تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۲:۱۵:۲۱
کد مطلب : 107801
برای نخستین بار در آبادان صورت گرفت؛

افتتاح “اتاق مادر و کودک” در دادگستری آبادان

برای نخستین بار در آبادان “اتاق مادر و کودک” در دادگستری این شهر افتتاح شد.

IMG-20160207-WA0001

به گزارش عصر آبادان ، سیروس محمدی زاده ظهر شنبه در آئین افتتاح “اتاق مادر و کودک” در این دادگستری که با حضور امام جمعه آبادان برگزار شد، اظهار کرد: کشور ایران، کشوری اسلامی است و باید فضایی در راستای صیانت بانوانی که قصد شیردهی به نوزادان خود در اماکن عمومی را دارند فراهم شود.

وی با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم وجود پیوست فرهنگی در کلیه برنامه ها، گفت: با توجه به سیاست‌های افزایش جمعیت، باید مسائل فرهنگی مورد نیاز مادران برای شیردهی را نیز فراهم کنیم، زیرا این مسئله علاوه بر سلامت مادر و فرزند موجب ایجاد روابط عاطفی میان آنها می‌شود.

رئیس دادگستری آبادان با بیان اینکه حجم مراجعه کنندگان این دادگستری بسیار بالا است، توضیح داد: دادگستری آبادان برای اولین بار در شهرستان آبادان و همچنین اولین دادگستری در خوزستان است که اقدام به راه اندازی و تجهیز “اتاق مادر و کودک” می کند.

محمدی زاده اجرای اقدامات لازم برای آسایش مادرانی که به مکان های عمومی مراجعه می کنند را مهم دانست و عنوان کرد: اتاق مادر و کودک دادگستری آبادان در حال حاضر مجهز به سیستم تهویه، روشنایی، دکوراسیون متناسب برای کودک، بروشور و تراکت های آموزشی و سایر امکانات رفاهی است.

وی ظرفیت پذیرش اتاق مادر و کودک دادگستری آبادان را برای ۱۰ مادر و کودک به صورت همزمان عنوان کرد و تصریح کرد: ورود آقایان حتی همسران بانوانی که کودک دارند به “اتاق مادر و کودک” ممنوع است.

رئیس دادگستری آبادان با اشاره به اینکه مادران باید با امنیت خاطر در اجتماع تغذیه فرزند خود را تامین کنند، توضیح داد: مادران ایرانی به دلیل مسائل فرهنگی و عقیدتی برای شیردهی به کودک در فضاهای شلوغ دچار مشکل هستند بنابراین ایجاد اتاق‌های مادر و کودک موجب می‌شود مادران برای ساعاتی با امنیت خاطر در اتاقی مناسب حضور پیدا کنند و علاوه براینکه کودک خود را تغذیه می‌کنند به فعالیت‌های اجتماعی خود نیز ادامه می دهند.

محمدی زاده با اشاره به حضور امام جمعه آبادان اظهار کرد: از حجت الاسلام ابراهیمی پور به علت حضور در آئین افتتاحیه “اتاق مادر و کودک” تشکر می کنیم.

وی همکاری دانشکده علوم پزشکی آبادان را در راه اندازی “اتاق مادر و کودک” دادگستری آبادان مثبت دانست و تاکید کرد: از رئیس دانشکده علوم پزشکی، معاونت بهداشت و دیگر مسئولان دانشکده که با کارشناسی، همکاری و پیگیری های مستمری که به منظور راه اندازی “اتاق مادر و کودک” انجام دادند تشکر می کنیم.