تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , مهر, ۱۳۹۵ | ۲۳:۰۹:۲۷
کد مطلب : 125096
مشاور وزیر مستعفی ارشاد:

اخبار منتشر شده در مورد دلیل استعفای جنتی در شبکه‌های مجازی گمانه‌زنی‌های سیاسی است/ جنتی خودش استعفا کرد

سعید الفتی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شکبه اطلاع رسانی راه دانا؛ در جایگزین جنتی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چند نفری مطرح‌اند همان کسانی هستند که در روزنامه‌ها از آن‌ها اسم برده می‌شود.

اخبار منتشر شده در مورد دلیل استعفای جنتی در شبکه‌های مجازی گمانه‌زنی‌های سیاسی است/ جنتی خودش استعفا کرد

سعید الفتی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص جایگزین جنتی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چند نفری که در این باره مطرح‌اند همان کسانی هستند که در روزنامه‌ها از آن‌ها اسم برده می‌شود.

وی با بیان اینکه وزاری فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزرش و جوانان وآموزش و پرورش در راستای ترمیم کابینه استعفا کرده‌اند افزود: جنتی خودش استعفا کرده است و فشاری برای استعفا در کار نبوده است؛  ولی اطلاعی از روند استعفا سایرین ندارم .

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جنتی هنوز در خصوص دلیل استعفا خود صحبتی نکرده است عنوان کرد: شرایط فرهنگی جامعه، فشارهایی که وجود دارد، شتاب زدگی و سیاست زدگی در جامعه را می‌توان از دلایل استعفا وزیر فرهنگ و ارشاد دانست.

الفتی ضمن اشاره به اینکه اخبار و دلایل منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی برای استعفا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گمانه‌زنی‌های سیاسی است در خصوص اعتراضاتی که به انتخابات نماینده مدیر مسئولان رسانه‌ها در هیئت نظارت وجود دارد اظهار داشت: من اطلاعی در این زمینه ندارم ولی طبیعتا همیشه دو جریان در این انتخابات حاضر بوده‌اند و خود دوستان می‌دانند که این سیستم، سیستم دقیقی است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ” انتخابات برای اولین بار است که به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، چطور دوستان می‌دانند که سیستم دقیق است؟” تصریح کرد: در این انتخابات هر مدیر مسئول یک کد دارد و با همان در انتخابات شرکت می‌کند و دوستان در این زمینه کلی‌نگری کرده‌اند که و هیچ استدلالی برای اعتراض خود نیاورده‌اند.

مشاور وزیر فرهنگ در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه “مجری، ناظر و کاندیدا این انتخابات یک نفر بوده و خود کاندیدا هم انتخاب شده است” گفت: دور قبل هم همینطور بوده و کسانی که شرکت کننده بودند حتی طیف منتقد هم این روش را روش خوبی می‌دانستند.

در خصوص اظهارات سید احسان قاضی زاده هاشمی مبنی بر اعتراض برخی نماینده‌های اصلاح‌طلب به روند برگزاری انتخاب نماینده رسانه‌ها در هیئت نظارت بر مطبوعات گفت: متاسفانه در فرهنگ جامعه ما سلیقه حاکم است و این اظهارات هم از روی همان سلیقه است.

انتهای پیام/