تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , دی, ۱۳۹۳ | ۰۷:۳۸:۴۴
کد مطلب : 64748

اختصاص وام قرض‌ الحسنه به دانش آموزان و زوج های جوان

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: به افرادی که در ایام هفته وحدت ازدواج می‌کنند به صورت خارج از نوبت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت می‌شود.

  اسماعیل لله‌گانی در خصوص پرداخت تسهیلات ازدواج ویژه در هفته وحدت به باشگاه خبرنگاران گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به مناسبت هفته‌ وحدت و ایام ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در نظر دارد تا به افرادی که در این ایام ازدواج می‌کنند به صورت خارج از نوبت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کند.

وی در خصوص جزئیات پرداخت این تسهیلات افزود: برای این افراد نوبتی در نظر گرفته نمی‌شود و اگر کلیه مدارک شناسایی، ضامن و . . . کامل باشد می‌توانند به صورت خارج از نوبت و هر یک سه میلیون تومان که جمعاً ۶ میلیون تومان می‌شود، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت کنند.

لله‌گانی در ادامه با بیان اینکه تسهیلاتی که به مناسبت این ایام خاص پرداخت می‌شود با تعهد ۱۵ هزار فقره‌ای بانک قرض الحسنه مهر ایران جدا است، گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران متعهد شد تا پایان سال ۹۳، ۱۵۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کند که تاکنون ۱۰۰ هزار فقره از این تسهیلات پرداخت شده و طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته، در ایام باقی مانده از سال هم ۵۰ هزار فقره باقی مانده پرداخت خواهد شد.

پرداخت تسهیلات به دانش آموزان

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در ادامه از خدمت جدید این بانک به دانش آموزان خبر داد و گفت: در این ایام با سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش تفاهم‌نامه‌ای به منظور پرداخت تسهیلات قرض الحسنه کمک هزینه تحصیلی به هر یک از دانش‌آموزان منعقد کرده‌ایم، به گونه‌ای که این تسهیلات به اولیا دانش آموزان پرداخت خواهد شد.

وی افزود: سقف این تسهیلات ۱۰ میلیون تومان برای هر دانش آموز است که می توانند با مراجعه به ۵۳۰ شعبه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سراسر کشور از این تسهیلات استفاده کنند.

لله‌گانی در ادامه اظهار داشت: علاوه بر این، به منظور کمک و گسترش مدارس غیردولتی، بر اساس گردش حسابی که نزد بانک دارند می‌توانند به ازای هر موسسه، ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت و در جهت توسعه موسسه خود فعالیت کنند.

وی در پایان از ایجاد قلک الکترونیک برای هر دانش‌آموز خبر داد و افزود: برای هر یک از دانش آموزان مزایایی در نظر گرفته شده است که در آینده جزئیات بیشتری از این طرح را اعلام خواهیم کرد