تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۰:۲۶
کد مطلب : 76389

احتمال تعدیل قیمت سرخابی‌ها

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت:‌ ممکن است در صورت کشیده شدن مزایده به مرحله سوم، از سوی هیئت واگذاری شرایط تعدیل پیدا کند اما احتمال تعدیل قیمت ضعیف است.

جعفر سبحانی در خصوص بحث مزایده دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و اینکه آیا تاکنون پاکتی به سازمان خصوصی‌سازی رسیده یا نه، گفت: تا ساعت ۱۶ فردا (دوشنبه) اجازه نداریم که بگوییم پاکتی داده شده یا نه اما افراد و گروه‌هایی برای در اختیار گرفتن این دو باشگاه مذاکره کرده‌اند.

وی افزود: نسبت به مزایده اول درخواست کنندگان و افرادی که برای در اختیار گرفتن پرسپولیس و استقلال مذاکره کرده‌اند، بیشتر شده‌اند اما زمانی می‌توان به واگذاری امیدوار بود که پاکتی به ما بدهند. اکنون هم مجاز نیستیم بگوییم پاکتی به دست ما رسیده یا نه و باید تا فردا صبر کنیم.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه تلاش این سازمان واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به افراد حقیقی و کاملاً خصوصی است، خاطرنشان کرد: علاقه‌مند هستیم که افراد حقیقی این دو باشگاه را در اختیار بگیرند اما نمی‌توانیم برای گروه‌ها و شرکت‌های شبه دولتی منعی بگذاریم. آنها می‌توانند در مزایده شرکت کرده و پیشنهاد خود را بدهند تا بررسی شود.

سبحانی درباره اینکه در صورت حضور افراد حقیقی شخصی یا حقوقی شبه دولتی دو باشگاه بزرگ پایتخت چگونه واگذار می‌شوند، اظهار داشت: برای واگذاری این دو باشگاه به افراد حقیقی شخصی باید اهلیت آنها توسط نهادهای مسئول مشخص شود. در صورتی که هم شرکت‌های شبه دولتی بخواهند پرسپولیس و استقلال را در اختیار بگیرند فقط ۴۰ درصد به آنها واگذار خواهد شد، چراکه ۲۰ درصد باشگاه به پیشکسوتان واگذار می‌شود و ۴۰ درصد هم توسط همین شرکت‌ها باید خریداری شود که اختیار این ۴۰ درصد دست آنها نیست. به طور مثال شرکت‌های شبه دولتی برای ۴۰ درصد باقی مانده می‌توانند هلدینگ تشکیل دهند و باقی سهام را در اختیار بگیرند.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر در مزایده دوم هم پاکتی داده نشود احتمال تعدیل قیمت در مرحله سوم وجود دارد یا نه، به تسنیم گفت: در این خصوص هیئت واگذاری باید تصمیم بگیرد اما قیمت کاملاً کارشناسی شده است. ممکن است در صورت کشیده شدن مزایده به مرحله سوم، از سوی هیئت واگذاری شرایط تعدیل پیدا کند اما احتمال تعدیل قیمت ضعیف است.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی با تأکید بر اینکه پرسپولیس و استقلال باید تا تیرماه سال ۹۴ واگذار شوند، عنوان کرد: در صورتی که این اتفاق رخ ندهد، پرسپولیس و استقلال قطع به یقین منحل خواهند شد، چون فقط تا تیرماه می‌توانند زیر نظر وزارت ورزش و جوانان باشند.

سبحانی در واکنش به این مسئله که منحل شدن پرسپولیس و استقلال تقریباً اتفاقی غیرممکن به نظر می‌رسد، گفت: به هیچ‌وجه غیرممکن نیست و اگر به بخش خصوصی واگذار نشوند، منحل خواهند شد.

منبع: تسنیم