تاریخ انتشار خبر: ۳ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۷:۴۵:۰۶
کد مطلب : 124161

احتمال اعزام ۵۰۰ سرباز دیگر آمریکایی به عراق

اخبار مبنی بر بررسی طرح اعزام نیروهای بیشتر به عراق هفته‌هاست که مطرح می‌شوند. پیش از هم روزنامه وال استریت ژورنال از احتمال طرح این پیشنهاد و رقم احتمالی ۵۰۰تن صحبت به میان آورده بود.

 یکی از مقام‌های نظامی آمریکایی گفته است، پنتاگون در حال بررسی طرحی است که به موجب آن بتوان برای کمک به نیروهای عراقی و کرد برای بازپس‌گیری موصل ۵۰۰ نیروی دیگر به عراق اعزام کرد.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، اخبار مبنی بر بررسی طرح اعزام نیروهای بیشتر به عراق هفته‌هاست که مطرح می‌شوند. پیش از هم روزنامه وال استریت ژورنال از احتمال طرح این پیشنهاد و رقم احتمالی ۵۰۰تن صحبت به میان آورده بود.

در همین حال یک منبع آگاه در وزارت دفاع آمریکا می‌گوید، تصمیم نهایی در این باره اتخاذ نشده است و در صورت تصویب این طرح پیش‌بینی می‌شود که آخرین موج نیروهای  ذخیره آمریکایی برای مبارزه با داعش به عراق اعزام شود.

در صورت تصویب این طرح تعداد نیروهای آمریکایی در عراق از ۴۶۴۷ تن به بیش از ۵۰۰۰ تن می‌رسد. این در حالی است که چند صد تن از نیروهای آمریکایی نیز به صورت موقت در عراق مستقر و معمولا از این کشور خارج و مجددا به آن باز می‌گردند.

پنتاگون دقیقا مشخص نکرده است که این نیروها برای چه امری ممکن است به عراق اعزام شوند.

برخی از نمایندگان آمریکایی از جمله جان مک کین، رئیس کمیته سرویس‌های مسلح سنا از این طرح انتقاد کرده‌اند.

 

 

 

 

منبع:ایسنا