تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۱:۰۱
کد مطلب : 96669

احساس خطر برای ماه عسل

طبق نظرسنجی که یکی از سایتها منتشر کرده بیش از ۵۴ درصد از مخاطبان «خندوانه» را برای تماشا انتخاب کرده‌اند و «ماه عسل» با ۶/۳۵ درصد آرا در مقام دوم قرار گرفت. در رده سوم نیز برنامه «دعوت» با ۳/۱۰ درصد قرار گرفته است.

جایگاه مخصوصی که مدیران تلویزیون برای برنامه «ماه عسل» در نظر گرفته بودند با یک جا‌به‌جایی ساده در زمان پخش برنامه‌ای دیگر، با چالش جدی روبه‌رو شد.

به گزارش«جوان» زمانی که مدیران تلویزیون در برنامه‌ریزی‌های خود مشغول حذف و اضافه برنامه‌های هنگام افطار بودند و چینش برنامه‌ها را طوری قرار داده بودند که «ماه عسل»- برگ برنده چند سال اخیرشان- امسال هم یکه‌تاز تلویزیون باشد، هیچ‌گاه فکرش را نمی‌کردند که برنامه‌ای از شبکه تازه متولد شده نسیم، داشته‌های چند ساله «ماه عسل» را به باد دهد.

«خندوانه» با اجرای رامبد جوان، برنامه محبوبی در شبکه نسیم به شمار می‌رود. برای اینکه در ایام ماه رمضان پخش «خندوانه» با سریال‌های مناسبتی سیما تداخل نداشته باشد، قرار بر این شد که این برنامه نه در ساعت ۲۲ که زمان پخش «پایتخت ۴» است و نه در ساعت ۲۳ که «دردسر‌های عظیم ۲» پخش می‌شود به روی آنتن برود. از این‌رو ساعت ۱۹ برای آن در نظر گرفته شد یعنی زمانی که شبکه سه در حال پخش «ماه عسل» با سبک و سیاق خاص احسان علیخانی است.

علیخانی در چند سالی که برنامه «ماه عسل» را تهیه و اجرا می‌کند تلاش داشته تا با دعوت از افرادی که داستان‌های عجیبی در زندگی‌شان رخ داده، فضای متفاوتی نسبت به برنامه‌های اتو کشیده سایر شبکه‌ها داشته باشد. با وجود مواردی که زندگی مدعوین رگه‌های قوی از طنز با خود داشته است، فضای کلی «ماه عسل» غمگین است. در عوض برنامه رامبد جوان همانگونه که از نامش مشخص است، برای «خندیدن» طراحی شده است.

در اولین تقابل خنده و گریه در پخش همزمان از شبکه‌های سه و نسیم، با شکست سنگین گریه به پایان رسید. طبق نظرسنجی که یکی از سایتها منتشر کرده بیش از ۵۴ درصد از مخاطبان «خندوانه» را برای تماشا انتخاب کرده‌اند و «ماه عسل» با ۶/۳۵ درصد آرا در مقام دوم قرار گرفت. در رده سوم نیز برنامه «دعوت» با ۳/۱۰ درصد قرار گرفته است. احتمالاً با وسواسی که در تلویزیون برای دیده شدن ماه عسل وجود داشت این آمار چندان جذاب به نظر نرسد.

از طرف دیگر بدبیاری «ماه عسل» در اولین برنامه رمضان ۹۴ خودش را نشان داد. داستان زوج جوانی که مرد برای ابراز علاقه به همسرش خود را از طبقه دوم ساختمان به پایین پرت کرده است، به‌رغم جذاب بودن ظاهری واکنش‌های منفی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت و حتی صحبت از بدآموزی «ماه عسل» به میان آمد! در صورت ادامه همزمانی «خندوانه» با «ماه عسل» احتمال تداوم ریزش بینندگان برنامه هنگام افطار شبکه سه خواهد رفت. اتفاقی که می‌تواند «ماه عسل» را بعد از چند سال صدرنشینی به زیر بکشد و حیاتش را زیر سؤال ببرد.

منبع : روزنامه جوان