تاریخ انتشار خبر: ۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۹:۳۲
کد مطلب : 70630

اجرای نخستین اعدام در دولت ملک سلمان

وزارت کشور عربستان با انتشار بیانیه‌ای از اجرای نخستین اعدام در این کشور در دوره حکومت شاه سلمان خبر داده است.

 وزارت کشور عربستان اعلام کرد: موسی الزهرانی ۴۵ ساله، در خصوص آزار و اذیت دختران کم سن و سال و تجاوز جنسی به آنها گناهکار شناخته و اعدام شده است.به گزارش دیلی میل، اعدام الزهرانی که در شهر جده اتفاق افتاده، در حالی با خشم مردم در شبکه های اجتماعی روبرو شده است که وی بر بی‌گناهی خود تاکید داشته است. الزهرانی که پدر ۶ فرزند است، در سال ۲۰۱۱ میلادی به جرم تجاوز به دختران جوان گناهکار شناخته شده است.

وی در دو دادگاه تجدیدنظر قبلی، بر بی‌گناهی خود تاکید کرده بود. وی سال گذشته در یک فیلم ویدئویی ۲۰ دقیقه‌ای خواستار دخالت عبدالله شاه سابق عربستان در این پرونده شده بود.

این فیلم ویدئویی که در شبکه های اجتماعی پخش شد، نشان می دهد که الزهرانی اعلام کرده که توسط پلیس محاصره شده است.

خانواده الزهرانی نیز اعلام کرده اند که گزارش پزشکی نشان می دهد که دختر ده ساله ای که در همسایگی آنها زندگی می کرده، توسط الزهرانی مورد تجاوز قرار نگرفته و چندین مورد تجاوز به دختران کم سن و سال در جده زمانی اتفاق افتاده است که وی در زندان بوده است.

حسن الزهرانی برادر وی نیز تاکید کرد که برادرش نمی توانسته مرتکب جرم هایی شده باشد که به خاطر آن محکوم شده است. الزهرانی یکی از افرادی است که از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون در عربستان اعدام شده است. عربستان سال گذشته نیز ۸۷ نفر و در سال ۲۰۱۳ میلادی نیز ۷۸ نفر را اعدام کرده است.

عربستان یکی از بالاترین نرخ اعدام ها در جهان را در اختیار دارد. عفو بین الملل اعلام کرده است که عربستان در سال ۲۰۱۳ میلادی، سومین نرخ بالای اعدام را داشته است.

منبع: تسنیم