تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۱:۴۲:۴۱
کد مطلب : 72197
هاآرتص مطرح کرد

ادعای اخراج دیپلمات ایرانی از اروگوئه

اوایل ماه گذشته میلادی یک انفجار کوچک در ساختمانی در در مونته ویدئو رخ داد. بعدا اعلام شد که عامل این انفجار بمبی بوده که به صورت کامل عمل نکرده است.

 روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» روز جمعه مدعی شد دولت اروگوئه دو هفته قبل یک دیپلمات ایرانی را با ادعای کمک به بمبگذاری در ساختمانی در مونته ویدئو، از این کشور اخراج کرده است.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص روز جمعه مدعی شد یک دیپلمات ارشد ایرانی دو هفته قبل از اروگوئه اخراج شده است.

این روزنامه به نقل از «یک منبع ارشد» در کابینه رژیم صهیونیستی ادعا کرده است که دلیل این اقدام، سوءظن مونته ویدئو نسبت به نقل این دیپلمات در بمبگذاری در ساختمانی در محوطه اطراف سفارت اسرائیل در اروگوئه بوده است.

اوایل ماه گذشته میلادی یک  انفجار کوچک در ساختمانی در در مونته ویدئو رخ داد. بعدا اعلام شد که عامل این انفجار بمبی بوده که به صورت کامل عمل نکرده است.

ادعای نقش داشتن ایران در این انفجار و همچنین اینکه هدف از آن آسیب زدن به سفارت اسرائیل بوده، در حالی مطرح می‌شود که به اذعان هاآرتص، این ساختمان فاصله زیادی از محل سفارت داشته و بمب نمی‌توانسته آسیبی به سفارت بزند.

هاآرتص همچنین در حالی تلاش کرده این انفجار را به نوعی به حمله صهیونیست‌ها به قنیطره و ترور جهاد مغنیه فرزند فرمانده شهید حزب‌الله لبنان ارتباط دهد که انفجار ادعایی اروگوئه ۱۰ روز پیش از آن حمله صورت گرفته است.

منبع: فارس