تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۲:۰۳:۵۵
کد مطلب : 17132

آیین نمادین ورود امام در فرودگاه آبادان برگزار شد

آیین نمادین ورود امام همزمان با لحظه فرود هواپیمای حامل ایشان در فرودگاه مهر آباد تهران در سال ۵۷ در فرودگاه آبادان برگزار شد.

عصر آبادان – به گزارش مهر، آیین سالروز پرشکوه ترین استقبال تاریخی از رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، امروز همزمان با فرود هواپیمای حامل حضرت امام خمینی (ره) در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد تهران( ۱۲ بهمن ۵۷) با حضور پرشور دانش آموزان آبادانی و جمعی از مسئولان آبادان در محل فرودگاه آیت الله جمی آبادان برگزار شد.
 این آیین با همخوانی دانش آموزان بسیج دانش آموزی آغاز شد و در ادامه نیز مسافران و کادر پروازی با اهداء گل و شیرینی مورد استقبال قرار گرفتند.
دانش آموزان مدرسه فدائیان اسلام با همراهی بسیج دانش آموزی در حرکتی مسیر فرودگاه به سمت شهر آبادان را در حالی که پرچمهای سه رنگ جمهوری اسلامی را حمل می کردند، پیاده طی کردند و در این مسیر با سر دادن شعارهایی همچون “مرگ بر آمریکا” و “استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی” یاد و خاطره امام راحل(ره) و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
ادامه این آیین با مانور خودروهای ایمنی زمینی در محوطه رمپ پروازی راس ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه و به صدا درآمدن آژیر( کراش آلارم ) توسط برج مراقبت پرواز، رژه موتورسواران بسیجی و مردمی و خودروهای مزین به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران از فرودگاه به سمت گلزار شهدای آبادان ادامه پیدا کرد.
امروز شنبه دوازدهم بهمن ماه سال ۱۳۹۲ مصادف با اول فوریه ۲۰۱۴ و دهم ربیع الثانی سال ۱۴۳۵ هجری قمری، سالروز بازگشت حضرت امام خمینی (ره) بنیانگدار جمهوری اسلامی ایران به خاک وطن و آغاز بیست و پنجمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی است، انقلابی که  تا پیروزی نهایی اش از زمان ورود امام در ۱۲ بهمن ۵۷ تا ۲۲ بهمن همان ماه تنها ۱۱ روز به طول انجامید.