تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۰:۰۶:۳۱
کد مطلب : 93912
سخنان ابتکار تکذیب شد؛

ابتکار:جنگل‌های آتش‌گرفته جزء مناطق حفاظتی محیط زیست نبود/مدیر منابع طبیعی ایلام:آتش سوزی در منطقه حفاظت شده محیط زیست رخ داد

مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام با رد سخنان معصومه ابتکار در خصوص آتش سوزی جنگل های ایلام گفت:آتش سوزی در منطقه حفاظت شده محیط زیست رخ داده است.

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از  ایلام بیدار،”خیر اله آذر کردار”  مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در رابطه با آتش سوزی صورت گرفته اخیر ایلام گفت:امکانات برای مهار حوادث اینچنینی در استان محدود است.

وی اظهار کرد:از آنجا که راه دسترسی به مناطق آتش گرفته شده سخت بود لذا کمبود امکانات شرایط را مشکل تر کرد.

آذر کردار افزود:در آتش سوزی اخیر تنها سه درصد درختان آسیب دیده اند و در مجموع ۹۰ هکتار از جنکل ها طعمه حریق شد.

مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام اضافه کرد:علت اصلی آتش سوزی هنوز در دست بررسی می باشد.

وی در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگار ایلام بیدار مبنی بر اظهارات رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص عدم مالکیت سازمان متبوعش بر منطقه حادثه دیده گفت:وظیفه همه ما حفاظت از منابع طبیعی است و باید در این راستا همه پیشگام باشند و هر جایی که بسوزد یا حادثه ببیند به ضرر همه است و باید در این خصوص تلاش بیشتری کرد.

آذرکردار تصریح کرد:محیط زیست وظیفه دارد بخش هایی را که تحت عنوان منطقه “حفاظت شده” ثبت شده اند مورد حفاظت و نگهداری قرار دهد.

مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام تاکید کرد:آتش سوزی منطقه “شلم”ایلام در منطقه حفاظت شده محیط زیست رخ داد.

معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست خبری امروز(شنبه) خود با بیان اینکه حدود ۱۰۰ هکتار از جنگل‌های ایلام در آتش سوخت، اظهار کرد: این آتش‌سوزی با حضور سازمان منابع طبیعی، سازمان محیط زیست و نیروهای امدادی مهار شد؛ البته جنگل‌های آتش‌گرفته جزو مناطق حفاظتی محیط زیست نبود و مسوولیت آن با سازمان جنگل‌ها بود، اما ما نیز در مهار آن کمک کردیم.

انتهای پیام/پ