تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۴:۳۸
کد مطلب : 85564
فرماندار ویژه آبادان:

اجرای موفق طرح آبیاری و زهکشی در آبادان نیازمند همت مردم و کشاورزان است

فرماندار ویژه آبادان گفت:امیدوارم با همراهی و مشارکت تمام مردم و به‌ویژه کشاورزان منطقه و همت و عزم جدی مسئولان بتوانیم شاهد برداشته شدن گام‌های موفق‌تر و موثرتری در زمینه اجرای طرح آبیاری و زهکشی در آبادان باشیم.

عزیزالله شهبازی امروز اظهار کرد: فرآیند اجرای طرح زهکشی و آبیاری اراضی کشاورزی در آبادان به گونه‌ای بود که نه تنها کارایی مورد نظر را نداشت بلکه برای رفع مشکلات فراوان پیرامونی آن، چهار جلسه با حضور معاونان وزیر جهادکشاورزی و مدیران استانی و محلی و مسئولان اجرایی این طرح، در شهرهای آبادان و خرمشهر برگزار شد.

وی اضافه کرد: طرح زهکشی و آبیاری اراضی کشاورزی آبادان، بخشی از طرح ۵۵۰ هکتاری مقام معظم رهبری در استان خوزستان است که نخستین گام‌های اجرای طرح در این شهرستان برداشته شد.

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: در ابتدای کار ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار در آبادان برای اجرای طرح زهکشی و آبیاری پیش بینی شد که این میزان بعدها به ۲۳٫۵ هکتار افزایش یافت.

معاون استاندار خوزستان یادآور شد: در فرآیند جدید، شرکت ماهان نصر کرمانشاه متولی اجرای طرح مذکور در آبادان شد که سریعا نسبت به تجهیز کارگاه و آغاز به کار اقدام کرد.

شهبازی گفت: آبادان پیش از جنگ تحمیلی با استحصال و تولید ۱۵۰ هزار تن انواع خرما به عنوان پایتخت خرمای ایران محسوب می‌شد که متاسفانه به دلیل مشکلات ناشی از بروز جنگ تحمیلی، در بحث کشاورزی همچنان نتوانسته به جایگاه اصلی خود بازگردد.

وی تصریح کرد: بسیاری از کشاورزان منطقه نیز به دلیل مصائب و سختی دوران جنگ تحمیلی و اینکه تمام مایملک خود را از دست داده بودند، هیچگاه به خانه‌های خود بازنگشتند.

فرماندار ویژه آبادان بیان کرد: در زمان حاضر با توجه به نقشه راه کاملی که دولت تدبیر و امید برای شهر آبادان طراحی کرده، در چندین جناح در حال کار هستیم.

معاون استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد تا با همراهی و مشارکت تمام مردم و به‌ویژه کشاورزان منطقه و همت و عزم جدی مسئولان در سال همدلی و همزبانی ملت و دولت بتوانیم شاهد برداشته شدن گام‌های موفق‌تر و موثرتری در زمینه اجرای طرح آبیاری و زهکشی در آبادان باشیم.

مرجع / فـارس