تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۷:۱۲
کد مطلب : 87199

ابطال شش میلیون کارت سوخت غیرمجاز

مدیر سامانه هوشمند کارت سوخت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از ابطال و مسدود شدن ۶ میلیون قطعه کارت سوخت غیرمجاز در بازه زمانی ۹ ماهه خبر داد .

 محسن روحانی مدیر سامانه هوشمند کارت سوخت در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پالایش و پتروشیمیگفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با توجه خروج خودروها و موتورسیکلتهای فرسوده با پایش در کارتهای سوخت، در بازه زمانی زمستان ۹۲ تا تابستان ۹۳، کارتهای سوخت غیرمجاز را ابطال کرده است.

محسن روحانی با اشاره به این که خودروهای سواری شخصی با ۲۵ سال کارکرد، خودروهای سواری بنزین سوز (عمومی) با ۳۰ سال کارکرد و موتورسیکلتها نیز با ۱۰ سال کارکرد فرسوده به شمار می رود، اظهار کرد: کارت سوخت خودروها و موتورسیکلتها با مشخصات یاد شده در کشور غیر فعال و مسدود شده است.

وی همچنین از تغییر کاربری ۱۰۰ هزار کارت سوخت متعلق به آژانسهایی که هم اکنون در حوزه حمل و نقل فعالیت نمی کنند در بازه زمانی یاد شده خبر داد.

روحانی افزود: این خودروها هم اکنون کارت سوخت مربوط به خودروهای سواری شخصی را در اختیار دارند.

به گفته وی  ۵ / ۵ میلیون کارت سوخت موتورسیکلتهای فرسوده و یا بدون پلاک ملی غیر فعال و ابطال شده اند.

وی تصریح کرد: طرح مسدود کردن کارت سوختهای غیر مجاز در کشور با همکاری و همانگی پلیس راهور ناجا (که شناسنامه خودرو را در اختیار دارد) و تحت نظارت مدیریت حمل و نقل سوخت، در بازه زمانی یاد شده اجرا شد.

به گفته مدیر سامانه هوشمند کارت سوخت شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی ایران، از شروع طرح ابطال کارتهای غیر فعال که شمار کارتهای آن به رقم  ۵ / ۲۴   میلیون قطعه می رسید، نزدیک به ۶ میلیون قطعه کارت سوخت از مدار استفاده خارج شده و هم اکنون شمار کارتهای سوخت فعال کشور به ۵ / ۱۸  میلیون قطعه رسیده است.

منبع:شانا