تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۲:۲۳
کد مطلب : 87343
به اتهام حمایت‌ از اسلام‌گرایان

احتمال اعدام فوتبالیست مصری +عکس

از اتهاماتی که به این ورزشکار و بازرگان نسبت داده اند، حمایت‌های فراوان از گروه‌های اسلام‌گرا در جریان انقلاب مصر است.

 در مورد یکی از برترین بازیکنان تاریخ قاره آفریقا که اکنون ۳۵ سال دارد، احتمال فراوان می‌رود به زودی حکم اعدام در نظر گرفته شود.

محمد ابوتریکه ۳۵ ساله که سابقا برای هشت سال برترین بازیکن قاره آفریقا شده بود، به علت اینکه از گروه اخوان‌المسلمین و شخص محمد مرسی حمایت مادی و امکاناتی کره، چند روز است که بازداشت شده است. در آخرین خبر در ارتباط با او گمان می‌رود که حکم اعدام در نظر گرفته شود، زیرا در موارد مشابه، چنین حکمی صادر شد.

ابوتریکه که برترین بازیکن تاریخ فوتبال مصر است، از میلیاردرهای مصری به شمار می‌رود.

از اتهاماتی که به این ورزشکار و بازرگان نسبت داده اند، حمایت‌های فراوان از گروه‌های اسلام‌گرا در جریان انقلاب مصر است.

این ستاره قاره سیاه،‌ شرکت‌های تجاری و بازرگانی متعددی دارد که همه آن‌ها فعلا مسدود شده اند. در صورتی که اتهامات ابوتریکه اثبات شوند، اموال او توسط دولت مصادره می‌شوند.

ابوتریکه که همبازی سابق زین‌الدین زیدان است، دیروز گفت: هر طوری شده، در کشورم خواهم ماند و از مصر تکان نخواهم خورد. من تا به حال هرگز اظهار نظر سیاسی نداشته‌ام. تنها کاری که کرده ام آن بود که در جریان انتخابات ۱۳۹۱ از محمد مرسی حمایت لفظی کردم.

مرسی در جولای ۲۰۱۳ پس از اعتراضات گسترده، از سوی ارتش مصر برکنار شد. مقامات قضایی این کشور، در دی‌ماه ۱۳۹۲، گروه اخوان المسلمین را در فهرست گروههای تروریستی قرار دادند.

پس از این‌که عبدالفتاح السیسی در مصر به ریاست جمهوری برگزیده شد، حکم‌ اعدام برای صد‌ها نفر صادر شد. برخی از این محکومان تنها در فهرست حامیان مرسی بوده‌اند و در عمل، هرگز اقدامی صورت ندادند.

منبع: فارس