تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , تیر, ۱۳۹۴ | ۲۱:۱۴:۲۰
کد مطلب : 98939
سرپرست اداره ارشاد آبادان خبر داد:

اجرای طرح غنی‌سازی اوقات فراغت در مساجد آبادان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان از اجرای طرح غنی‌سازی اوقات فراغت در مساجد این شهرستان خبر داد.

فرهاد پورغراوی علوانی امروز اظهار کرد: در زمان حاضر هشت آموزشگاه در رشته‌های موسیقی، سینما، عکاسی، نمایش و هنرهای تجسمی در سطح شهر آبادان فعالیت دارند.

وی با اشاره به قبول پذیرش هنرجو در رشته‌های یاد شده در این آموزشگاه‌ها افزود: افراد زیادی با شرکت در دوره‌های آموزشی این آموزشگاه‌های فرهنگی و هنری، آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند اما در فصل تابستان با توجه به فراغت بیشتر نوجوانان و جوانان، میزان استقبال آنان و تنوع دوره‌های آموزشی در رشته‌های یاد شده نیز بیشتر می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان با اشاره به اینکه برخی از این آموزشگاه‌ها متعلق به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیستند، گفت: کارشناسان و بازرسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام کارکردها و فعالیت‌های این آموزشگاه‌ها را رصد و کنترل می‌کنند.

پورغراوی علوانی تصریح کرد: در رشته موسیقی دوره‌های آموزش تمام سازها، در رشته تئاتر دوره‌های آموزش نویسندگی، کارگردانی، طراحی صحنه و لباس و بازیگری در رده‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال، در رشته سینما دوره‌های آموزش تصویربرداری، عکاسی، فیلم‌نامه‌نویسی، انیمیشن و غیره و در رشته هنرهای تجسمی دوره‌های آموزشی در زمینه هنر سفالگری و نقاشی برای تمام گروه‌های سنی برگزار می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای طرح غنی‌سازی اوقات فراغت در مساجد سطح شهر خبر داد و افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و فراغت دانش‌آموزان، در کانون‌های فرهنگی مساجد سطح شهر نیز کلاس‌های فوق‌برنامه پیش بینی شده است.

پورغراوی علوانی، از آموزش قرآن، نقاشی، بازیگری، داستان‌نویسی و غیره به عنوان برخی فعالیت‌های قابل اجرا در سطح مساجد نام برد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان همچنین با اشاره به برپایی دوره‌های آموزشی از سوی انجمن سینمای جوان آبادان خاطرنشان کرد: دوره‌های آموزشی این انجمن در رشته‌های فیلمسازی، عکاسی، تصویربرداری و فیلمنامه‌نویسی از مردادماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: نوجوانان و جوانان آبادانی می‌توانند به منظور بهره‌مندی از دوره‌های آموزشی فوق و کسب مهارت‌های لازم ضمن مراجعه به این مراکز، اقدام به نام‌نویسی کنند.

مرجع / فـارس