5. دوست می‌گه:

  سلام اگر همکاران آقای یزدانی اینقدربه لیاقت ایشان عقیده دارند -که صحیح نیز همین است- بجای کامنت گذاشتن های بیهوده و یواشکی،اعتراض خود رابصورت حضوری به آقای شهریاری اعلام کنند.

 6. مختاری می‌گه:

  تصور اینکه اخوت دوشخص دلسوز ومعقول که نه تنها قطب و برای اتحادیه بلکه ریسمان اتحادوانسجام برای همه کسبه بودند ، به اختلافی ساده این ریسمان اتحادوانسجام گسسته بشه ، بسیارامرمحالی بوده وهست ،باشدکه بزرگانی چون آقایان زندی و کاظمی درسال اتحادوانسجام اسلامی ودرآستانه صیام الهی پیش قدم شوندوموجبات رضای الهی رافراهم کنند.

 7. ناشناس می‌گه:

  با سلام
  واقعا باید ابراز تاسف خورد برای صنف کافی نت داران ابادان به جای همکاری و همدلی که شعار حضرت امام در سال ۹۴ بود،شخصی که خدمت های فراوانی کرد را برکنار شود.
  بنده به عنوان یک همکار واقعا نگرانی آقای یزدانی را که از حمایت ،همکاری،همیاری کافی نت داران نشات می گرد درک میکنم . به راستی سرانجام کافی نت ها و کافی نت داران چه خواهد شد. هر روز یکی از خدمات ما گرفته می شود .مثل یارانه، اظهارنامه، کد اقتصادی و … آیا ما باید کافی نت خود را تعطیل کنیم مدیریت اتحادیه با توجه به اینکه تخصصی در این زمینه ندارد و یا بهتر بگویم عدم تخصص در این رسته، نمی تواند از حق ما دفاع کند اما سوال اینجاست که ما باید تا کی چوب ندانم کاری های مسولانی رو بخوریم که با توجه به عدم آگاهی در مسئولیت خود نمی توانند از حق خود دفاع کنند. جناب شهریاری به نظر بنده شما می توانستید با همکاری با هم در جهت نیل به اهداف کافی نت ها کمک کنید نه اینکه اقای یزدانی رو برکنار کنید این تدبیری نسنجیده بود. امیدوارم بتوانید این اقدام خود را اصلاح نموده و در آخر یادآور می شوم که گرچه آقای یزدانی برکنار شده است ولی ما ایشان را نماینده خود می دانیم و حمایت قاطعانه از ایشان را خواهیم داشت .
  موفق و موید باشید

 8. همکارآبادان می‌گه:

  متاسفانه مشکل مدیریتی که مادارایم به اینجاسرایت کرده واجازه دادنمی شودافرادی که دارای توانمندی وتخصص وتعهدمیباشنددرسمت خودباشندونومنه بارزان افرادی که دراتحادیه میباشند تخصصی دراین زمینه ندارندوافرادی ماننداقای یزدانی که ازافرادباتجربه دراین زمینه هستندوتخصص وتعهداشان راهم به این تجربه اضافه نماییم بایددراین جایگاه دراتحادیه قرارگیرندتااین رسته کاری وشغل درجایگاه واقعی خودقرارگیردتاهمشهریان عزیزازراهنماییهای ایشان بهره مندگردند.

 9. همکار می‌گه:

  باسلام
  راستش را بخواهید من با شنیدن این تصمیم تاسف آور که در حق کارشناس فهیم و دلسوز این صنف حساس و زحمتکش شوکه شدم.
  یک مدیر با نداشتن علم و آگاهی مکفی از یک حرفه می تواند فاجعه ساز باشد و صد البته اصول و موازین را از جایگاه اصلی و درست خود دور می کند و ضررهای سنگین و غیر قابل جبران را چه برای خود شخص و چه برای جامعه ، علی الخصوص جامعه که در قبال آن با توجه به سمت و حساسیت حرفه ای که یک مدیر آن را به عهده گرفته را بر جای می گذارد. ما بیشتر اوقات همه چیز را فقط جنبه دنیایی می بینیم اگر کمی تامل می کنیم باید به این نکته پی ببریم خدا همیشه دوست دارد هر چیزی در جایگاه و ارزش خود قرار گیرد تا موازین قسط و عدل دچار تلوث نشود آری هر کسی در حال ترقی و اصلاح می باشد، ولی آیا بعضی از تصمیماتی را که می گیریم نشان دهنده اصلاح و ترقی می باشد یا خیر؛
  در واقع با حفظ و حمایت از اشخاص ارزشمند که دلسوزانه و کارشناسانه امور را بررسی می کنند و قدم درست جهت اصلاح امور در زیر پرچم حق و حقوق خداوندی قدم می نهند می توانیم مسیر ترقی و پیشرفت چه از نظر شخصیتی و حتی جامعه را به اوج نمایش بگذاریم…
  و یادمان نرود که جامعه ما جهت حفظ آرمانها و ارزشهای انقلاب به انسانهای والا و مذهبی که این انقلاب را پاسداری می کنند در عرصه های حساس و والا نیاز دارد.
  امید وارم که امور صنف کافی نت داران با درایت و درک صحیح رو به تعالی و سربلندی بگراید.
  تا حق و حقوق این صنف زحمت کش ارج داده شود.

 10. ناشناس می‌گه:

  با سلام و درود به آقای یزدانی.آقای یزدانی فکر نمی کنم کسی جز شما به حق و حقوق ما احترام می گذاشت.مخصوصا من که هر مشکلی که داشتم که مرتبط با رسته صنفی ما میشود با شما در میان میگذاشتم و شما هم در هر شرایطی که بودین با تمام توان مشکل من را حل میکردین.فکر میکنم که آقای شهریاری یکی از بزرگترین اشتباهات کاری خودشو انجام داد.ولی حق به حق دار می رسد. از مسئولان محترم تقاضا دارم، پیگیری این موضوع باشند.چرا که فقط افراد لایق مثل آقای یزدانی بدرد این صنف میخورند .همین…..
  وَیَرَى الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ الَّذِی أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ هُوَ الْحَقَّ وَیَهْدِی إِلَى صِرَاطِ الْعَزِیزِ الْحَمِیدِ
  و کسانى که از دانش بهره یافته‏اند مى‏دانند که آنچه از جانب پروردگارت به سوى تو نازل شده حق است و به راه آن
  عزیز ستوده[صفات] راهبرى مى‏کند

 11. همکار شاکی 3 می‌گه:

  ولی این مطلب را با ایمان و اعتقاد قلبیم می گویم که در زمان نظارت آقای محمد یزدانی بازرس وقت اتحادیه کافی نت داران این مسایل و مشکلات را نداشته و من و دیگر همکاران با کمال میل و با خاطری آسوده کارها و امورات اینترنتی مردم شریف را انجام داده و در ازاء این خدمات امرار معاش نموده و روزگار می گذراندیم . چه خوب است که همه همکاران دست به دست هم دهیم و با این انتقادها که در فضای مجازی انجام می دهیم زمینه ساز انتخابات در این رسته شویم شاید افراد متخصص و دلسوز روی کار آمده و رونقی دوباره به این شغل شریف بدهند . بامید آن روز
  والسلام

 12. همکار شاکی 2 می‌گه:

  . یا در بیشتر اداراتی که این صنف ثبت نام های آنها را انجام می داده ، دفاتر پستی بدون نظارت و اخذ مجوز لازم از اتحادیه کافی نت داران اقدام به ثبت نام و امورات مرتبطی که در کافینت های این شهر انجام میشود را ، انجام داده بدون اینکه از طرف مدیریت اتحادیه و یا بازرسان آن برخورد قانونی و یا حداقل تذکری ساده اعمال گردد .و این مطلب را به صراحتاً ابراز می دارم که اخیراً مطرح شده که دیگر این رسته(کافی نت داران) بخاطر بی توجهی برخی دست اندر کاران این خطه که به آنها قبلاً اشاره شد نمی توانند اظهارنامه های مالیاتی عملکرد سال ۹۳ شهروندان آبادانی را صادر نمایند . این خود نمونه بارزی از بی تفاوتی عملکرد مدیران و بازرسان این اتحادیه حساس می باشد و برایم مثل روز روشن است که این ابتدای کار است .بعدها مشاهده خواهیم نمود که ثبت نام ملک و بتدریج کارت بازرگانی و ثبت شرکتها ، کد اقتصادی ، ارزش افزوده و بیشتر ثبت نام هایی که منبع اصلی درآمد این صنف بی ادعا می باشد ، را از این رسته محروم نموده و از آن پس شاهد خواهیم بود که این شغل شریف رفته رفته و کم کم در پوران بی توجهی روزگار دست به فراموشی داده و تمام . ادامه دارد …..

 13. همکار شاکی 1 می‌گه:

  با سلام خدمت همکاران بلاخص برادر یزدانی . واقعاً از این مسئله خرسندم که در زمان نظارت جنابعالی در اتحادیه مربوطه همه چیز بر وفق مراد بود و شاید گاهی سختگیری هایی از طرف شما مبذول می گردید ولی در نهایت آنها به نفع اتحادیه و همه همکاران بود ، که همه ما در گذشته شاهد آنها بوده ایم و از ثمرات آن استفاده نموده ایم و بر هیچ کسی پوشیده نیست . ولی در این اواخر که نظارت به عهده افرادی در اتحادیه واگذار گردیده است روز به روز از وجهه این شغل در راستای خدمت به مردم کم و کمتر شده و از نظری دیگر عرصه بر ما کافی نت داران تنگتر شده است . تا جایی که اغلب کارها و اموراتی را که قبلاً از طریق کافی نت انجام می شده است با عدم نظارت و حمایت مدیران اتحادیه و بازرسان جدید در مکان های دیگری و بدون داشتن مجوزهای لازمه این شغل انجام می پذیرد . از آنجایی که خود من برخورد داشته ام حتی این عدم نظارت باعث شده است که افرادی سود جو پیدا شده و در منازل خود این قبیل کارها را انجام داده و بواسطه واحدهای صنفی نامرتبط به این شغل کارها و امورات اینترنتی را بصورت سفارشی قبول کرده و در کل باعث کساد بازار برای بقیه همکاران و بنده گردیده است . ادامه دارد ….

 14. سلامی می‌گه:

  متأسفانه چشم دیدن بچه های ارزشی رو ندارن . خدا هدایتشون کنه

 15. همکار می‌گه:

  من متن خبر را خواندم و بسیار تاسفم که این موضوع پیش امده .
  به نظر من صنف کافینت داران از نظر مدیریت در سطح بالایی بوده و بیشتر این امر توسط آقای ایزدی و برخی دوستان پیشکسوت صورت پذیرفته است.
  و من این موضوع را با چشم خودم دیدم واقعاً این اقا را قبول دارم
  به نظر من انتخاب نمایندگان یک انتحادیه باید توسط خود آنها مشخص گردد و برکناری نماینده ی کافینت داران به این شکل واقعاً بی احترامی به تمامی اعضای این صنف است .

 16. همکار می‌گه:

  برادر شهریاری با این کار بد ضربه ای به ما زدی چرا چرااااااا تا چه اندازه ما باید تاوان اشتباهات اتحادیه را باید بدهیم . آقای یزدانی تنها کسی بود که ما واقعا به او اعتماد داشتیم . با این کار آقای شهریاری اعتماد ما به شما از بین رفت

 17. همکار می‌گه:

  جناب آقای شهریاری
  ضمن ابراز تأسف از تصمیم جنابعالی در خصوص عزل آقای یزدانی، برادرمخلص و فعال بسیجی.
  ایکاش صحت صبر و صبوری بیشتری می نمودید که چنین فرد توانمندی که مایه دلگرمی اتحادیه و افتخار کافی نت داران آبادان است را از دست نمی دادید.
  برادر بزرگوار جناب آقای یزدانی با اعلام حمایت و آرزوی موفقیت برای شما .

 18. همکار می‌گه:

  با سلام برادر یزدانی همیشه کسانی که بدنبال حق هستند حذف میشوند واقعا جای تاسف دارد با هم اتحادیه با این کار خود به کافی نت داران ضربه زد

 19. ناشناس می‌گه:

  من چندین بار به آقای یزدانی مراجعه نمودم و ایشان در کمال محبت به شکایت اینجانب گوش داده و در نهایت احقاق حق نمودم . از این بابت از زحمات ایشان کمال تشکر را دارم .

 20. همکار می‌گه:

  از اینکه این خبر راخواندم واقعا متاثر شدم ! واقعا چه به سره ما داره میاد خدا را گواه میگیرم اگر یک مرد تو این اتحادیه دیدم اونم آقای یزدانی بود و بس ! واقعا دلیل کار آقای شهریاری را نمیدانم اما امیدوارم توضیح قانع کننده ای برای ما داشته باشد به هر حال باید به عرض کلیه مسئولین محترم برسانم که به گفته جناب یزدانی شغل کافی نت داری یک شغل حساس و پر تنش می باشد اما متاسفانه ما به ازای کاری که انجام میدیم تسهیلات دریافت نمیکنیم. اینجا جا داره از جناب یزدانی تشکر کنم که همیشه مثل یک برادر و حامی و پشتیبان همه ما بوده است خداوند حامی ایشان باشد . به امید روزی که مجددا جناب یزدانی را در اتحادیه ببینیم چون واقعا اتحادیه به حضور ایشان نیاز خاصی دارد . موفقیت ایشان آرزوی ماست .

 21. همکار می‌گه:

  جناب آقای یزدانی ما و تمامی کافی نت ها از شما حمایت میکنیم و امید به روزی داریم که اتحادیه ما مستقل بشه و ریاست اتحادیه را شما یا فردی دلسوز مثل شما عهده دار باشد .
  با تشکر از زحمات بی دریغتان

 22. همکار می‌گه:

  خیلی ساده و بی کلک میگم آقای یزدانی یه دوست خوب یه همکار بامرام که واقعا تو زمینه ی کارش با آگاهی کامل ،همیشه به همکاراش بدون هیچ چشم داشتی خدمت میکنه ! از کلمه می کرد استفاده نمی کنم چون ما کافی نت داران اجازه نمی دیم که کسی به ما بی حرمتی کنه و اون با بی آگاهی و اطلاعی واسه ما تصمیم بگیره! مشکل ما در خیلی جاها اینه که اجازه می دیم واسمون تصمیم بگیرن اما این دفعه فرق میکنه!

 23. همکار می‌گه:

  با سلام آقای یزدانی شما به غیر از کلمه شرمنده هستم و کاری نکردم و نمی توانم انجام دهم آیا تا کنون کار مفیدی در دوران نماینده بودن خود انجام داده اید که حال اینگونه صحبت می نمایید

 24. همکار می‌گه:

  جا داره یه تسلیت بگم به هکاران عزیزم !!!
  اینکه نماینده ای مثل آقای یزدانی که از فعالان مدافعان حقوق همکاران بوده رو از دست بدیم و بی تفاوت باشیم جای تأسف داره
  حتما میپرسید چرا ؟!
  اونم میگم خدمتتون
  تو این شغل تخصص حرف اول رو میزنه و اینکه تو هر زمینه مشکل داشته باشی و بتونی فقط با یک تماس مشکلت رو حل کنی تو هیچ صنفی یافت نمیشه
  و این امر از برکت وجود متخصصی مثل آقای یزدانی نماینده محترم کافی نت داران آبادان بوده
  لازم به ذکره که شغل ما همیشه به دلیل حساسیت بالایی که داره زیر ذره بین بوده و از طرف ادارات مختلف بازدید میشده و خود بنده جزء کسانی بودم که در این امر دچار مشکل شده و باز هم تو این زمینه شاهد پشتیبانی این همکار عزیز بودیم
  امیدواریم تصمیم و ترتیبی اتخاذ شود که از این پس با وجود مشکلاتی و حساسیت هایی که این شغل رو فرا گرفته وجود ایشان را همچنان به عنوان حامی پشتیبان حس کنیم
  با تشکر

 25. همکار می‌گه:

  آنچنان کز رفتن گل خار می‌ماند به جا
  از جوانی حسرت بسیار می‌ماند به جا
  آه افسوس و سرشک گرم و داغ حسرت است
  آنچه از عمر سبک‌رفتار می‌ماند به جا
  کامجویی غیر ناکامی ندارد حاصلی
  در کف گلچین ز گلشن، خار می‌ماند به جا
  جسم خاکی مانع عمر سبک‌رفتار نیست
  پیش این سیلاب، کی دیوار می‌ماند به جا؟
  …………………………………………….
  همکار گرامی جناب آقای یزدانی:
  جانا سخن از زبان ما میگویی، از آنروزی که من در این اتحادیه به عنوان یک همکار وارد شدم تا به امروز ندیدم روزی را که همکاران ما در این صنف از بی عدالتی ها و ناآگاهی های مسئولین این صنف شاکی و ناراضی نباشند ولی خبر برکناری شما گل سرسبد آن بود که همه ما را متعجب و متاسف نمود.آن هم شما که واقعا و صمیمانه عرض می کنم یکی از باشخصیت ترین انسانهایی هستید که تا به حال برخورد داشتم.ای کاش فردی دلسوز ، آگاه و متخصص شما را برکنار کرده بود نه….
  به هر حال جناب آقای یزدانی ما همکاران را در کنار خود بدانید و انشاالله به حق مسلم خود در این اتحادیه برسید

 26. همکار می‌گه:

  جناب آقای شهریاری واقعا جای تاسف داره که فردی دلسوز که واقعا خالصانه و بدون هیچ چشم داشتی واسه قشر مظلوم کافی نت دارها تلاش میکرد را برکنار کردید این شما بودید که باید استعفا می دادید . واقعا متاسفم

 27. مسئول می‌گه:

  جناب آقای شهریاری ما به شما توصیه می کنیم که کار خود را اصلاح نمایید .

 28. قشر مذهبي می‌گه:

  برادر عزیز جناب آقای یزدانی متن خبر را خواندم و بسیار ناراحت شدم . جناب آقای شهریاری ریاست محترم اتحادیه مربیان قرآن در این شهر حرمت دارند لطفا حرمت آنها را نشکنید . به شما توصیه می کنم از وجود قاریان و مربیان قرآنی که شما افتخار وجود آنها را در صنف خود دارید به نحو احسنت استفاده نمایید نه اینکه آنها را برکنار کنید .

 29. همكار می‌گه:

  جناب یزدانی . برادرم واقعا با خواندن این خبر اشک از چشمانم سرازیر شد . ولی این را بدانید که با این کار آقای شهریاری نه تنها از ارزش های شما کم نشده است بلکه این برکناری سندی است که شما را با ارزشتر کرده است چون شما خود را برای گرفتن حق و حقوق ما قربانی کرده اید . ای کاش مسئولین به خودشان بیایند . ای کاش ای کاش

 30. همكار می‌گه:

  آقای شهریاری برادر عزیز و ریس اتحادیه هم تو خوب می دانی و هم ما خوب می دانیم و می بینیم که آقای یزدانی با جان و دل برای ما کار کرده است . پس چرا با این کار خود و اتحادیه را زیر سوال بردید . به شما توصیه می کنم که اشتباه خود را اصلاح نمایید وگرنه دیگران آن را اصلاح خواهند کرد .

 31. همكار می‌گه:

  جناب یزدانی متن خبر را خواندم و بسیار تاسف خوردم سالها من در این شغل فعالیت میکنم و شاید یکی از مسائلی که همیشه به من دلگرمی داده است وجود شما در اتحادیه بوده است . بنده به عشق وجود شما در این شغل مانده ام . آقای شهریاری واقعا برایت متاسفم تو که … پس چرا کسی که تنها حامی ما بود را برکنار کردی ؟!!!!!!!!!! واقعا برای خود و اتحادیه متاسفم متاسفم متاسفم

 32. قشر مذهبي می‌گه:

  آقای شهریاری اخراج نیروهای مذهبی در شهر یک بار اتفاق افتاد و مسئولین مربوطه که اقدام به این کار کرده بودند عواقب بد آن را دیدند و لی متاسفانه مثل اینکه آن برای شما تجربه نشده است . ان شاالله که برای شما هم تجربه خواهد شد که قشر مذهبی در این شهر حامی دارد اگر یزدانی انسان نالایقی بود حق با شما بود ولی ایشان یکی از نیروهای ارزشی شهرستان آبادان بوده اند و همه بر صلاحیت ایشان واقف هستند پس کار بسیار اشتباهی انجام داده اید . به شما برادرانه توصیه می کنم که از نیروهای مذهبی شهر در پیشبرد کارهای اتحادیه و امور اعضا استفاده نمایید نه اینکه نامه برکناری آنها را بزنید .

  • همکار شاکی می‌گه:

   با سلام خدمت همکاران بلاخص برادر یزدانی . واقعاً از این مسئله خرسندم که در زمان نظارت جنابعالی در اتحادیه مربوطه همه چیز بر وفق مراد بود و شاید گاهی سختگیری هایی از طرف شما مبذول می گردید ولی در نهایت آنها به نفع اتحادیه و همه همکاران بود ، که همه ما در گذشته شاهد آنها بوده ایم و از ثمرات آن استفاده نموده ایم و بر هیچ کسی پوشیده نیست . ولی در این اواخر که نظارت به عهده افراد نالایقی در اتحادیه واگذار گردیده است روز به روز از وجهه این شغل در راستای خدمت به مردم کم و کمتر شده و از نظری دیگر عرصه بر ما کافی نت داران تنگتر شده است . تا جایی که اغلب کارها و اموراتی را که قبلاً از طریق کافی نت انجام می شده است با عدم نظارت و حمایت مدیران اتحادیه و همچنین عدم نظارت بازرسان جدید در مکان های دیگری و بدون داشتن مجوزهای لازمه این شغل انجام می پذیرد . از آنجایی که خود من برخورد داشته ام حتی این عدم نظارت باعث شده است که افرادی سود جو پیدا شده و در خانه این قبیل کارها را انجام داده و بواسطه واحدهای صنفی نامرتبط به این شغل کارها و امورات اینترنتی را بصورت سفارشی قبول کرده و در کل باعث کساد بازار برای بقیه همکاران و بنده گردیده است . یا در بیشتر اداراتی که این صنف ثبت نام های آنها را انجام می داده ، دفاتر پستی بدون نظارت و اخذ مجوز لازم از اتحادیه کافی نت داران اقدام به ثبت نام و امورات مرتبطی که در کافینت های این شهر انجام میشود را ، انجام داده بدون اینکه از طرف مدیریت اتحادیه و یا بازرسان نالایق آن برخورد قانونی و یا حداقل تذکری ساده اعمال گردد .و این مطلب را به صراحتاً ابراز می دارم که اخیراً مطرح شده که دیگر این رسته(کافی نت داران) بخاطر عدم لیاقت برخی دست اندر کاران این خطه که به آنها قبلاً اشاره شد نمی توانند اظهارنامه های مالیاتی عملکرد سال ۹۳ شهروندان آبادانی را صادر نمایند . این خود نمونه بارزی از بی تفاوتی عملکرد مدیران و بی لیاقتی از عملکرد بازرسان این اتحادیه حساس می باشد و برایم مثل روز روشن است که این ابتدای کار است .بعدها مشاهده خواهیم نمود که ثبت نام ملک و بتدریج کارت بازرگانی و ثبت شرکتها ، کد اقتصادی ، ارزش افزوده و بیشتر ثبت نام هایی که منبع اصلی درآمد این صنف بی ادعا می باشد ، را از این رسته محروم نموده و از آن پس شاهد خواهیم بود که این شغل شریف رفته رفته و کم کم در پوران بی توجهی روزگار دست به فراموشی داده و تمام . ولی این مطلب را با ایمان و اعتقاد قلبیم می گویم که در زمان نظارت آقای محمد یزدانی بازرس وقت اتحادیه کافی نت داران این مسایل و مشکلات را نداشته و من و دیگر همکاران با کمال میل و با خاطری آسوده کارها و امورات اینترنتی مردم شریف را انجام داده و در ازاء این خدمات امرار معاش نموده و روزگار می گذراندیم . چه خوب است که همه همکاران دست به دست هم دهیم و با این اعتراضاتی که در فضای مجازی انجام می دهیم زمینه ساز انتخابات در این رسته شویم شاید افراد متخصص و دلسوز روی کار آمده و رونقی دوباره به این شغل شریف بدهند . بامید آن روز
   شاکی

 33. همکار می‌گه:

  برادر گرامی و ارجمند جناب آقای یزدانی از اینکه با دلسوزی و تلاش بی وقفه مسائل کافی نت داران را پیگیری می کنید سپاسگزارم . من الان حدود ۱۵ سال در این صنف هستم ولی متاسفانه تا حالا یک بار رئیس اتحادیه را بیشتر ندیدم اتحادیه عکاسان هیچ ارتباطی با خدمات کامپیوتری و شغل کافی نت داری نداره. به امید روزی که اتحادیه ای مجزا و رئیسی لایق همانند شما که واقعا دلسوز هست را داشته باشیم .

 34. ناشناس می‌گه:

  آقای شهریاری ریاست محترم اتحادیه به شما توصیه می کنم که این کار شما اشتباه بوده و نباید نیروهای ارزشی شهر را این گونه برکنار نمایید . شما می بایستی از وجود آنها در اتحادیه خود به نحوه احسنت استفاده نمایید چرا که این نیروها ارزش و سرمایه این شهر هستند . ممنونم

 35. همکار می‌گه:

  با سلام جناب یزدانی هیچ کس بهتر از شما نمی تواند از این صنف دفاع کند واقعا جای تعجب دارد که چرا آقای شهریار این کار را انجام داده . کافی نت داران از مشاغلی هستند که برای مردم آبادان زحمات بسیاری را کشید ه اند ولی متاسفانه آن طور که شایسته آنها هست از طرف اتحادیه حمایت نشده اند . لذا از ریاست محترم تقاضامندیم به امور کافی نت داران بیشتر رسیدگی کنند

 36. همکار می‌گه:

  برادر عزیز و ارجمند به شخصه از تمامی زحمات شما تشکر و قدر دانی می نمایم ، خبر شکه کننده ای بود برکناری یکی از دلسوز ترین اشخاص صنف کافی نت داران !!!! وقتی صنف ما با عکاسان یکی باشه و رئیس اتحادیه ما عکاس باشند بیشتر از این نمیشه انتظار داشت . من یکی از اشخاصی هستم که بیش از همه متضرر شدم و اگر پیگیری های شما نبود باید کافی نت خود را جمع می کردم . ما همچنان از شما حمایت می کنیم .

 37. همکار می‌گه:

  در عجبم چگونه مدیر نالایق ماند و آقای یزدانی با آن همه تلاش و کوشش برکنار شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 38. همكار می‌گه:

  چند موضوع
  ۱- در خصوصو شغل کافی نت باید گفت که این شغل پر مخاطره انگار از یادها رفته و هیچ کس هیچگونه اهمیتی به این صنف نمیدهد تنها دستاوردی که مسولین محترم برای این صنف داشتن فقط و فقط بازرسی بسیار خصوصی و ایجاد ترس بوده به گونه ای که خیلی از همکاران مجبور به بستن مغازه و یا تغییر کاربری شده اند.
  ۲- شغل کافی نت از نظر ما شغلیست در حد دفتر خانه های سطح شهر چون امین مردم در اطلاعات شخصی آنان و اطلاعات پولی آنان میباشد باید به این موضوع اشاره کرد که دولت با راه اندازی دفاتر پیشخوان انتظار میرفت که مردم کارهای خود را به این دفاتر بپردازند ولی نتیجه جوری دیگری شد و باز هم مردم به علت وجود خاطره خوب از کافی نت ها از زمان های قدیم تا کنون مجدد به کافی نت ها مراجعه میکردند و میکنند.
  ۳- با وجود تمام مشکلاتی که گریبان این صنف را گرفته باز هم همکاران بسیار پرتلاش به کار خود ادامه میدهند فقط و فقط برای رفاه حال مردم و حفظ اعتبار این صنف آیا شما میدانید با تعطیل شدن یک کافی نت چقدر مردم دچار مشکل در انجام امور روزمره خود میشود ؟؟؟ آیا ما اعضا صنف کافی نت با وجود تمامی مشکلات مختلف از جمله کرایه مغازه های سنگین- مسولیت بسیار پر خطر- خرابی بازار کار و … باز هم باید دچار مشکلات بیشتر شویم ؟
  جدیدا هم که یک اظهارنامه مالیاتی داشتیم که سالی یک بار به کار ما خیر و برکت میداد که در آن هم نون ما آجر شد … حالا که یک نفر هم پیگیر کارهای این صنف هستش برکنار شد خوب (گل بود به سبزه نیز آراسته شد ) تشکر میکنیم … و باز هم امیدمان فقط به خدا است
  قابل توجه ***این یک درد و دل و یک پیام کوچک بود …
  قابل توجه ***متن بصورت خودمونی بود …
  قابل توجه***متن با کمال احترام میباشد…

 39. همکار می‌گه:

  در عجبم که چرا انسان های شایسه باید برکنار شوند . به هر حال از نظر ما شما نماینده ما هستید و لاغیر .

 40. همکار می‌گه:

  برادر عزیز و ارجمند آقای یزدانی از اینکه دلسوزانه مسائل همکاران را پیگیری می نمایید از شما تقدیر و تشکر می نمایم . متاسفانه چندین سال در این صنف هستم ولی هیچگاه ندیدم که از طرف اتحادیه حمایت خاصی از کافی نت داران شود . امیدوارم که روزی از این اتحادیه جدا شویم .

 41. همکار می‌گه:

  آقای یزدانی : شما همیشه حامی ما بوده اید و مطمئن باشید در این راه ما هم هیچ موقع شما را تنها نمی گذاریم چرا که این حق ما است که به حق و حقوق خود در این صنف برسیم .

 42. همکار می‌گه:

  آقای یزدانی تو رو خدا به داد این صنف برس واقعا داریم نابود میشویم تا کی باید سختی و دشواری را تحمل کنیم

 43. همکار می‌گه:

  برادر ارجمند جناب آقای یزدانی : ما به شما اعتقاد قلبی داشته و از اینکه در احقاق حق و حقوق ما تلاش می کنید واقعا سپاسگزاریم . امیدوارم روزی برسد که از اتحادیه عکاسان جدا شده و برای خود اتحادیه مستقلی تشکیل دهیم . به امید آن روز