تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۲:۰۶
کد مطلب : 76120

ارتباط هوشنگ بوذری و “م.ه” / ابهام جدید پرونده آقازاده!

پرونده “م.ه” از آنجا که مصداق کامل همان ضرب المثل است که “هر دم از این باغ بری می‌رسد…”، هر روز ابعاد جدیدی پیدا می‌کند.

به گزارش   عصر آبادان به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، این روزها که به پایان ماراتن چندین ساله رسیدگی به پرونده “م.هـ” که از آن به عنوان پرونده ای اقتصادی، سیاسی و امنیتی سخن گفته می‌شود، هر روز ابعاد جدیدی کشف می شود.

در یکی از جدیدترین این ابهامات، پای فردی به نام هوشنگ بوذری به پرونده موسوم به “م.ه” باز شده است.

طبق ادعای رسانه‌های کانادایی این فرد که تابعیتی دوگانه (ایرانی-کانادایی) دارد، با مراجعه به دادگاه شهر اونتاریو مدعی شده که در اوایل دهه ۹۰ میلادی، در جریان امضای یک قرارداد نفتی بزرگ با ایران،‌ یکی از مدیران سازمان های زیرمجموعه نفتی وقت با نام اختصاری “م.ه” که نفوذ زیادی در دولت ایران داشته، به وی می گوید که اگر می‌خواهد این قرارداد به ثمر بنشیند،‌ باید ۵۰ میلیون دلار به وی بپردازد!

مجله «مک لینز» د رهمین رابطه می نویسد: این فرد که در سال ۲۰۰۵ اطلاعات خود را در اختیار سرویس‌های امنیتی کانادا قرار داده، مدعی شده که پس از انکه از پرداخت این مبلغ سر باز زده است در سفری که به ایران داشت مورد آزار و اذیت قرار گرفته و در سفرش به تهران در ژوئن سال ۱۹۹۳ میلادی، توسط افراد ناشناسی ربوده و به مکانی نامعلوم منتقل می‌شود!

اگرچه بوذری، سند معتبری درباره این ادعاهای خود ارائه نکرده اما شنیده شده که دادگاه اونتاریو با صدور رأیی در پاییز سال ۲۰۰۵ میلادی، از “م.ه” می‌خواهد برای دفاع از اتهاماتی که علیه وی مطرح است به کانادا سفر کند اما پس از امتناع “م.ه” حکم غیابی علیه متهم صادر می‌شود.

انتهای پیام/

کلید واژه