تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۶:۴۱
کد مطلب : 25218

اخراج ۴۷ هزار زن به خاطر مرخصی زایمان

معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت، بر اساس نتایج تحقیق این سازمان، طی مدت ۱۸ ماهه گذشته، ۴۷ هزار زن شاغل به خاطر استفاده از مرخصی زایمان به مدت شش ماه، از محل کار خود اخراج شده و بیمه بیکاری دریافت کردند.

به گزارش  دانا،  معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت، بر اساس نتایج تحقیق این سازمان، طی مدت ۱۸ ماهه گذشته، ۴۷ هزار زن شاغل به خاطر استفاده از مرخصی زایمان به مدت شش ماه، از محل کار خود اخراج شده و بیمه بیکاری دریافت کردند.

اخراج 47 هزار زن به خاطر مرخصی زایمان

 «محمدحسن زدا» در گفت وگو با ایرنا افزود: این زنان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودند که مشمول بیمه بیکاری شدند.

وی با بیان اینکه تنظیم روابط کار در حیطه وظایف سازمان تامین اجتماعی نیست، ادامه داد: برای پیشگیری از تعدیل زنان پس از بازگشت به محیط کار، باید وزارت کار وارد شود و فکری اساسی در این زمینه کند.

معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: موضوعات مربوط به تنظیم روابط کاری، مربوط به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بوده و بهتر است در این باره تصمیمات لازم گرفته شود تا شاید بتوان از ریزش زنان شاغل پس از بازگشت از مرخصی زایمان به محیط کار جلوگیری کرد.

زدا تصریح کرد، این سازمان آمادگی لازم برای اجرای طرح افزایش مرخصی زایمان را دارد اما نگرانی این است که امنیت شغلی زنان با این طرح به خطر بیافتد.

انتهای پیام