تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۴:۴۶
کد مطلب : 35903
درخواست عصر از کاربران/

ارزیابی عملکرد معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند/ نعمت زاده کیست؟

عصر آبادان:در سالی که به فرهنگ مزین شده است ، شناخت مردم و نخبگان از مسئولان فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند خالی از لطف نیست.

81024487-5468832

از زمان طرح موضوع تحت حاکمیت قرار گرفتن آبادان و خرمشهر در محدوده ی سازمان مناطق آزاد کشور ،احتمال تغییرات گسترده در نظام های اداری و سازمان های مختلف فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی این دو شهر وجود دارد.

به خصوص اینکه این دو شهر از وضعیت های خاص نسبت به سایر نقاط کشور برای تبدیل به منطقه آزاد برخوردارند و شاید کندی روند حاکمیت سازمان بر این دو شهر به همین دلیل باشد.

با این حال اما پیش از این سازمان منطقه آزاد اروند از سال ۸۲  کار خود را در این دو شهر آغاز کرده است و در زمینه های مختلف اقتصادی و فرهنگی مسئولیت هایی را عهده دار شد.

به همین دلیل صرف نظر از اینکه در روزهای آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد و سرانجام اقدام شتابزده روحانی برای این دو شهر چه خواهد شد ، مرور کارنامه برخی از عناصر این سازمان در طول دوردان تصدی مسئولیت شان خالی از لطف نیست.

سید مرتضی نعمت زاده که اکنون معاونت فرهنگی سازمان را بر عهده دارد از جمله کسانی است که قصد داریم طی چندین مطلب به بررسی نقاط ضعف و قوت وی در مدت زمان مسئولیتش تاکنون بپردازیم.

طی مدت اخیر و به ویژه پس از بر سر کار آمدن دولت جدید انتقاد های فراوانی از وی نزد اهالی فرهنگی و مذهبی مطرح می شود و حتی برخی از فعالان فرهنگی معتقدند نعمت زاده در برابر درخواست های جوانان مومن آبادان وخرمشهر برای انجام فعالیت های فرهنگی ، قرآنی و مذهبی از کمبود اعتبار دم می زند و از آنها خواسته فکر نکنند که سازمان روی پول خوابیده است.

نعمت زاده این حرف ها را  در حالی مطرح می کند که سازمان منطقه آزاد اروند چند هفته پیش برای برگزاری یک جشن ، صدها میلیون تومان خرج کرده است .و جالب است که همه کانون های مساجد و مرکز قرآنی و موسسات فرهنگی آبادان جمعاً می توانند با یکی از آن صدها میلیون تومان ، به اندازه ی یک سال کارهای بزرگ و ماندگار و آتیه ساز انجام دهند.

به همین دلیل تصمیم داریم از در دیگری با جناب آقای نعمت زاده وارد شده و ایشان را به مسئولیتی که در آن قرار گرفته اند و انتطاری که جوانان مومن آبادان در سال  “فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی ” از سازمان عریض و طویل اروند دارند ،  متوجه نماییم .

لذا از همه آنهایی که اطلاعاتی در این خصوص در اختیار و یا ابهام و سوال و انتظاری نسبت به معاون فرهنگی منطقه آزاد دارند خواهشمندیم با ارسال ایمیل به info@asreabadan.ir یا asrabadan@chmail.ir و همچنین در قالب ارسال نظرات در ذیل همین مطلب ما را در این امر یاری رسانند.

 

 1. ناشناس می‌گه:

  سلام ؛ ابطال انتخابات اتاق اصناف آبادان از سوی سازمان منطقه آزاد خیانتی بزرگ بود آقای ..از خدا بترس کاری نکن که شرمنده ی امام و شهدا بشوی ؛ حاج رضا آپادان

 2. ناشناس می‌گه:

  سید مرتضی بعمت زاده از ساسیون و مبارزان سابق و شخصی بسیار مومن و معتقد به نظام و انقلاب و رهبری ا ست و سالها در صدا و سیما کار فرهنگی کرده و حضرت ایه ا.. جزایری نیز ایشان را از نزدیک می شناسند . ضمنا ایشان پسر عموی شهید جهان ارا نیز می باشد.

 3. ابادانی می‌گه:

  سلام…در خصوص اقای نعمت زاده باید… گفت……که متاسفانه ایشان نه شناختی کافی از این حوزه دارند.نه توان ایجاد نقشه فرهنگی برای ابادان و خرمشهر ایشان برای هیت مدیره مسجد خوب است….ولی توان اداره و بار مسولیت فرهنگی در سایز یک سازمان رو ندارند.از اقای روحانی متعجبم که تدبیری در خصوص مدیران منطقه ازاد اروند در نظر نگرفته اند.

 4. سلام رفیق می‌گه:

  با سلام . در حال حاضر باید در خصوص معاونت فرهنگی منطقه آزاد و وظایف این معاونت و شخص مربوطه به گونه ای کاملاً کارشناسانه و به دور از قیل و قال سیاسی و حزبی نظر داده شود چرا که مقوله فرهنگ این جور مورد بررسی قرار نمیگیرد و میبایست در یک فضای آرام در قالبی مثل کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاهها ومراکز علمی مورد بحث قرار گیرد تا کسانی نیایند با هوچی گری سر فرهنگ را ببرند و دست آخر ادعای ایرانی نوین یا دومکراسی ویا آزادی اندیشه وغیره شعار هایی با رنگ وبوی شرقی و غربی را به خورد جامعه اسلامی دهند و مردم را با مقوله فرهنگ برسر سفره وابستگی بنشانند و اندیشه و تفکر دینی و ملی ما را به یغما برند. در آخر از عزیزانی که منصفانه و مدبرانه و با دلیل وبرهان چه مخالف و چه موافق هستند تشکر می کنم چرا که میراث دینی و ملی این سرزمین همیشه ادب بوده و هست(پیامبر میفرمایند: هر چیز محتاج عقل است و عقل محتاج ادب)

 5. ...... می‌گه:

  با وجود مدیران فعلی … یقین بر این شد که دایی ناصر ها در ابادان زندگی میکردن

 6. ...... می‌گه:

  برای رسوایی این …و …همین بس که یکی مثل ن…ن مدیر فرهنگیه

 7. ناشناس خرمشهری می‌گه:

  جان نایافته از هستی بخش, کی تواند که بود هستی بخش
  دقیقا منظورم با شماست عصر آبادان…

 8. بهرام می‌گه:

  لطفا شما هم مدیر واقعی سایت رو معرفی کنید تا مخاطبان نظراتشون رو درباره ی ایشون بدهند .

 9. ناشناس می‌گه:

  نعمت زاده را بشناسیم: در این مقطع شهید اندرزگو به پشتیبانی تسلیحاتی دیگر گروه های مبارز نیز می‌پرداخت, آقای سید مرتضی نعمت زاده درباره چگونگی برقرای ارتباط بین منصورون و شهید اندرزگو می گوید:
  با دستگیری چند تن از مرتبطین با شهید اندرزگو, آدرس و تلفن او به وسیله ساواک شناسایی شد, ولی او پس از شناسایی هم, در مشهد با نام مستعار جوادی به فعالیت خویش ادامه می‌داد تا سرانجام ساواک به این هویت وی نیز پی برد و در یکی از سفرهای خود به تهران با زبان روزه به ملاقات خدای خویش شتافت. بعد از شهادت سید علی اندرزگو, ساواک با یورش به منزی شهید اندرزگو در مشهد مقدس, برای چندمین بار وسایل زندگی او را به یغما برده و همسر و فرزندان خردسای او را تحت الحفظ به تهران آوردند; و بدون اعلام خبر شهادت وی بارها از ایشان بازجویی کردند.
  در این سالها بیت آیت الله العظمی خامنه ای در مشهد نیز مامن بسیاری از مبارزین موتلفه اسلامی بود. به نحوی که گاه افرادی همچون شهید محمد صادق اسلامی که در مبارزات مسلحانه همرزم شهید اندرزگو بودند, در منزی ایشان مخفی میشدند.
  حکایت محوریت مشهد در مبارزات موتلفه اسلامی در مشهد مقدس, البته بیش از این سطور است و نیاز به واکاوی های بیشتر دارد.

  پی نوشت

 10. ناشناس می‌گه:

  خنده داره میگن که چرا شخصی رو میکوبید
  اخه ..دین رو کوبید

 11. ناشناس می‌گه:

  … باید بشه مسیول فرهنگی امریکا چون …

 12. ناشناس می‌گه:

  اگر مارابه بی دینی متهم میکنید اشهدان لا اله الا الله وان محمد رسول الله وعلیاولی الله
  شما …. بخاطر پست ومقام قضیه دینداریتان مشکوک شده
  البته لکم دینکم ولی دین
  خدا مارو عاقبت بخیر کنه چه بسا به ما مسیولیت بدن بدتر … بشیم
  … بویی از … نبرده تا بخواهید ازش دفاع کنید
  کارنا مش اینو نشون میده

 13. كارمند سازمان می‌گه:

  اقاى نا شناس عزیز اگه بچه مسجدى بوده حتما اگر تو خانواده هم تربیتت نکرده بودند مسجد خود بخود تربیتت میکرد یکم آداب اسلامى رو رعایت کن خاک رو باید بر سر دشمنامون بریزیم

 14. احمد می‌گه:

  نعمت زاده را شخصا چند سال پیش باشون در دفترش توی تهران در جمعیت دفاع ازملت فلسطین آشنا شدم وی حافظ قرآن و نهج البلاغه و ازچریکهای ضد شاهنشاهی بوده ومدتی در زندانهای ساواک بوده وی از خانواده شهید پرور خرمشهری است . اعتماد بسیاری به جوانها دارد وشخصا از نزدیک شاهد این اعتماد آقای سید بودم خیلی از جوانها رو راهنمایی می کرد فرد تیز بین تلاشگر است اطلاع دارم که برای بسیاری از کارهای فرهنگی در منطقه دست جوانهارو گرفته و سابقه مدیریتی خوبی همچون رایزن فرهنگی ایران در سوریه دارد بهرحال انتقاد چیز خوبی است نه سیاه نمایی طوری مطلبتون نوشتید که نظرات مخاطبان در پی کوبیدن این چهره باشند . باید به این درک برسیم که درست انتقاد کنیم نه پرونده سازی

  • محمد می‌گه:

   ملاک ، حال افراد است. امام خمینی(ره)

   • رستم می‌گه:

    مگه شما علم غیب داری که ملاک حال افراد رو بدونی؟ اصلا مگه این سایت صلاحیت این کار رو داره؟

    • احمد می‌گه:

     به هر حال مشکل اصلی بعضی از ما ایرانیها این که هر که با ما اختلاف داشت ضد ولایت معرفیش می کنیم و بچه های ولایتی البته طبق تعریف خودتون از بچه های ولایتی رو فرشته معرفی میکنیم . اینکه دوست داریم فقط از حلقه ما باشد . بهر حال سابقه درخشان نعمت زاده رو بعضیها نمیتونند تحمل کنند این چیز طبیعی هم است زیرا نون خیلی از مدیر برنامه ها رو شاید قطع کرده .

  • شکوه می‌گه:

   احتمالا معاون فرهنگی جدیدی که برای شهرداری منصوب کردید سابقه کار فرهنگی داشته آره؟؟
   من که میدونم کامنتم رو حذف میکنید
   هر موقع تونستید شهامت داشته باشید و اسم شخص حقیقی مسئول وب ساییتون رو بزارید اون وقت …

   • متتقد می‌گه:

    حالا چرا زورت میگیره. یه بچه ارزی و یه فردی که طرفدار ولایت فقیه هست شده معاون فرهنگی شهردار. چرا چشم نداری ببینی. تا کور شود هر آنکه نتواند دید.

  • علیرضا می‌گه:

   اون آقایی که شخصا چند سال پیش این فرد مورد نظر رو (پیغمبر زاده!)ملاقات کرده میشه بفرمایند این جمعیت دفاع از فلسطین کارنامه اش چیه؟البته اگر سئوال مارا به بی ایمانیمان پیوند نمی دهید۲فرمودید حافظ قرآن میشه بفرمایید تو این ماه مبارک کدوم مسجد قرآن تلاوت مبکنن تا ما بی قرآن ها توبه کنیم و کنار ایشون ثواب کنیم۳ سوریه سوریه – مشخصه ! خدا از تقصیرات ما بگذره ولی سوالی دارم از شما که سینه چاک این بنده خدایی – چادری رو به اتاقم راه ندم در عوض خانم های سانتی مانتی قدمشون رو چشم چه حکمی داره!؟ ازشما بپرسن معلومه!ما رو کافر و یارو رو پیغمبر زاده-ماکافر ولی از ما داشته باش برادر مسلمون! خون چیزیه که تو رگای باغیرت آبادانیاهمینجوری در حال قل قل کردنه- پس وای بروزی که از حد بگذره- اونوقته که این سیاه نمایی ها بدردتون نمی خوره-پیشنهادی داره از سر دلسوزی: خودتون رو اصلاح کنید والا … آینده چهره واقعی همه رو رو میکنه!

 15. ناشناس می‌گه:

  اقای کارمند سازمان ……هزینه کردن برای مسجد وقران بش میگن باج اما کنسرت و اون همه مفسده مالی واخلاقی میشه بیشرفت خاک عالم بر…….

  • رستم می‌گه:

   با یک نگاه اجمالی می توان فهمید که اگه به شما باج داده میشد کنسرتها میشد محل فرهنگی و محل امن خانواده ها.
   فرهنگ رو فقط توی کنسرتها دیدید

 16. كارمند سازمان می‌گه:

  سلام خدا از سر تقصیراتتون بگیذره یک آدم مومن و خدا ترس رو اینجورى میکوبید چون باج بهتون نمیده

 17. ناشناس می‌گه:

  آقا تو این شب های عزیز چرا برای مردم پرونده سازی می کنید؟

 18. کریمk می‌گه:

  مسئله شرعی این است که لا غیبت للـ ..

 19. نا شناس می‌گه:

  والسلام علی من اتبع الهدی و اجتنب الهوی. تشکر می کنم که در ماه رحمت الاهی در صدد پرونده سازی و جمع آوری سیئات افراد هستید اجرتان با حضرت حق.

 20. اقدس می‌گه:

  بابا راست میگه مسجد چه سودی داره.. فقط کنسرت رو عشق است ..موسقی پاپ با اجرای … مکان ۲۰ کیلومتری ابادان گود زباله…