تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۴:۳۴
کد مطلب : 56936

«ابولا» به پاکستان رسید

مقامات بهداشت فرودگاه بین المللی کراچی از شناسایی و انتقال فردی مشکوک به بیماری ابولا و انتقال وی به بیمارستان خبر دادند.

تسنیم: مقامات بهداشت فرودگاه بین المللی کراچی از شناسایی و انتقال یک فرد مشکوک به بیماری ابولا و انتقال وی به بیمارستان جناح خبر می‌دهند.

بنابر گزارش اکسپرس نیوز، این مسافر ۴۷ ساله که از لیبریا از طریق مسیر دوحه به کراچی وارد شده بود در شرایط سلامتی ضعیفی به سر می‌برد و پس از شناسایی به بیمارستان جناح برای انجام تحقیقات بیشتر منتقل شد و نمونه خون وی برای آزمایش به اسلام آباد انتقال یافت.

بیماری ابولا تا به حال در غرب آفریقا ۱۵ هزار نفر را مبتلا کرده است و بنا بر تحقیقات سازمان بهداشت جهانی این ویروس در گینه در ماه مارس برای نخستین‌بار شناسایی شد.

لیبریا آمار کاهشی در تعداد افراد مبتلا به این بیماری را تجربه می‌کند و این در حالی است که گینه رشد روزافزونی را در ابتلا به این بیماری شاهد است.

ویروس «ابولا» که قبلا با عنوان تب خون ریزی دهنده شناخته شده بود یک بیماری است که اغلب منجر به مرگ افراد می‌شود. منشا این بیماری حیوانات وحشی بوده است و از طریق تماس مستقیم با مایعات بدن فرد آلوده در انسان‌ها شیوع پیدا می‌کند.