تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۵:۴۰:۰۸
کد مطلب : 18533

ابتکار متفاوت یک رستوران دار ایتالیایی

یک رستوران‌ ایتالیایی در ابتکاری جدید تمام کارکنان خود را از میان مبتلایان به سندرم داون انتخاب کرده تا نگاهی متفاوت و مثبت نسبت به حضور فعال افراد معلول در محیط کار ایجاد کند.

عصر آبادان – یک رستوران‌ ایتالیایی در ابتکاری جدید تمام کارکنان خود را از میان مبتلایان به سندرم داون انتخاب کرده تا نگاهی متفاوت و مثبت نسبت به حضور فعال افراد معلول در محیط کار ایجاد کند.

این رستوران در یکی از مناطق حومه‌ای جنوب شرق پایتخت ایتالیا و توسط والدین کودکان معلول تاسیس شده است. این رستوران کارایی همچون دیگر سالن‌های غذاخوری دارد با این تفاوت که از ۱۸ کارمند آن ۱۳ نفر به بیماری ژنتیکی سندرم داون مبتلا هستند.

یکی از مشتریان این رستوران می‌گوید: در مورد این سالن غذاخوری تعریف‌های متعددی شنیده بودیم و تصمیم گرفتیم غذاهای آن را امتحان کنیم. در حقیقت رستورانی معمولی است که کارکنان خوبی دارد.

یکی از کارکنان ۲۴ ساله این رستوران نیز اظهار کرد: از اینکه با افراد مختلفی ارتباط دارم و می‌توانم کاری انجام دهم خوشحال هستم.

این رستوران در سال ۲۰۰۰ میلادی تاسیس شده و هدف آن، ایجاد اشتغال برای مبتلایان به معلولیت سندرم داون است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «اوگو منگینی»، یکی از گارسن‌های ارشد این رستوران که معلولیت ندارد نیز افزود: تمامی کارکنان مبتلا به سندرم دادن وظیفه خودشان را به خوبی انجام می‌دهند. همچنین اگر قرار باشد خودم کار جدیدی را شروع کنم تمایل دارم از این گونه افراد دعوت کنم.