تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۸:۱۴
کد مطلب : 79945
فرماندار آبادان ابراز اميدواري‌كرد:

اتمام گازرسانی به تمام نقاط آبادان تا پایان سال ۹۴

فرماندار ویژه شهرستان آبادان به همراه سرپرست بخشداری مرکزی و مسئولین دستگاه​های اجرایی از ۷ روستای بخش مرکزی بازدید کرد.

عزیزالله شهبازی در این بازدید با اشاره به برنامه​های راهبردی تعریف و ارائه شده توسط استاندار به فرمانداران در جلسه شورای برنامه​ریزی استان عنوان​کرد: قرار بر این شده که جهت توسعه، عمران و آبادانی و کمک به رفع بیکاری در شهرستان​ها از طرف فرمانداران برنامه​هایی که تدبیر و طراحی شده بود را در سال ۹۴ با انرژی مضاعف​تر و با شتاب بیشتری به سرانجام برسانیم.

وی در ادامه افزود: همچنین مقرر شد برنامه​ریزی لازم در جهت رفع مشکلات ۷۴ روستای واقع در دو شهر اروندکنار و چوئبده که خارج از محدوده سازمان منطقه آزاد اروند هستند با رویکرد توسعه و عمران روستاها و بر اساس سه اولویت بهبود آب روستایی، بهسازی خانه بهداشت و اجرای طرح نظام سلامت که از طرح​های محوری ریاست جمهوری است و همچنین ترمیم و ایجاد فاضلاب شهری و روستایی صورت پذیرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان بیان​کرد: امیدوارم در بحث گازرسانی که عمده​ترین مشکل مردم آبادان خصوصاً روستائیان است، تا پایان سال ۹۴ گازرسانی به تمام روستاها و نقاط مختلف شهری به اتمام برسد.

شهبازی با اشاره به نامگذاری سال​جاری به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تأکید ایشان در خصوص همدلی و همزبانی دولت و ملت خاطرنشان​کرد: دولت تعریف عامی دارد که منظور از دولت همه ارکان نظام و نه​تنها قوه مجریه بلکه همه قوای کشور از جمله قوه مجریه، قضائیه و مقننه است و همه این ارکان باید هم همدل و همزبان برای پیشرفت، توسعه و عظمت کشور و برای رضایت مردم تلاش کنند.

وی با بیان اینکه همه مسئولین در انجام وظایف با وفاق و همدلی و اتحاد باید رضایت مردم را کسب کنند گفت: علی رغم اینکه شهرستان آبادان به منطقه آزاد اروند پیوست و طبق الزامات قانونی اعتبارات دولتی به شهرستان تخصیص داده نمی​شود اما استاندار خوزستان اعلام کرده تا زمانی که برنامه​های منطقه عملیاتی نشده، اعتبارات دولتی شهرستان​های آبادان و خرمشهر را قطع نمی‌کنیم.

شهبازی به برنامه های تدبیر شده در سال​گذشته شهرستان آبادان اشاره کرد و افزود: از جمله این برنامه​ها احداث جزیره تفریحی شادمانی، تثبیت فاز دو پالایشگاه آبادان، ساحل​سازی اروند، استفاده از فرصت​های مغفول مانده کشت میگو در چوئبده، احیاء ۱۱ واحد صنعتی از ۷۴ واحد صنعتی غیرفعال و راه​اندازی آب شیرین​کن بود. قرار است این دستگاه آب شیرین​کن در فصل تابستان در مدار قرار بگیرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان در ادامه یادآور شد: در اجرای بهسازی کف​پوش و سنگ فرش پیاده‌روهای هسته مرکزی شهر نیز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند قول مساعد داده و همچنین از دیگر برنامه ها بهسازی بازارچه بانوان و بحث توسعه فرودگاه خواهد بود.

شهبازی تصریح کرد: به جهت مشکلاتی که در شبکه ارتباطی مخابرات وجود داشت در سفر وزیر ارتباطات به استان خوزستان و شهرستان آبادان، وی قولی در راستای ترمیم مجدد شبکه های آسیب دیده دادند و مقرر شد اداره مخابرات از محل اعتبارات خود مجدداً بازسازی و ترمیم شبکه را به انجام رساند.

مرجع / ایسنا