تاریخ انتشار خبر: ۳ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۸:۴۹
کد مطلب : 61833
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی:

اختلاس ۷۰۰ میلیونی در یکی از بانک های آذربایجان غربی

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از اختلاس ۷۰۰ میلیونی در یکی از بانک های آذربایجان غربی و بازگشت همه مبلغ اختلاس شده به حساب بانک با تلاش های پلس خبرداد.

اختلاس 700 میلیونی در یکی از بانک های آذربایجان غربی

 سردار یحیی شرفی فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به سطح سلامت اجتماعی و اقتصادی پلیس گفت: نیروی انتظامی ضمن عقد یک قرارداد پژوهشی با یکی از موسسات افکارسنجی به صورت نامحسوس در مناطق استقرار نیروهای ناجا تحقیقات گسترده ای درباره عملکرد نیروهای انتظامی انجام دادند.

وی افزود: در این طرح، فرم های ارزش یابی اخلاقی در اختیار ارباب رجوع قرار گرفته و پرسشنامه ها پس از طی مراحل تکمیل به مدت چهار ماه مورد بررسی و تحلیل قرار گرفتند.

شرفی گفت: نتایج این پژوهش های دقیق و کارشناسی شده در حضور سردار احمدی مقدم اعلام شد و این تحقیقات ثابت میکردند که میزان رضایتمندی، اخلاق اداری و انتظامی در آذربایجان غربی از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی مبارزه با فساد، زمین خواری و اختلاس را یکی از رویکردهای مهم پلیس در جهت کمک به اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: در مرکز آگاهی بخشی نیروی انتظامی آذربایجان غربی بخشی تحت عنوان مفاسد اقتصادی راه اندازی شد و پرونده هایزیادی در زمینه زمین خواری تشکیل شده و با همکاری دستگاه قضایی صدها هکتار زمین از متخلفین بازپس گرفته شده است.

وی گفت: برخی افراد با جعل اسناد اقدام به گرفتن وام از بانک های کلان می کنند، که مسئولان بانکی میبایست دقت لازم را در این باره داشته باشند.

شرفی تصریح کرد: طی روزهای گذشته در یکی از بانک های استان پرونده اختلاس ۷۰۰ میلیون ریالی مورد بررسی پلیس قرار گرفت که در نهایت با تلاش و درایت همکارنمان همه این مبلغ به حساب بانکی برگشت داده شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی بیان کرد: از دستگاه هایی چون منابع طبیعی، اوقاف و امور خیریه، مسکن و شهرسازی انتظار می رود که با مشخص کردن حریم املاک خود توسط تابلو و سرکشی به آن ها، از  تجاوز به حریم زمین هایشان جلوگیری کنند.