تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۱:۰۶
کد مطلب : 57672
قائم مقام منطقه آزاد اروند خبر داد

اختصاص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به برگزاری مسابقات جهانی کشتی در آبادان

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند از اختصاص اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی برای برگزاری مسابقات کشتی در آبادان خبر داد.

خبرگزاری فارس: اختصاص یک میلیارد و 200 میلیون تومان به برگزاری مسابقات جهانی کشتی در آبادان

به گزارش عصر آبادان ،عبدالله کعبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان با اشاره به تعامل‌های صورت گرفته برای برگزاری مسابقات جهانی کشتی در این شهر اظهار کرد: استاندار خوزستان و تربیت‌بدنی، این اتفاق خوب که برگزاری مسابقات جهانی کشتی در ایران و در آبادان باشد، را رقم زدند.

وی ادامه داد: این اقدام فرهنگی یک کار بزرگ و جهانی است که در آبادان انجام شده و برای برگزاری آن از کشورهایی که لیگ داشتند دعوت کردیم تا در این مسابقات شرکت کنند.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند اضافه کرد: در این دوره از مسابقات، چهار تیم نیز از ایران حضور دارند که یکی از این تیم‌ها، تیم منطقه آزاد اروند است.

کعبی به فراهم ساختن مقدمات برگزاری مسابقات جهانی در آبادان اشاره کرد و گفت: زمانی که مقرر می‌شود مسابقه‌ای در منطقه‌ای برگزار شود، یقینا نیاز به فراهم‌سازی شرایطی همچون فرودگاه و سایر نیازها است که منطقه آزاد اروند این کار را پذیرفت.

وی ادامه داد: در ابتدا مبلغ ١٠ میلیارد ریال برای آماده‌سازی مقدمات کار پرداخت شد و همچنین متقبل سایر هزینه‌های جانبی همچون تبلیغات میدانی شدیم.

کعبی از اختصاص هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۲٠٠ میلیون تومان برای برگزاری این دور از مسابقات کشتی جهانی، توسط سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد و عنوان کرد: منطقه آزاد اروند به عنوان اسپانسر، هزینه‌ای معادل ١٠ میلیارد ریال به شرکت نفت برای برگزاری مسابقات پرداخت کرده و تقریبا ٢٠٠ تا ٣٠٠ میلیون تومان نیز صرف تبلیغات جانبی خواهد کرد.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند اضافه کرد: امکانات مطلوب از جمله هتل‌های آبادان را برای این میهمانان فراهم کرده و اکنون نیز بر انجام کارها به نحوه شایسته نظارت داریم.

وی همچنین از آماده‌سازی سیستم حمل و نقل عمومی به‌منظور جابه‌جایی شهروندانی آبادانی برای بازدید از مسابقات خبر داد و گفت: با اتوبوسرانی آبادان هماهنگ شده تا از نقاط مختلف شهر مردم را جابه‌جا کرده و به محل مسابقات منتقل کند.

کعبی با بیان اینکه فراهم‌سازی شرایط به این منظور انجام می‌شود که مردم حضور داشته و تیم مورد علاقه خود را تشویق کنند، تصریح کرد: حضور مردم می‌تواند انگیزه‌ای قوی برای ما و همچنین تربیت‌بدنی باشد تا به این حرکات استمرار بخشد.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند در ادامه خاطرنشان کرد: یقینا انجام کار بزرگی همچون برگزاری مسابقات جهانی کشتی فرنگی با کمبودهایی مواجه خواهد بود اما تمام تلاش خود را به کار خواهیم برد تا این مسابقات بدون کمبود و در شان نظام و در خور شان مردم آبادان و خرمشهر برگزار شود.

وی بیان کرد: ١٣ تیم از نقاط مختلف جهان و چهار تیم نیز از تهران، اندیمشک، صبای قم و منطقه آزاد اروند برای شرکت در مسابقات حضور دارند که امیدواریم تیم‌های ایرانی و به‌ویژه تیم منطقه آزاد اروند نتایج خوبی در این مسابقات کسب کنند.

قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند، جایزه در نظر گرفته شده برای مقام‌آوران را اعلام کرد و گفت: ۲۵ هزار دلار برای تیم نخست، ۱۵ هزار دلار برای تیم دوم و ١٠هزار دلار نیز برای تیم سوم در نظر گرفته شده است.

کعبی با بیان اینکه وزن‌کشی تیم‌ها روز گذشته انجام گرفته است، افزود: مسابقات امروز صبح و ظهر برگزار می‌شود که مراسم افتتاحیه و آغاز رسمی این دور از مسابقات امروز ساعت ۱۶ بوده و جمعه بعد از ظهر نیز پایان می‌پذیرد.

وی در پایان شهروندان منطقه اروند برای حضور و تماشای مسابقات کشتی جهانی در آبادان دعوت کرد.

منبع: فارس