تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۸:۴۲:۰۳
کد مطلب : 94026
رئیس دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز خبر داد:

احداث اولین درمانگاه تخصصی دندانپزشکی در اهواز

عملیات اجرایی درمانگاه تخصصی دندانپزشکی در اهواز به منظور خدمات رسانی بیشتر به شهروندان برای اولین بار، تا مهر ماه سال جاری آغاز خواهد شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از آغاز عملیات اجرایی نخستین درمانگاه تخصصی دندانپزشکی در اهواز خبرداد.
دکتر اسماعیل ایدنی در خصوص طرح تحول سلامت و آخرین وضعیت روند تجهیز بیمارستان های سطح استان اظهار داشت: مسیر توسعه و ارتقای سلامت با سرمایه گذاری در‌ بخش سلامت محقق نمی‌شود بلکه نیازمند تلاش‌های فرابخشی متعدد است.

وی افزود: یکی از اقدامات زیربنایی ما برای جامعه، ارتقا شاخصه های سلامت است بنابراین نگاه مدیریت کلان در یک منطقه، بایستی سلامت محور باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: حوزه سلامت و مسئولان خدمات بهداشتی درمانی به صورت مجزا نمی‌توانند سلامت را ارتقا دهند بنابراین نگاه مدیریت کلان در یک منطقه، باید سلامت محور باشد.

وی گفت: پروژه ساختمان های جایگزین بیمارستان رازی، گلستان، بیمارستان ابوذر و بیمارستان سوانح و سوختگی پیشرفت فیزیکی خوبی داشته اند همچنین تکمیل و تجهیز بیمارستان ابوذر جدید به بنیاد مستضعفان محول شده است و بیمارستان سوانح سوختگی نیز توسط وزارت مسکن در حال ساخت است که تکمیل این پروژه ها می تواند در جهت ارایه خدمت رسانی در استان تحولی عظیم ایجاد کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه بزرگترین چالش درمانی خوزستان این است که تناسبی بین تعداد بیمار و تخت وجود ندارد، گفت: اکنون مشکل ما فضای فیزیکی است و در حال حاضر در استان خوزستان از نظر تخت بیمارستانی کمبودهایی وجود دارد که برای رفع این کمبودها اقداماتی را در دستورکار خود داریم.

وی افزود: بیمارستان تازه تأسیس مسجدسلیمان نیز که از بهترین بیمارستان‌های تازه تأسیس کشور است یکی دیگر از اقدامات موثری بود که برای خدمت رسانی به شهروندان این شهرستان انجام شد.

ایدنی افزود: همچنین عملیات اجرایی درمانگاه تخصصی دندانپزشکی در اهواز به منظور خدمات رسانی بیشتر به شهروندان برای اولین بار،  تا مهر ماه سال جاری آغاز خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و جندی شاپور اهواز با بیان این که در زمینه توسعه آموزش عالی در استان دو هدف در چشم انداز آینده مد نظر ما است، گفت: تربیت نیروی انسانی مورد نیاز حوزه سلامت با نگاه بومی گزینی از طریق توسعه مراکز آموزشی شهرستان‌های واجد شرایط  در سطح کارشناسی و تمرکز دانشگاه مادر بر روی تحصیلات تکمیلی و تولید دانش در برنامه کاری ما به عنوان اولویت قرار دارد.

منبع: خوز نیوز