تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۰۱:۴۶:۱۶
کد مطلب : 79732
وزیر امور راهبردی و اطلاع‌رسانی رژیم اشغالگر قدس؛

احتمال حمله نظامی به ایران!/ پنج پیشنهاد برای “توافق‌بهتر”

صهیونیست‎‌های عصبانی و ناراحت از احتمال توافق با ایران، تلاش می‌کنند با مصاحبه و سخنرانی و به کار بردن واژه‌های تکراری همچون “گزینه نظامی” جلب توجه کنند.

 

صهیونیست‌ها که از قرائت بیانیه در لوزان و احتمال توافق نهایی هسته‌ای با ایران به شدت عصبانی هستند هر روز به گونه‌ای ناراحتی خود را آشکار می‌کنند.

 

 

در تازه‌ترین اظهارنظر صهیونیست‌ها، این بار “یووال استاینیتز” وزیر امور راهبردی و اطلاع‌رسانی وارد میدان سخنرانی شد و سخنی تکراری را بار دیگر تکرار کرد: «گزینه نظامی»

 

 

 
استاینیتز که از معتمدان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود گفت اسرائیل در ماه‌های آینده باید با قدرت‌های جهانی که با ایران در حال مذاکره هستند رایزنی کند تا زبان توافق نهایی قویتر و محدودکننده‌تر شود.

 

 

به نوشته سایت بی بی سی، او همچنین گفت اسرائیل دیپلماسی را ترجیح می دهد اما “گزینه نظامی مطرح بوده، مطرح هست و مطرح هم خواهد ماند.”

 

 

رژیم صهیونیستی که در سال‌های گذشته با وجود در اختیار داشتن بمب هسته‌ای، هم از حزب الله و هم از حماس و مردم غزه شکست‌های سختی را چشیده است مدام واژه “حمله نظامی” و “بمباران تأسیسات هسته‌ای ایران” را تکرار می‌کند؛ اما در عمل کاری از پیش نبرده است.

 

 

این وزیر صهیونیست‌ها ادامه داده است: «اسرائیل باید بتواند از خودش دفاع کند، بتنهایی و بر علیه هر نوع تهدیدی. این حق و وظیفه ماست که تصمیم بگیریم چگونه از خود دفاع کنیم بخصوص اگر امنیت ملی و حتی موجودیت ما در معرض خطر قرار گرفته باشد.»

 

 

به گزارش آسوشیتدپرس این اظهارات نشان دهنده خطری است که اسرائیل بعد از توافق ایران و ۱+۵ بر سر چارچوب توافق هسته‌ای احساس می‌کند.

 

 

 
سایت صدای آمریکا (VOA) به پیشنهادهای یووال استاینتز، وزیر امور راهبردی و اطلاع‌رسانی صهیونیست ها برای به گفته او “بهتر کردن تفاهم حاصل شده با ایران” اشاره کرده، نوشته است: وزیر اطلاعات اسرائیل روز دوشنبه گفته باید فشار و محدودیت های بیشتری بر ایران اعمال کرد تا این کشور ناچار به دادن امتیازهای بیشتر شود.

 

 

استاینتز روز دوشنبه به روزنامه نیویورک تایمز گفت اسرائیل رایزنی بیشتر خواهد کرد تا دولت و کنگره آمریکا و دیگر کشورهای مذاکره کننده را قانع کند که توافق بد با ایران امضا نکنند یا حداقل تفاهم بدست آمده را بطور قابل توجه تغییر دهند.

 

 

پیشنهادهایی که صهیونیست‌ها مطرح کرده‌اند عبارتند از:

 

۱٫ توقف کامل تحقیق و توسعه در زمینه سانتریفیوژهای پیشرفته

۲٫ کاهش قابل توجه در شمار سانترفیوژهایی که می توانند سریع وارد مدار شوند

۳٫ بستن تأسیسات فردو به عنوان تأسیسات غنی سازی، حتی اگر چنین عملیاتی در آنجا متوقف شود

۴٫ روشن ساختن فعالیت های مشکوک گذشته با احتمال داشتن ابعاد نظامی

۵٫ تعهد به انتقال اورانیوم غنی شده به خارج از کشور

 

 

گزارش صدای آمریکا

 

این پیشنهادات که به نقل از وزیر اطلاعات اسرائیل منتشر شد در پاسخ به مصاحبه رئیس جمهوری آمریکا با نیویورک تایمز است که یکشنبه به چاپ رسید.

 

 

باراک اوباما در مصاحبه اخیر خود با این روزنامه تفاهم با ایران را فرصتی که فقط یکبار دست می دهد توصیف کرد.

 

 

اوباما در این مصاحبه گفته نگرانی نتانیاهو را درک می کند اما نخست وزیر اسرائیل نیز باید بداند که هیچ فرمول و گزینه دیگری مؤثرتر و اجرایی تر از دیپلماسی و چارچوبی که تعیین شد، وجود ندارد و این تفاهم بهترین فرصت برای این است که ایران دارای سلاح اتمی نشود.

 

 

اما نخست وزیر اسرائیل مخالف سرسخت این تفاهم است. او روز یکشنبه از سرزمین‌های اشغالی انواع اتهام‌ها علیه ایران را مطرح کرد و با نارضایتی و عصبانیت شدیدی گفت که این توافق بسیاری از توان هسته‌ای ایران را بدون آسیب باقی می‌گذارد و ایران قابلیت تولید سلاح اتمی خود را حفظ خواهد کرد!

 

 

 

 

 

 

 

جام نیوز