تاریخ انتشار خبر: ۱ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۶:۱۷
کد مطلب : 55529
به مناسبت هفته بسیج

آیین تجلیل از نویسنده کتاب «نخل‌ها و آدم‌ها» در آبادان برگزار شد

به مناسبت هفته بسیج مراسم تجلیل از نویسنده کتاب «نخل‌ها و آدم‌ها» با حضور مسئولان شهری و استانی در آبادان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: آیین تجلیل از نویسنده کتاب «نخل‌ها و آدم‌ها» در آبادان برگزار شد

به گزارش عصر آبادان، به مناسبت هفته بسیج در بیست و ششمین جلسه نقد و بررسی کتاب پاسداران اهل قلم آیین تجلیل از نویسنده کتاب نخل‌ها و آدم‌ها دقایقی پیش در تالار مهر آبادان آغاز شد.

نخل‌ها و آدم‌ها با ۴۹۳ صفحه از طولانی‌ترین رمان‌هایی است که درباره دفاع مقدس نگاشته شده و چاپ نخست آن در سال ۱۳۸۰ توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صورت گرفته است.

این مراسم با حضور نویسنده رمان، جمعی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، اساتید حوزه و دانشگاه و تعدادی از مسئولان برای تجلیل از نویسنده کتاب در آبادان برگزار می‌شود.

نخل‏‌ها و آدم‌‌ها به نویسندگی مشترک نعمت‌الله سلیمانی و گودرز نوروزی از حجیم‌ترین رمان‌هایی بوده که بعد از جنگ تاکنون درباره‏ دفاع مقدس نوشته شده است، این کتاب توانسته تعادل بین فضاهای پشت جبهه و داخل جبهه را رعایت کند.

این کتاب قصه واقعی را روایت می‌کند که در آن سمیر و هانیه پسر و دختر عموی آبادانی هستند که سرانجام پس از مخالفت‌های بسیار با یکدیگر ازدواج می‌کنند و در بازگشت به آبادان سمیر به جبهه رفته و هانیه نیز در بیمارستان مشغول به امدادرسانی می‌شود که در ‌‌نهایت هر دو به مقام رفیع شهادت می‌رسند.

منبع: فارس