تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۰:۵۴
کد مطلب : 44320

اخطار جدی قاضی سراج به خاوری

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه اگر خاوری خودش نیاید، او را می‌آوریم گفت: هیچ کس غیر از من به پرونده ۳ مدیرعامل متخلف بانک‌ها در فساد ۳ هزار میلیاردی رسیدگی نخواهد کرد.

به گزارش عصر آبادان، ، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ گفت: این پرونده در مرحله تکمیل شدن است و جعبه سیاه در حضور نمایندگان کشور سازنده بازخوانی شده است.

فارس -ناصر سراج افزود: تلاش داریم تا ماه آینده نتیجه نهایی را اعلام کنیم.

وی در خصوص نظارت بر باشگاه‌های ورزشی گفت: بازرسی‌های ما به صورت مستمر ادامه دارد و تخلفات زیادی را در این باشگاه‌ها داریم.

سراج با اشاره به فساد در فوتبال گفت:‌ ما در فوتبال بازرسی مستمر داریم و خوشبختانه با وزیر ورزش هماهنگی کامل صورت گرفته است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد:‌ از آنجایی که نتایج محرمانه است نمی‌توانیم اعلام کنیم و در صورتی که افراد به صورت قطعی محروم شوند اسامی آنها اعلام می‌شود.

وی در مورد پرونده بورسیه‌های غیرقانونی اظهار داشت: پرونده تکمیل شده و نتیجه را آنجا می‌فرستیم که باید ارسال شود چرا که رسیدگی به این پرونده در بخشی از آن در صلاحیت دیوان عدالت، بخشی در صلاحیت دیوان محاسبات و برخی در صلاحیت دادگاه کیفری است.

سراج در خصوص فردی که در رابطه با پرونده مه آفرید در دبی دستگیر شده بود،‌گفت:‌ رسیدگی ادامه دارد اما هنوز کیفرخواستی صادر نشده است.

وی همچنین در خصوص اموال مهرگان خسروی گفت: اموال مصادره شده در مزایده است و به فروش می رسد.

وی ادامه داد: اخیرا وزیر اقتصاد اعلام کرده که مهرگان ۳۳۰۰ میلیون تومان فقط به بانک ملی بدهکار است.

سراج در پاسخ به این سوال که آیا رسیدگی به سه پرونده سه بانک متخلف از دستور کار شما خارج شده یا خیر، گفت:‌ این موضوع صحت ندارد و این سه بانک توسط کسی دیگری غیر از خود من محاکمه نمی شوند اما منتظر یکسری اقدامات هستیم.

سراج با اشاره به پرونده خاوری گفت: اگر خاوری نیاید او را می آوریم، از آنجایی که هنگام فرار وکیل داشته دادگاه حضوری برگزار می‌شود.

خبرنگاری پرسید جهرمی ادعا کرده که قوه قضائیه اتهام وی را به او نگفته است که سراج در پاسخ او گفت مگر می شود بدون تفهیم اتهام کیفرخواست صادر کرد.