تاریخ انتشار خبر: ۱ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۷:۲۳
کد مطلب : 33557

ابلاغ قیمت‌های جدید انواع خودرو

رئیس شورای رقابت از ابلاغ قیمت‌های جدید انواع خودرو به جز ۲۰۶ به خودروسازان خبر داد و گفت:‌ هنوز درباره ۲۰۶ به اجماع نظر نرسیدیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، رضا شیوا با تأکید براینکه شورای رقابت به هیچ عنوان جلسات کارشناسی برای تعیین قیمت نهایی انواع خودرو با خودروسازان برگزار نکرده است، اظهار داشت:‌از همان روز نخست اعلام فرمول جدید قیمت گذاری خودرو قیمت‌های محاسبه شده شورا در سایت شورای رقابت درج و به خودروسازان ابلاغ شد.
وی با اشاره به اینکه فقط در قیمت خودروی ۲۰۶ اختلاف نظر هایی با خودروسازان داریم، گفت:‌ در حال بررسی این موضوع هستیم اما هنوز در قیمت نهایی خودرو ۲۰۶ به تصمیم نهایی نرسیده‌ایم.

رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه قیمت‌های جدید خودروها براساس فرمول شورا و طی جلسات کارشناسی تعیین شده است، افزود:‌خودروسازان اختیار دارند تا افزایش قیمت‌های شورای رقابت را انجام ندهند و قیمت محصولات خود را براساس نرخ های خرداد ۹۲ به فروش برسانند اما رعایت پنج شرط این شورا برای تمامی خودروسازان الزامی است و آنها نباید از اجرای آنها ممانعت کنند.

به گزارش تسنیم، این اظهارات درحالی از سوی شیوا مطرح شده است که عبدالله بابایی معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو ساعتی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در روند ارائه اطلاعات خودروسازان به شورای رقابت برای اصلاح قیمت انواع پژو ۲۰۶ در نهایت قیمت این خودرو با افزایش یک تا دو درصدی روبه رو شده است،گفته بود: در فرمول جدید دستورالعمل قیمت گذاری برخی از خودروها همانند ۲۰۶ با ابهامات روبه رو  بودند که در نتیجه ارسال اطلاعات به شورای رقابت با اصلاحاتی همراه شد.

همچنین محمد علی قادری معاون بازاریابی و فروش داخلی سایپا نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما از برگزاری جلسات کارشناسی خودروسازان و اعضای شورای رقابت برای اعلام قیمت نهایی انواع خودرو خبر داده و گفته است: در صورت رفع اختلافات به‌زودی قیمت‌های جدید اعلام می‌شود.

انتهای پیام