تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۷:۰۶
کد مطلب : 32367
بی توجهی مسئولان ورزش به اتفاقات جام جهانی

ادامه فعالیت های ضد ایرانی در برزیل/ این بار نوبت به ساپورت و مانکن های نیمه عریان رسید+ تصاویر

از کشور برزیل خبر می رسد یک شرکت اروپایی با استفاده از یک مانکن نیمه عریان لبنانی که پرچم ایران را در دست دارد اقدام به تبلیغ محصول خود کرده / آنچه که مهم است این تبلیغات بدون اجازه از مسئولین کشور طراحی شده و نوعی بی‌احترامی به نام مبارک الله در میان پرچم است.

به گزارش عصر آبادان؛ به نقل از پایگاه خبری فردا نیوز، از کشور برزیل خبر می رسد یک شرکت اروپایی با استفاده از یک مانکن نیمه عریان لبنانی که پرچم ایران را در دست دارد اقدام به تبلیغ محصول خود کرده که این تبلیغات برای مسابقات جام جهانی در برزیل تهیه شده است.همچنین یک شرکت دیگر ساپورت هایی با طرح پرچم کشور ایران تهیه کرده که باز هم این تبلیغ برای جام جهانی برزیل تهیه شده است.

سرویس ورزشی «فردا»- تیم ملی فوتبال کشورمان در آرامشی نسبی در کشور برزیل در حال انجام تمرینات خود برای آماده سازی بازیکنان جهت رویارویی با ۳ حریف سرسخت در جام جهانی است و آنچه از اردوی تیم ملی به گوش می رسد انرژی و روحیه بالای ملی پوشان کشورمان و آمادگی برای رویارویی برابر تیم فوتبال نیجریه است. این آرامش تیم ملی در شرایطی است که در حاشیه رقابت های جام جهانی اقداماتی در کشور برزیل در حال روی دادن است که نیاز به پیگیری های هر چه سریعتر مسئولان ورزش به ویژه روسای فدراسیون فوتبال کشورمان دارد. این در حالی است که هنوز هیچ واکنش رسمی از سوی فدراسیون فوتبال ایران در قبال این اقدامات صورت نگرفته است.

نوبت به ساپورت و مانکن نیمه عریان رسید

از کشور برزیل خبر می رسد یک شرکت اروپایی با استفاده از یک مانکن نیمه عریان لبنانی که پرچم ایران را در دست دارد اقدام به تبلیغ محصول خود کرده که این تبلیغات برای مسابقات جام جهانی در برزیل تهیه شده است.همچنین یک شرکت دیگر ساپورت هایی با طرح پرچم کشور ایران تهیه کرده که باز هم این تبلیغ برای جام جهانی برزیل تهیه شده است.

در این بین آنچه که مهم است این تبلیغات بدون اجازه از مسئولین کشور طراحی شده و نوعی بی‌احترامی به نام مبارک الله در میان پرچم است. در این تبلیغات به پرچم  ایران و همچنین نام مقدس خداوند نیز توهین شده است. البته فدراسیون فوتبال با انتشار اطلاعیه‌ای به تمامی شرکت‌ها و موسسه‌های داخل ایران هشدار داد که اگر بدون مجوز در تبلیغاتشان از جام جهانی استفاده کنند با آنها برخورد قانونی می‌شود و جریمه‌هایی سنگین در انتظار این شرکت‌ها خواهد بود. حتی مسئولان فدراسیون فوتبال از برخورد فیفا با این شرکت‌ها خبر دادند و مدعی بودند که این عمل خلاف قانون است. اما این در حالی است که هنوز هیچ موضع گیری رسمی نسبت به اقداماتی توهین آمیز صورت گرفته در کشور برزیل از سوی مقامات ایرانی صورت نگرفته است.

102895_598

ماجرای درخواست شیطنت آمیز یهودیان

از سوی دیگر چند روز پیش کنگره یهودیان جهان در درخواستی غیرمنطقی و شیطنت آمیز از فیفا خواسته به منظور احترام به کشته شدگان سال ۱۹۹۴، پیش از بازی ایران – آرژانتین در مرحله گروهی رقابتهای جام جهانی، لحظاتی سکوت در نظر گرفته شود.

در سال ۱۹۹۴ در انفجاری که در بوئنس آیرس صورت گرفت ۸۵ یهودی جان خود را از دست دادند که پس از آن جامعه صهیونیستی جهان در اقدامی غیراخلاقی ایران را متهم به دست داشتن در این حادثه دانست. از همین رو جک ترپینس، رئیس برزیلی یهودیان شاخه آمریکا لاتین، طی نامه‌ای که به رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال، سپ بلاتر، نوشته از این نهاد خواسته تا پیش از بازی دو تیم ایران – آرژانتین برای لحظاتی سکوت منظور شود.

این در حالی است که فیفا در مسابقات فوتبال، هرگونه رویکرد سیاسی و مذهبی را رد کرده و آن را ممنوع اعلام کرده است. البته این نکته قابل ذکر است که صهیونیست‌ها همواره با طرح موضوعات بی مورد درصدد تخریب وجهه ایران در مجامع جهانی هستند.

پرچم ایران روی مشروبات الکلی

روز گذشته همچنین از کشور برزیل خبر رسید یکی از شرکت‌های خارجی با پرچم کشورهای صعود کننده به جام جهانی ۲۰۱۴ مشروبات الکلی تولید می‌کند و این شرکت حتی با پرچم جمهوری اسلامی هم اقدام به چنین کاری کرده است. در این خصوص نیز امید می رود رئیس همیشه خندان فدراسیون فوتبال حداقل نسبت به این مسئله واکنش قاطعی از خود نشان بدهد و این شرکت را از ادامه تولید مشروب الکلی با پرچم مقدس جمهوری اسلامی باز دارد.

همچنین در این خصوص معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: من هم جریان تولید مشروبات الکلی با پرچم ایران را شنیده‌ام و در حال جمع‌آوری مستندات در این زمینه هستیم. ما از شرایط تیم ملی باخبر هستیم و آنها از روحیه خوبی برخوردارند و تاکنون مشکلی از برزیل گزارش نشده و همه آنها آمادگی لازم را دارند.

سجادی در پاسخ به این سوال که گویا یک شرکت آلمانی مشروبات الکلی با پرچم کشورها تولید کرده که گفته می‌شود پرچم ایران نیز روی این بطری‌ها قرار دارد و آیا وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال این موضوع را پیگیری کرده‌اند، گفت: هر چیزی امکان دارد که رخ دهد و من نیز این موضوع را شنیده‌ام و قرار است مستندات لازم را در این خصوص جمع‌آوری کنند تا تصمیم قاطعی اتخاذ کنیم.