تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۴:۴۰
کد مطلب : 63749
چیت چیان:

اجازه انتقال آب به غیر از تامین مصارف شرب را نداریم

وزیر نیرو گفت: اجازه نداریم به غیر از تامین مصارف شرب آب را از سرشاخه های کارون انتقال دهیم.

 

به گزارش عصر آبادان ،  حمید چیت چیان پیش از ظهر امروز در سایت کشاورزی عتابیه در شهرستان هویزه اظهار کرد: خوشبختانه سرمایه گذاری های فراوانی از سوی وزارت نیرو در زمینه کانال بندی و احداث سد در طرح ۵۵۰ هزار هکتاری توسعه کشاورزی خوزستان موسوم به طرح مقام معظم رهبری صورت گرفته است.

وی افزود: در این زمان این طرح به بهترین نحو در حال انجام گرفتن است و انجام آن وضعیت اشتغال در استان را بهبود خواهد بخشید.

وزیر نیرو با بیان اینکه این طرح باعث خیر و برکت برای خوزستان است، عنوان کرد: در این زمان در بسیاری از مناطق کشور دچار مشکل کم آبی هستیم که وقوع این مسئله مسئولیت هایی را در زمینه تخصیص آب برای فاز اول طرح ایجاد کرده است.

چیت چیان بیان کرد: یکی دیگر از دلایل محدودیت تخصیص آب به این طرح، کاهش بارندگی و تغییر نظام بارش است و علاوه بر این میزان برداشت ها در بالا دست افزایش یافته است.

وزیر نیرو ادامه داد: متاسفانه در این زمان آبی وجود ندارد که ما بتوانیم برای این طرح تامین کنیم و در صورتی که وزارت نیرو در خصوص این طرح سرمایه گذاری کند اما آبی برای این طرح وجود نداشته باشد متحمل خسارت خواهد شد.

وی تصریح کرد: وزارت نیرو به مردم اطمینان خواهد داد که همه تلاش خود را در راستای تامین آب و افزایش سطح اراضی این طرح انجام دهد.

چیت چیان در حاشیه این مراسم در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص برداشت آب از سرشاخه های کارون عنوان کرد: انتقال آب در سرشاخه ها تنها به منظور تامین آب شرب صورت خواهد گرفت و اجازه نداریم به غیر از تامین مصارف شرب، آب را به منظور دیگری انتقال دهیم و برای مقادیر آبی که موجود هستند اراضی کشاورزی مشخص شده است که امیدواریم با بهبود وضعیت بارش سطح زیر کشت استان افزایش یابد.

 

منبع: مهر