تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۲۱:۳۷:۵۰
کد مطلب : 61158
شهردار آبادان:

اجازه نمی‌دهیم مسائل حاشیه‌ای به قطار توسعه شهری آبادان لطمه وارد کند

شهردار آبادان گفت: اجازه نخواهیم داد تا مسائل حاشیه‌ای به کارکرد شهرداری در به حرکت درآوردن قطار توسعه شهری آبادان لطمه وارد کند.

خبرگزاری فارس: اجازه نمی‌دهیم مسائل حاشیه‌ای به قطار توسعه شهری آبادان لطمه وارد کند

به گزارش عصر آبادان ، محمود رضا شیرازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: به طور قطع عقب ماندگی‌های ۳۰ ساله را نمی‌توان در طی سه یا چهار سال جبران کرد، ما علاوه بر جبران عقب ماندگی‌ها باید بتوانیم خدمات به روز به شهروندان ارائه کنیم و این دشواری کار ما را دوچندان کرده است.

وی اظهار کرد: هر چند که برخی‌ها سعی دارند تا با سیاه‌نمایی کارکرد شهرداری را زیر سوال ببرند اما مردم خود بهترین قاضی هستند و به طور قطع به خوبی قضاوت خواهند کرد.

شهردار آبادان در خصوص طرح سوال اعضای شورای اسلامی شهر از خود تصریح کرد: طرح سوال امریست عادی که برای آگاهی یافتن اعضا از روند امور و کمک به کاهش موانع احتمالی امور مرتبط با شهروندان انجام می‌شود و به طور قالب به شکل طرح چند پرسش به صورت مکتوب و دریافت پاسخ انجام می‌شود.

شهردار آبادان گفت: متاسفانه برخی از افراد معلوم‌الحال که به دنبال ایجاد شکاف میان شورا و شهرداری هستند به طور دائم در حال بزرگنمایی امور طبیعی و قانونی هستند و سعی دارند تا با ایجاد جوی متشنج ‌‌نهایت بهره‌وری فردی را ببرند.

شیرازی افزود: شهروندان اطمینان داشته باشند که چنین تحرکات و صحبت‌هایی خللی در روند انجام کار‌ها توسط خادمان خود در شهرداری ایجاد نمی‌کند، بلکه ما مصمم‌تر از پیش در تلاش برای کاهش مشکلات هستیم.

وی اظهار کرد: پسندیده است تا جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و محکوم کردن یکدیگر به کوتاهی در امور، دست به دست یکدیگر داده و از تمامی توان خود اعم از فکری، تجهیزاتی و مالی در جهت بهبود هر چه بیشتر فضای شهری بهره ببریم.

مدیریت شهری آبادان تصریح کرد: با توجه به مشکلات عدیده به جای مانده از دوران بازسازی تاکنون به طور یقین شهرداری به تنهایی قادر به رفع همه مسائل و مشکلات نخواهد بود و در طی این مسیر و حرکت رو به رشد نیاز به همراهی و مشارکت همگام اعم از مردم و مسئولان دارد.

*راه‌اندازی سامانه ۱۳۷ برای رسیدن به یک شهر سالم

شهردار آبادان با اشاره به اینکه ارتقاء سطح سلامت شهری، بهبود کیفیت زندگی شهروندان و افزایش امید به زندگی از اهداف راه‌اندازی این سامانه است، افزود: برای رسیدن به اهداف یاد شده به برنامه‌ریزی مدون، هدفمند و مکتوب نیاز داریم.

شیرازی اظهار کرد: بهبود شیوه سیاست ‌ذاری (مدیریت و حاکمیت سلامت)، کاهش عوامل تهدید کننده سلامت شهروندان، توانمندسازی برای کاهش حوادث شهری، آموزش مهارت‌های زندگی و کاهش رفتارهای پرخطر که سبب ایجاد اختلال در سلامت دیگران می‌شود در این راستا مورد توجه قرار دارد.

وی با بیان اینکه به روزرسانی سامانه ۱۳۷ به خوبی انجام شده است، تصریح کرد: بالا رفتن بازدهی این سامانه نشان از رضایتمندی مردم از خدمتگزاران خود است.

مدیریت شهری آبادان یادآور شد: فنی و عمران، فضای سبز، خدمات فضای سبز، لکه‌گیری چاله‌های معابر، هرس درختان، خطر برخورد شاخه‌های درختان با سیم برق، دپو نخاله، جاروکشی محل، سد معبر، نیاز به دریچه منهول، آسفالت نوار حفاری، لایروبی جوی و یا کانال دفع آب‌های سطحی، دپو زباله و نیاز به باکس زباله از جمله معضلات و مشکلات مناطق سه‌گانه شهرداری در نقاط مختلف شهری به شمار می‌رود.

شهردار آبادان با قدردانی از حمایت و همراهی مردم آبادان گفت: اجازه نخواهیم داد تا مسائل حاشیه‌ای به کارکرد شهرداری در به حرکت درآوردن قطار توسعه شهری لطمه وارد کند.

منبع: فارس