تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۶:۱۶
کد مطلب : 54784
مدیر فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان خبر داد

اجرای طرح «احیای فضای سبز» در فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان

مدیرعامل فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان از اجرای طرح «احیا و ایجاد فضای سبز» این فرودگاه با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح «احیای فضای سبز» در فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان

به گزارش عصر آبادان ، محمدرضا رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: طرح بهبود وضعیت فضای سبز در محوطه فرودگاه و بلوار ورودی انجام می‌شود. طرح احیا و ایجاد فضای سبز با آغاز عملیات تغییر کالبد فیزیکی محوطه پارکینگ فرودگاه کلید خورد و با رویکرد زیباسازی، برنامه‌ریزی شده و به اجرا رسید.

مدیرعامل فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان با بیان اینکه طرح فضای سبز پارکینگ خودرویی این فرودگاه در مرحله توسعه و نگهداری است خاطرنشان کرد: با وجود پایان نیافتن پروژه به طور کامل اما همین مقدار کار انجام شده شرایط متفاوتی را در این بخش ایجاد کرده است.

به گفته رضایی، ۷ هزار اصله نهال و بیش از ۸۰۰ جعبه گل برای توسعه، احیا و ایجاد فضای سبز در فرودگاه آیت‌الله جمی کاشته شد.

وی تصریح کرد: در ادامه اجرای پروژه فضای سبز فرودگاه طرح احیا و ایجاد فضای سبز بلوار ورودی این فرودگاه نیز با همکاری شهرداری مینوشهر آغاز شد.

رضایی با تاکید بر اهمیت زیباسازی محیط فرودگاه آیت‌الله جمی یادآور شد: این طرح با عملیات خاکریزی از نوع خاک نباتی در حال انجام است.

مدیرعامل فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان با اشاره به پتانسیل‌ها و استعدادهای بالقوه مینوشهر و استفاده از ظرفیت گردشگری منطقه آزاد اروند از همجواری فرودگاه با این شهر به عنوان یک فرصت و امتیاز ویژه نام برد.

وی گفت: شرایط خاص این منطقه در استان خوزستان به لحاظ همجواری با مرز آبی و زمینی کشورهای همسایه می تواند فرودگاه آبادان را به عنوان معبر اصلی گردشگران کشورهای حاشیه خلیج فارس تبدیل کند.

مدیرعامل فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان در پایان با مثبت ارزیابی کردن چشم‌انداز مثبت اجرای این طرح افزود: پیش‌بینی می‌شود این طرح تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

 منبع: فارس