تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۸:۱۴
کد مطلب : 114208

اتصال گمرک بندر چوئبده به سامانه الکترونیک امور گمرکی

ناظر گمرکات خوزستان گفت: گمرک بندر چوئبده با حضور ناظر گمرکات خوزستان به طور رسمی به سامانه الکترونیک امور گمرکی کشور متصل شد.

  محمدرضا جعفری در آئین اتصال گمرک بندر چوئبده به سامانه الکترونیک امور گمرکی کشور گفت : با اجرای این طرح که ۴۰۰میلیون ریال هزینه دارد همه مراحل اظهارنامه کالا بطور کامل از طریق این سامانه انجام می شود.

وی افزود: با مجهز شدن به این سامانه و اتصال آن به شبکه اصلی و سراسری، ضمن تسهیل در امور از اتلاف وقت و صرف هزینه های فراوان، جلوگیری و سبب بالا رفتن سرعت انجام کار، صحت و سلامت کار و عدم مراجعه حضوری افراد به گمرک می شود.
جعفری بااشاره به راه اندازی این سامانه در گمرک چوئبده و اتصال آن به شبکه سراسری خاطر نشان کرد: تمامی امور مربوط به واردات و صادرات از این گمرک به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و موارد استعلام کالا نیز از طریق سایت پنجره واحد تجارت فرامرزی و سامانه پیامکی گمرک صورت می گیرد.
وی جلوگیری از جعل پروانه های کاغذی را از مزایای این سامانه خواند و ابراز امیدواری کرد این سامانه تا پایان سال جاری در همه واحدهای گمرکی استان خوزستان راه اندازی شود.
بندر چوئبده نزدیکترین بندر کشور به کویت است و بیشترین حجم تجارت این بندر نیز با کشور حاشیه خلیج فارس انجام می شود.
بندر امام، خرمشهر، آبادان، ماهشهر و اهواز از مهمترین واحدهای گمرکی استان خوزستان هستند.
 گمرکات خوزستان از لحاظ وزن کالاهای صادراتی در کشور رتبه اول و از نظر ارزش کالاهای صادراتی رتبه دوم را پس از گمرکات هرمزگان دارد./صداوسیما