تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۰:۴۷
کد مطلب : 91780
گزارشی از نتایج هجدهمین جشنواره تئا‌تر فتح خرمشهر

«اروندی‌ها» جوایز تئا‌تر فتح خرمشهر را درو کردند

در مراسم اختتامیه جشنواره ملی تئا‌تر فتح خرمشهر، هنرمندان خرمشهری و آبادانی اغلب جوایز را کسب کردند

در مراسم اختتامیه جشنواره ملی تئا‌تر فتح خرمشهر، هنرمندان خرمشهری و آبادانی اغلب جوایز را کسب کردند.

طی آئینی، هجدهمین جشنواره تئا‌تر ملی فتح خرمشهر برترین‌های خود را شناخت.

پس اجرای مراسم و سخنرانی میهمانان ویژه این مراسم، نتایج آرا  هجدهمین جشنواره تئا‌تر ملی فتح خرمشهر به ترتیب ذیل قرائت شد.

*بخش خیابانی

در مراسم اختتامیه این جشنواره، داوران بخش خیابانی ضمن قرائت بیانیه، برترین‌های این حوزه را معرفی کردند.

در بخش طراحی فضا، نمایش “سرمد” از اصفهان شایسته تقدیر شناخته شد و لوح تقدیر جشنواره را از آن خود کرد.

در بخش موسیقی نیز کوروش احمدی برای نمایش “روز هشتم” رتبه نخست را از آن خود کرد و لوح تقدیر، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره را دریافت کرد، همچنین حدیث گودرزی برای موسیقی نمایش نخواهم رفت رتبه دوم را کسب کرد، فرناز منتظر مطهر و مرجان قاسمی نیز حائز رتبه سوم بخش موسیقی شدند.

*بهترین بازیگر زن

در بخش بهترین بازیگر زن نیز، الهه پورجمشید برای نمایش “میراث من” از تهران رتبه اول بهترین بازیگر زن بخش خیابانی را از آن خود کرد و مریم طرفی از خرمشهر برای نمایش “خرمشهر ۶۷” و سارا قنبری از کرمانشاه برای نمایش “یک پسته بی‌ارزش” حائز رتبه دوم شدند.

*بهترین بازیگر مرد

بهترین بازیگر مرد بخش خیابانی نیز، شاهرخ سلیمانی و عبدالحسین جلیل نسب از خرمشهر نیز برای نمایش “خرمشهر ۶۷” رتبه نخست را از آن خود کردند، همچنین محمد رحیمی برای نمایش “میراث من” و پژمان شاهوردی برای نمایش “نخواهم رفت” رتبه دوم را کسب کردند و محمود عیسی‌پور و امین باقریان از خرمشهر حائز رتبه سوم مرد بخش خیابانی شدند.

همچنین مسعود ورامینی از اصفهان برای نمایش “سرمد”، فرشید قنبری از آبادان برای بازی در نمایش “نذر”، علی مجید‌پور و مالک آبسالان از دهلران نیز برای نمایش خان هفتم شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش کارگردانی این حوزه نیز، داوران ضمن تقدیر از کارگردان اثر “میراث من”، عبدالحسین جلیل نسب از خرمشهر را برای کارگردانی نمایش “خرمشهر ۶۷” برنده رتبه نخست اعلام کرده، حیدر رضایی را برای نمایش “خان هشتم” در رتبه دوم، پژمان محراب‌پور از خرمشهر را برای نمایش “ذره‌ای خاک” و بهنام کاوه از آبادان را برای “موضوع انشاء” حائز رتبه سوم دانستند.

همچنین در بخش طرح و ایده نیز باز هم “خرمشهر ۶۷” مقام نخست را از آن خود کرد و یک “پسته بی‌ارزش” رتبه دوم و نمایش‌های “سرمد” و “موضوع انشاء” نیز حائز رتبه سوم شدند، نمایش نخواهم رفت نیز در بخش طرح و ایده شایسته تقدیر شناخته شد.

در انتهای اعلام نتایج بخش خیابانی، نمایش “خرمشهر ۶۷” به عنوان اثر برگزیده خیابانی معرفی شد و جهت حمایت و اجرا در استان معرفی شد.

*بخش صحنه ای

اما در بخش صحنه‌ای، داوران این جشنواره بیانیه‌ای را قرائت نکردند، ‌این بخش با اعلام نتایج در حوزه طراحی لباس آغاز شد که طراح نمایش “امامزاده دروغ نمی‌گوید” از گچساران رتبه نخست را کسب کرد و طراح نمایش “گل محمد منتیل پا” از هرمزگان حائز رتبه دوم شد.

در بخش موسیقی نیز، نمایش “پرواز کوکوی خاکستری طوق مشکی” از خرمشهر حائز رتبه نخست شد و نمایش “دعوت یک روز گرم تابستان” از خرمشهر رتبه دوم را از آن خود کرد.

در بخش طراحی صحنه، نمایش “کودکم سرباز است” از شهرستان آبادان مقام اول را کسب کرد و “امامزاده دروغ نمی‌گوید” از گچساران حائز رتبه دوم شد.

در بخش معرفی بهترین بازیگر مرد، هیئت داوران به دلیل کسرت بازیگران، بدون داشتن اولویت بندی هشت بازیگر این جشنواره را حائز رتبه بر‌تر دانست و از آنان تجلیل کرد.

*بازیگر مرد

این بازیگران عبارت بودند از امیر باقریان از خرمشهر برای بازی در نمایش “پرواز کوکوی خاکستری طوق مشکی”، امین ابراهیمی از کوهدشت برای بازی در نمایش «فرمیسک»، جواد انصاری از بندر عباس برای نمایش «گل محمد منتیل پا»، محمد قاسمی از ملایر برای نمایش “سکوتی سرد”، مالک آبسالان از دهلران برای نمایش “رقص استخوان‌ها”، احمد مسافری و مسلم باوی از خرمشهر برای نمایش “دعوت یک روز گرم تابستان” و سید اکبر دانیالی لردگانی از لردگان برای نمایش «حکایت نامداران از زبان پایداران» حائز رتبه بر‌تر و شایسته کسب لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه شدند.

*بازیگر زن

در بخش بهترین بازیگر زن نیز، هیئت داوران به دلیل کسرت بازیگران، بدون اولویت بندی هشت بازیگر این جشنواره را حائز رتبه بر‌تر دانست و از آنان تجلیل کرد.

در این بخش، طیبه نیک آزاد از آبادان برای بازی در نمایش “کودکم سرباز است”، شهلا موسوی از خرمشهر برای بازی در نمایش «پرواز کوکوی خاکستری طوق مشکی»، فروزان حسینی از ملایر برای بازی در “گل زخم”، پری بارانی از ملایر برای بازی در “سکوتی سرد”، رویا زارع از خرمشهر برای بازی در نمایش “دعوت یک روز گرم تابستان”، ریحانه بارانی از گچساران برای “امامزاده دروغ نمی‌گوید”، آمنه‌ پورحسینی از خرمشهر برای “پازل” و سهیلا موسوی از اراک را برای بازی در “شبانه، نوای چنگ زنانه” شایسته تقدیر و دریافت جایزه دانست.

همچنین در بخش نمایشنامه نویسی، نمایش “دعوت یک روز گرم تابستان” از خرمشهر حائز رتبه نخست شد، “کودکم سرباز است” از آبادان مقام دوم را کسب کرد و “گل محمد منتیل پا” از بندرعباس مقام سوم را از آن خود کرد.

در بخش کارگردانی، “کودکم سرباز است” از آبادان رتبه اول را از آن خود کرد، “دعوت یک روز گرم تابستان” مقام دوم را کسب کرد و “سکوتی سرد”، حائز رتبه سوم شد.

هیئت داوران، نمایش “کودکم سرباز است” را از آبادان، به عنوان اثر تحسین شده این بخش اعلام و آن را جهت حمایت و اجرا در استان معرفی کرد.

در پایان هجدهمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، هنرمندان خرمشهری و آبادانی موفق شدند بیشترین جوایز را از آن خود کنند.

مرجع / فـارس